Kosiarka z mocnym silnikiem

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
patrk-kry
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 lip 2013, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kosiarka z mocnym silnikiem

Post »

Witam jaką mi polecicie kosiarę do 1400zł?
Główne kryteria to mocny silnik i musi być duża.
Jeśli chodzi o napęd to słyszałem, że wtedy traci na mocy koszenia(tego wolę uniknąć). U mnie czasami trawa tak urośnie, że jest ciężko kosić.
Wolę pchać kosiarkę niż ją ciągle odpalać. Dobrze aby miała boczny wyrzut oraz solidnie zamocowane kołka i solidne kółka bo działka potrafi być grząska i wyboista.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka do działki, która lubi zarosnąć bo stoi często na n

Post »

Pytanie, jak duża ta działka, bo jak ma np. 400 czy 500 m2 to lepiej kupić kosę spalinową i poprawić potem obecną kosiarką.
patrk-kry
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 lip 2013, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka do działki, która lubi zarosnąć bo stoi często na n

Post »

no tak z 600
patrk-kry
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 lip 2013, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka do działki, która lubi zarosnąć bo stoi często na n

Post »

@ update
http://www.nokaut.pl/kosiarki-spalinowe ... 4&cid=6006 Myślałem o tej. Polecicie mi coś lepszego?
barbaraa44
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 lip 2012, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka do działki, która lubi zarosnąć bo stoi często na n

Post »

nie pamiętam za ile ale wydaje mi się, że kosiarka Collector 48 B od Stigi zmieści się w tym budżecie, kupiliśmy ją z mężem w ubiegłe lato i sprawdza się naprawdę solidnie
tomek14
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 maja 2013, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka do działki, która lubi zarosnąć bo stoi często na n

Post »

Odnośnie utraty mocy przy napędzie nie jestem pewien czy tak jest. Inna rzecz, że napęd lubi się popsuć. Też rozważam zakup kosiarki i pożyczyłem do sprawdzenia od znajomego Viking MB448T http://www.salontechniczny.com.pl/VIKIN ... t,0,134027 i jestem zadowolny. Silnik 5KM pracuje bez zarzutu (koszę trawę co 2-3 tygodnie), wygodna regulacja wysokości koszenia, szerokość koszenia 46cm. Muszę dokładnie rozeznać ceny, bo też założyłem sobie podobną górną granicę.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka do działki, która lubi zarosnąć bo stoi często na n

Post »

Utrata mocy, musi nastąpić, bo przecież silnik zużywa ją na napęd, ale ile to jest 0,3 -0,5 KM? Ja nie odczuwam braku mocy podczas koszenia. Mało kiedy pcham dźwignię na max obrotów.
berserker
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 maja 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Kosiarka do działki, która lubi zarosnąć bo stoi często na n

Post »

Też ostatnio szukałem kosiarki, budżet był do 1.5 tyś zł, upolowaliśmy Stiga, duża szerokość koszenia, dobry silnik B&S, polecam.
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka do działki, która lubi zarosnąć bo stoi często na n

Post »

Witam wszystkich, ja też szukam odpowiedniej kosiarki do mojej działki.Do koszenia mam ok 800 m2,ostatnio natknąłem sie w markecie na taka kosiarkę w dobrej wyprzedażowej cenie:
http://www.leroymerlin.pl/maszyny-ogrod ... 8,l73.html
powiedzcie mi czy warto kupić tą kosiarkę za 1000zł?Gdzieś wyczytałem że ten model został wycofany z oferty Ryobi.Jak sądzicie bedzie to dobra kosiarka?
Kremenaros
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 sie 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka do działki, która lubi zarosnąć bo stoi często na n

Post »

Na tę wielkość działki polecałbym jednakowoż kosiarkę z napędem, nieprawdą jest jakoby było to źródło jakichś kosmicznych awarii - moja działa już 5 lat, a przy działce typu góra-dół bez napędu można się nieźle upocić. Kosiarka ma silnik Briggs&Stratton 158 ccm (mocy nie znam) co jest zupełnie wystarczające.
powiedzcie mi czy warto kupić tą kosiarkę za 1000zł?
Cena jest ok jak za firmowy sprzęt, za swoją "chinkę" zapłaciłem kiedyś podobne pieniądze - ubawił mnie wpis jakiejś gwiazdeczki narzekającej że "silnik głośny, napęd jest na tył, nie każdemu to odpowiada" :heja - pewnie myślała, że jak Subaru to silnik boxer i napęd 4x4 ;:306
Kiriataim
50p
50p
Posty: 75
Od: 12 lut 2012, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Kosiarka do działki, która lubi zarosnąć bo stoi często na n

Post »

Opis działki sugeruje raczej potrzebę zakupu kosy spalinowej. Kosiarki spalinowe dla ciężkich warunków nie są tanie. Powiedz ile razy w roku kosisz trawnik? Jeśli kosimy kilka razy w roku - używamy kosy. Trawniki koszone często warto wcześniej wyrównać aby używać zwykłych kosiarek spalinowych. Inaczej łatwo o uszkodzenie sprzętu, a uszkodzenia kosiarki spowodowane uderzeniem noża w pień czy koleinę nie obejmuje żadna typowa gwarancja.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Kosiarka do działki, która lubi zarosnąć bo stoi często na n

Post »

Witam,
Również poszukuję kosiarki spalinowej, ale potrzebuję dodatkowo kosy. Myślicie, że w kwocie 2000 zł da się kupić coś sensownego? Teren raczej podobny jak poprzednik. Dość duży obszar, nierówny, w miarę możliwości koszony, nie rzadziej niż raz na miesiąc. Kosa spalinowa potrzebna do koszenia rowów oraz wyższych traw a także małych drzewek.
Nie znam się za bardzo na tym. Podpowiecie coś?
Jak to w końcu jest z tym napędem? Opłaca się kupować z nim? Mi osobiście jest zbędny...
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka do działki, która lubi zarosnąć bo stoi często na n

Post »

A samochód masz z klimatyzacją czy bez? Z napędem jest tak samo. jest Ci nie potrzebny dopóki nie będziesz używał z napędem. A potem innej nie będziesz chciał.

Olej napęd - szukaj po prostu dobrej kosiarki. Jeśli będzie napęd w cenie to przecież z niej nie zrezygnujesz. A znalezienie dużej kosiarki bez napędu jest dziś coraz trudniejsze. A napęd jest naprawdę przydatny. Nikt nie każe używać go cały czas. Ale człowiek to przecież wygodny jest :D
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”