Ogródek Robaczka cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

Kasiu :wit
chyba znalazłam jaka masz werbenę, to prawdopodobnie Verbena brasiliensis - kwiaty rozwijają się od góry w przeciwieństwie do V. hastaty (od dołu). To naturalna dzika roślina Ameryki. Lubią ją osy więc uwaga! ;:202 http://www.phytoimages.siu.edu/imgs/par ... 14000.html
Nasiona musiały być zamieszane z dwoma gatunkami.
Verbena bonariensis trafiła się ta w środku (jeden krzaczek) :) o wąskich liściach i kwiatostanach w formie baldaszka.
Z resztą warto zaczekać aż rozkwitnie, wtedy nie będzie wątpliwości co to za piękność ;:204
DO zobaczenia jutro ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

A ja miałam podziwiac te widoki dzisiaj ;:223
Trudno. Poczeka do przyszłego roku.
Co do werbeny to faktycznie jest inna niż patagońska. A co zrobiłas z sadzonkami, które przywiozłam do Sulejowa?
One na 100 % to patagońskie.
Czytałam, że żeby pasiflora lepeij kwitła, trzeba jej ucinac te wąsy, bo wkłada bardzo dużo wysiłku w ich produkcję.
Życzę jutro miłego spotkania.
Awatar użytkownika
dehaef
200p
200p
Posty: 245
Od: 3 sie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

piękne kwiaty, zapewne mogłabym wśród nich całymi dniami przebywać, zdjęcia niesamowite są :)
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

Kasiu jak Ci rośnie Lovely Green? Wydaje mi się, że budową kwiatu przypomina Pomponellę? Czy myślisz, że taki duet byłby ok? Wiem, że masz obie te róże dlatego pytam, a ja szukam towarzystwa dla Pomponelli.

Zdjęcia jak zwykle super, ogród tonie w kwiatach. Kasiu, osiągnęłaś efekt o jakim wielu z nas tylko może pomarzyć ;:167
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

Kasiu z werbeną nie pomogę, bo kompletnie nie znam tej roślinki, nigdy jej nie miałam, i mieć nie będę bo miejsca brak..... Ale myślę, ze jak zakwitnie, to będzie bardzo ładnie wyglądać :D
Zdjęcia jak zawsze wspaniałe :D heliotrop podoba mi się bardzo, może na przyszły rok wreszcie się na niego skuszę.... no i jeżówki......bajka......
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

Kasiu patrzę na Twoją werbenę, ze mnie żaden znawca, mam jej tylko 1szt, ale Twoja nie wygląda tak źle. Wg mnie to roślina, która powinna być sadzona gdzieś w tle z tyłu, bo nie jest taka reprezentacyjna.
Heliotropy, uwielbiam za ich zapach i kolor kwiatów.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

Kasiu, ja mam werbeny patagońskie, nie siałam sama, tylko dostałam od forumowej koleżanki sadzonki i moja rzeczywiście jakaś bardziej strzelista ale - po pierwsze rośnie na patelni i dość jałowej ziemi, co chyba ogranicza jej porost liści i po drugie u mnie rośnie rzadko, nie w takiej dużej kępie, tylko po parę sztuk w kilku miejscach. Jak dla mnie jej kwiat bardzo przypomina kwiat krwawnika jeśli o pokrój chodzi. Ale Twoja, jak rozkwitnie to też powinna super się prezentować..werbeny bardzo długo trzymają kwiat i tak, jak dziewczyny już wspomniały, bardzo przyciągają owady: u mnie głownie motyle i pszczoły.
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

Kasiu, róże jak zwykle piękne i pięknie pokazane. U mnie cały czas iceberg kwitnie jak zacząl w czerwcu, to bez przerwy praktycznie. Kobeę zmarnowałam niestety, ale za rok próbuję znów.
Aż zaraz pójdę obejrzeć swoją werbenę, którą dostałam od forumowej koleżanki. Jest podobna do Twojej. Może więc u Ciebie ma zadobrze Twoja i dlatego taka wyrośnięta ?
Melduję, ze wreszcie wczoraj podlało mi ogród i rośliny odetchnęły od upału
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

Dobry wieczór :wit
Popołudnie spędziłam w przemiłym towarzystwie Ewuni (Gloriadei), Asi (Asia2) i Martusi (Shirall) - dziewczyny, jeszcze raz dziękuję za odwiedziny ;:4
Krótka foto-relacja ze spotkania :D

Asia z Ewą omawiają różane nowinki

Obrazek

Nowy katalog Tantau'a wzbudził niemałe zainteresowanie..

Obrazek

"O ta jest piękna! Muszę ją mieć ;:oj " (Eva)

Obrazek

Obrazek

Marta myśli o miejscu na nowe rabaty różane..."Gdzie ja to wszystko posadzę?" ;:24

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Było super! Do następnego razu dziewczyny :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11716
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

Super spotkanie:) Szkoda,że nie mieszkam w pobliżu ;:224
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

Super relacja ze spotkania ;:oj Jestem pewna, że było cudownie, a jeszcze do tego w takiej bajecznej scenerii...... Dziewczyny, zazdroszczę i bardzo chciałabym być z Wami ;:196
x-S-l
---
Posty: 2084
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

Kasiu ;:196 ;:168
hehe aż z tego wszystkiego zapomniałam tego katalogu zabrać ze sobą ;:306
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 9

Post »

Agness & Aness - zapraszam na następne spotkanie ;:4
Martuś, oddam Ci przy okazji :wit

Aniu, Grażynko, Ewo, Gosiu - wracając do dywagacji na temat werbeny - Ewa Gloriadei namierzyła moją odmianę, to werbena brazylijska. Rośnie dziko w Ameryce Południowej, jest bardziej ekspansywna od patagońskiej, ma też większe liście i kwiatostany.
Mam kilka siewek patagońskiej (prezent od Gosi-Margo ;:196 ) i różni się wyraźnie od tego co wysiałam z nasionek firmy Legutko jako werbena patagońska, dlatego przed ewentualnym wysiewem nasion tej marki weźcie pod uwagę pomyłkę. Miałam kilka opakować werbeny tej firmy i wszystkie wyrosły jako brazylijska.
Deahef, witam nowego gościa :wit Dziękuję za komplementy, zapraszam ponownie! Ps. Jak masz na imię?
Asiu, witaj! Lovely Green przywiozłam z Rosarium Europa, mam je zaledwie od miesiąca, ale kwitnie bardzo ładnie. Kiście kwiatów mocno wypełnione, w stylu Pashminy, bardzo trwałe. Nie wiem jeszcze jak będzie zimować, ale jak dotąd wygląda fajnie. Dziękuję za odwiedziny i przemiły wpis ;:196
Agness, heliotrop siałam pierwszy raz, ale już wiem, że ta roślinka świetnie wypełnia rabaty i kwitnie niezawodnie od początku lipca. Będę siać ponownie, to pewne ;:333
Dorotko, sadzonki werbeny sadziłam na tyłach rabaty, żeby widoczne były tylko ażurowe kwiatostany. Rozrosła się jednak niemożebnie i pochłoneła znacznie więcej miejsca niż planowałam :roll:
Pati, zagadka werbeny rozwiązana, co nie zmienia faktu, że wolałabym mieć patagońską, więc jeżeli będziesz zbierać nasionka i coś Ci zostanie to będę bardzo wdzięczna ;:180
Marzenko, masz szczęście do Iceberga - mój pnący na razie nie powtarza, ale rabatowy daje radę ;:333

Obrazek

...i reszta

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jarzmianki - mój ulubiony różany dodatek w tym sezonie ;:170

Obrazek

Obrazek

Ciekawostka, moje mieczyki. W zeszłym roku wyrzuciłam je na kompost po kwitnieniu, jakoś słaby był ten ich debiut. Sądziłam, że wykopałam wszystkie. Coś jednak zostało i co więcej, przezimowało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I takie tam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”