Minibotanik Jacka cz.8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

Jacku Twoje kolekcje kwiatowe są nie samowite. ;:138
Tak cudownie grupujesz kwiaty poszczególnych gatunków do zdjęcia. Nawet takie niby zwykłe kwiaty u Ciebie nabierają szczególnego uroku. ;:108
Tojeść Orszelinowa jest moim marzeniem, ale już mam obiecaną. ;:138
Nachyłka pełnego Sunray wyhodowałam z nasion, ale po dwóch latach także mi wypadł. :)
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

Halinko, 'Purple Majesty' chodzi o penisetum glaucum? Super! Bardzo chętnie się wymienię, bo nie mam tej trawy :tan Rudbekii to bym nawet siewki przesłał ale one tak szybko więdną, że nasiona faktycznie lepiej.
Ze słonecznych serii zgodnie z zapowiedzią pozostały do pokazania słoneczniki wraz ze słoneczniczkami. A potem będzie jeszcze bonus, czyli wszystkie pozostałe żółtki, obecnie kwitnące :lol:

Grażynko, dokładnie tak jak piszesz! Im nawet obecne susze nie straszne! Nigdy nie podlewałem rudbekii.

Witaj Tajko :!: Rośliny grupują się same wg systematyki więc żadna w tym moja zasługa ;:170 A że nie sposób wszystkiego pokazać - to pokazuję pogrupowane :lol:
Nie strasz mnie z nachyłkiem 'Sunray' - już go raz straciłem :?
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

Jacku nie straszę Cię z nachyłkiem, ale tak było . :oops:
Miałam całe poletko z wysianych w domu nasion, wiosną przesadziłam do ogrodu, a po zimie zniknęły . Zostały tylko pojedyncze żółte i takie z brązowym środkiem .
Ale Ty z pewnością będziesz umiał zapobiec zniknięciu po ostatniej porażce. :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42172
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

Jacku zupełnie inaczej dzisiaj wieczorem spojrzałam na moje rudbekie :roll: zaczynają kwitnąć rudbekie błyskotliwe, natomiast trójklapowa u mnie jest co drugi rok teraz mam siewki, a kwiatki za rok :lol:
stokrotka1805
200p
200p
Posty: 260
Od: 24 lut 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

Witaj Jacku!
Piękne i różnorodne kwiaty, ale najbardziej zaciekawiło mnie rozmnażanie dalii. Długo je uprawiam, ale zawsze rozmnażałam je przez podział karp. Jeśli nie będziesz miał nic przeciwko temu, to chętnie będę zaglądać do Twojego ogrodu.
Pozdrawiam, Lidka.
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

Chyba we wszystkich ogrodach teraz się żółci od rudbekii , od ciebie też już kwitnie .. Nie boją się suszy i może za mocno się rozsiewają .. U mnie zaczynają kwitnąć dżelżany żółte ,chyba za wcześnie ale ten upał zmusza późne kwiaty do kwitnięcia ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24812
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

Kolejna z Twoich kolekcji Jacku zachwycająca, ja mam tylko błyskotliwą i bardzo ją lubię.... tworzy przepiękną złocistą bujną kępę :D
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

Tajko, nachyłek pełny dostanie okrycie - jakieś liście + doniczka na to i zobaczymy, jak sobie poradzi. Skoro u innych nie przemarza, to jest nadzieja ;:173

Marysiu, cieszę się, że inaczej (czyli łaskawszym okiem?) spojrzałaś na rudbekie. Trójklapowej nie znałem i musiałem sobie o niej poczytać trochę. Jak będziesz miała zbędne siewki, to może się kiedyś wymienimy roślinkami? 8-)

Lidko, cieszę się, że trafiłaś do mojego ogrodu, choć jest tak wiele innych i trzeba dokonywać wyborów 8-)
Wiedziałem, że na masową skalę dalie rozmnażane są z pędów więc pomyślałem, czemu i ja nie miałbym spróbować? Już jedną dalię w ten sposób uratowałem ale prawdziwym sprawdzianem będzie zima. Teraz ukorzenia się następna.
Zapraszam, kiedy tylko masz ochotę :)

Janko tak, rudbekie silnie się sieją i jeśli im na to pozwolimy - zarosną wszystko. Ja pozwoliłem błyskotliwej ale pierwszy i ostatni raz! Rudbekię szorstką wyrywam jak chwast, bo wiem, że i tak gdzieś wyrośnie.
Co do dzielżanu, to jest taka jedna wczesna odmiana. U mnie kwitnie od połowy lipca i to jest normalne u niej.

Agnieszko, rozumiem, że na inne rudbekie nie masz już miejsca? Tak, one mocno się rozrastają, a te wysokie to już w ogóle potrzebują sporo miejsca.

To dziś ostatnia seria żółtych kwiatów - słoneczniki i słoneczniczki. Właściwie należałoby z nimi poczekać, aż zakwitnie więcej, ale trudno - kiedyś uzupełnię, a teraz wywiąże się z planu pokazania pięciu "żółtków" :lol:

ten ma trudne warunki i w tym roku kwitnie skromnie. Na rabatach bylinowych był za wielki
Obrazek

ten jeszcze nie kwitnie ale w obecnym stadium prezentuje się równie dobrze
Obrazek

najbardziej jestem dumny z tego i mimo iż jest już wiele lat - nadal dzierży palmę najładniejszego w tej grupie roślin 8-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

dopiero liście ale u tego też są ładniejsze od kwiatów
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42172
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

Jacku jestem skłonna wysłać Ci siewki, bo w miejscy ubiegłorocznej są same siewki ale gdyby się okazało że nastąpiło pomieszanie genów to musisz mi wybaczyć. Inne rudbekie rosną z drugiej strony domu więc dość daleko!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17139
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

:wit
Ale ładny ten prstry słoneczniczek,,,z samych lisci juz ciekawie wyglada ;:333
Ja takiego nie mam :(
Rudbekie wszystkie ładne,,i zawsze bardzo ożywiają każdy ogród :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24812
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

JacekP pisze: Agnieszko, rozumiem, że na inne rudbekie nie masz już miejsca? Tak, one mocno się rozrastają, a te wysokie to już w ogóle potrzebują sporo miejsca.
Jacku masz rację.....niestety, nie mam miejsca..... jak i na wiele innych roślinek, które bardzo mi się podobają i chciałabym je mieć , ale muszę się ich wyrzec....:roll:
Słoneczniczki.... kolejna porcja niezawodnych i ślicznych kwiatów :D
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

Ja jakoś nie mogę doczekać się gąszczy rudbekii, chyba za często pielę, pod działką mogły by rosnąć w tym roku nawet po pikowałam troszkę , w zeszłym roku pozbierałam nasionka i posiałam do skrzynki .
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8202
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Minibotanik Jacka cz.8

Post »

Jacku
Lubie rudbekie o moja Babcia zawsze je miała. :D
Same się sieją, brązowe najfajniejsze. Powyrywałam siewki na opuszczonych działkach.
Słoneczniczki też mi się miło kojarzą i lubią je pszczoły. :)
Co ciekawe kupiliśmy je w Stonce jako ....przegorzany ;:306
Mamy też taką bylinę słoneczniczkopodobną rożnik. Znasz ją Jacku ?
Bardzo wysoka, kwiaty nieduże też lubiana przez pszczoły.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”