Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dagmara
200p
200p
Posty: 222
Od: 24 mar 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Agulka11 pisze:Marcystel - wyglądają pięknie! I prawdę mówiąc teraz się zastanawiam czy to rzeczywiście K/150 (pomijając już rozszczepienia...). Z drugiej strony patrząc to pokolenie jest z nasion F3 więc może być duży miszmasz...
Ps. Ma fajne gęste żebrowania... a kolorek jest po prostu przepiękny. Po degustacji dodaj jeszcze, że skórka jest cienka i smak rewelacyjny i też się ustawiam na akcji po nasionka ;))

Ps. Kto jest darczyńcą tych nasionek? Sprawdzimy czy darczyńca miał takie przypadki lub sam się wypowie :) Na akcję K/150 były przesłane przez: Magaga, Dagmara, wisia7 :)
Miała różne typy 150 , różne miał grona i wiązania . Po Copii niektóre miały właśnie delikatne paski , niektóre zaś były typowo malinowe. żebrowania też były różne na jednym bardziej wyraźne na innych mniej a jednego miałam bez żebrowań bardziej podobny do 36 . W tym roku niestety go nie miałam ale w następnym będę ciągnęła tą linię bo nie dość że jest plenny po Copii to i smaczny po 36.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Gdy człowiek stawia sobie granice tego co zrobi, stawia sobie też granice tego co może zrobić .
Awatar użytkownika
Marcystel
50p
50p
Posty: 51
Od: 6 lut 2012, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wschód

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

No to jestem po konsumpcji.
Powiem tak - rewelacja, pychota, pomidorowa extraklasa ! ;:333
Pomidor malinowy, ciemny soczysty i słodki miąższ, bardzo aromatyczny.
Na pewno posieję go na drugi rok, mam nadzieję, że smak powtórzy i może nie zakończy żywota na drugim gronie. :wink:

Obrazek


W tej chwili nie mogę powiedzieć kto był darczyńcą tej krzyżówki - ( mam remont w domu i większość rzeczy popakowana w kartonach ) :wink:

p.s - przepraszam za ślady ząbków na pomidorze, to mój mały 'smyk' :)
Udanych plonów życzy Marcel. :)
Awatar użytkownika
Marcystel
50p
50p
Posty: 51
Od: 6 lut 2012, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wschód

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Zapomniałem dodać - w kwestii nasion, niestety z kilku pomidorów udało sie pozyskać słownie 14 nasion, niektóre nie miały nasion w ogóle.
Z góry uprzedzę kolejne pytanie - nie używam Betoksonu, zapylam pomidory z pomocą patyczka bambusowego.
Zobaczymy jak będzie w kolejnych owocach. :wink:
Udanych plonów życzy Marcel. :)
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Pilotuj go dalej.
Po fotach, widać, że warto.
Kilka krzaków za rok do wysadzenia.
Coś z nich, na pewno wybierzesz, do dalszej selekcji.
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Moje niestety wszystkie jak jeden zielone, ale ale... megagronek nie przestaje budować grono...

Obrazek

Obrazek

A to winokronek od Krystyny :)
Obrazek
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Agulka łooo matko :lol: trzmieli nie masz w nim?

A to K/173 [(malinowy spłaszczony wysoki x bawole z rynku)] x Pink King
Bardo różni się od pomidora Maragi. Zakończony ładnym dzióbkiem, pomidory w kształcie serca. Zapowiada się bardzo dobrze, chyba sporo odziedziczył po Pink King, bo rośnie gronami, bezproblemowy jak dotąd. Zdjęcie z kijowej perspektywy, ale mam go w środku i jakoś ciężko go zdjąć, w rzeczywistości bardzo ładny, z licznymi gronami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2019
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Agulka - masz pięknego dawcę nasion :wink:
Mnie megagron nieco zawodzi w tym roku, słabo wiąże i mi się rozszczepił. Jeden zasługuję na miano minigrona :wink: , drugi lepiej ale bez rewelacji, ale trzeci ostatnio zaszalał i buduje potężne grono :) Jeśli powtórzy smak będzie materiałem do kolejnego wysiewu.

Miło widzieć k-122 ode mnie Moniko :) Ten z pierwszego zdjęcia [z postu 15 lipca] przypomina pierwowzór z pierwszego pokolenia, tylko mniej spłaszczony. Ciekawe czy zachowa smak rodziców.
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Maciek - jak będzie pychotka to i nasionka zbierać będziemy. A nasiona od Ciebie :)
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Maciek, nie wiem o którym piszesz, bo tam są dwa K/122 - trochę różne, teraz na pewno kolorystycznie. Kształt podobny.

Ja też mam Megagronka od Maćka Suppa. Dziękuję Maciek :wit
Co mi się ubzdurało, że owocki są wielkości 5groszóki, chyba gdzieś źle doczytałam czy co, u mnie wielkości prawie połowy pudełka od zapałek
Obrazek
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2019
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

No to jestem bardzo zadowolony z efektów, skoro to ode mnie :)

Moniko, Twoje to wyrosły jakieś giganty 8-) Widzę, że kształt owocu też ma trochę inny, mniej podłużny i bardziej pękaty. U mnie były nieco mniejsze ale na pewno większe od 5 groszówki, akurat kształt i wielkość owoców powtarzały idealnie. Tylko rozmiary grona się co roku zmieniają, zawsze wybieram te najokazalsze do dalszej selekcji.
A co do k-122 pisałem o tym na zdjęciu wyżej, nie mogę go skopiować.. Poczekam na recenzję po degustacji :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4359
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

U mnie pojawił się w tym roku Duży Megagron, tzn. w gronie jest kilkanaście pomidorków o typowym kształcie tylko wielkości ok. 100 g.
Nasionka oczywiście zbiorę.
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Oprócz tego, że to K14, chyba nie masz Winogronka, a jakieś inne rozszczepienie. Kozula pewnie w końcu nazwie Twój "Duży Megagron", który oczywiście musi być czymś innym i mieć swoją nazwę.
pozdrawiam, Gunnar
Blancari
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 19 maja 2012, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

A ja się chciałam pochwalić moimi pierwszymi kozulowymi (i w ogóle pierwszymi w życiu wyhodowanymi samodzielnie pomidorami).

Jako pierwszy dojrzał malinowy 37/2

Obrazek

Obrazek

A w kolejce megagronek, zdjęcie wcześniejsze, ale od wczoraj już zaczyna łapać kolor:

Obrazek

Teraz powoli będą dojrzewać kolejne, już się nie mogę doczekać :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”