Ogród 100 róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3222
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ania,
Co tu dużo gadać, widać, że twoim różom nie jest wcale tak źle w to lato ;:173 i pod twoją opieką, przede wszystkim.
Lions jest przecudowna ;:63 ...miałam ją nawet kupić w większej ilości, zamiast Pastellek, taki był zamiar, ale przestraszyłam się przemarzania.

Odile jest bardzo udaną rózyczką. Piękny kwiat i barwa. I jeszcze piszesz, że trwała. ;:oj

Ja u siebie wczoraj zauważyłam na ogrodzie sporo objawów zasuszenia....i jednorocznych i u róż. Podczas upałów, gdy mnie nie było... :cry: a jednak :evil:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25163
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród 100 róż

Post »

Co za cudowne miejsce z tą ławeczką. Co tam rośnie?
czyżby hortensje? Masz je w donicach?
Zachwycasz się Geofem, a ja jakoś nie mam szczęścia do tej rózy.
Mam ją od zeszłego roku. W zeszłym nie zakwitła w ogóle. W tym roku wiosną ją przesadziłam, zakwitła, ale nie mogę uchwycić jej kwiatów, bo były tylko 2 i w dodatku bardzo szybko przekwity. Ale czekam dalej po takiej rekomendacji
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ewa, ogólnie rzecz biorąc róże są zdrowe, ale w ostatnich dniach na niektórych pojawiły się pojedyncze plamy. Dużo wilgoci i wysoka temperatura zrobiły swoje... Oczywiście ani Odile, ani tym bardziej Lions Rose to nie dotyczy :wink:

Alexia, ale mi miło ;:196 ( :lol: ) A Lions Rose nie chciałabyś przygarnąć?
Co do Granny, to aż tak czarować nie potrafię :) tam rosną dwa krzaczki. Myślę, że ona bardzo dobrze by wyglądała w donicy. U niej jednak zauważyłam pojedyncze żółte liście. Kwitnie za to bardzo efektownie przez całe lato :)

Justyś, obie są fajne, ale Lions ma zdecydowanie większy kwiat niż Pastella... U mnie też lepiej sprawuje się ta pierwsza. Pastella wybiła teraz długimi pędami, co nie bardzo mi pasuje, bo rośnie z przodu rabaty i miała być niską kompaktową różyczką ;:219
Odile muszę dobrze opatulić, bo zostaje na zimę na dworze, a liczę na jej popisowe kwitnienie w przyszłym roku.
U mnie nie było tak sucho jak u Ciebie, więc na szczęście nie mam tego typu przypadków. Współczuję ;:196

Gosia, z dwóch stron ławeczki rosną hortensje w donicach ? Anabelle i Limelight.
Musisz dać czas swojemu Geoff?owi, bo przecież musi się przyzwyczaić do nowego miejsca :wink: Ta róża naprawdę na to zasługuje :)



Powoli zaczynam wychodzić na prostą. Udało mi się nawet odchwaścić trawnik :)
Dzisiaj zrobiłam fotki tzw. ogólne, ale muszę je przygotować. Mam nadzieję, że jutro uda mi się co nieco pokazać :)
Tymczasem jeszcze trochę portrecików :)


The Wedgwood Rose
Obrazek

Obrazek


Mary Rose
Obrazek


Marie Antoinette
Obrazek


Acropolis
Obrazek


Pastella
Obrazek


Winchester Cathedral
Obrazek

uwielbiam te czerwone pączki kontrastujące z białymi płatkami
Obrazek


Bremer Stadtmusikanten
Obrazek

to też Bremer; fajna prawda?
Obrazek


Kosmosy
Obrazek


Maid Marion
Obrazek


Princess Anne; coraz lepiej się sprawuje :D
Obrazek


Aphrodite
Obrazek


Zaide. Nie jestem z niej zadowolona w tym roku; trochę chorowała i ma niewiele kwiatów.
Obrazek


Lions Rose i reszta :D
Obrazek

;:7
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu, zachwycają mnie Twoje Kosmosy w donicach ;:138
Jesteś zadowolona z takiej kompozycji? Dobrze rosną w donicach?
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Monia, sądzę że Kosmosy się sprawdzają w donicach, bo mają fajny, luźny pokrój. Kwitną bardzo obficie dużymi kwiatami, które długo utrzymują się na krzewie, więc nie trzeba co chwilę sprzątać ;) Jedna donica u mnie już zimowała. Trzy pozostałe przesadziłam w tym roku z gruntu i też będą zimowały na zewnątrz.
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu zachwycające są Twoje różyczki .Co jedna to piękniejsza .Ciekawa jestem ,jakie są Twoje jesienne typowania .Jeśli chodzi o Euforię ,pytałaś o nią ,to jest u mnie w wątku na ostatniej fotce .Wstawiłam specjalnie dla Ciebie ;:108 :D
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ewciu, Twoją Euforię już widziałam. Bardzo Ci dziękuję ;:168
Moja nowa rabata będzie biało-fioletowa, dlatego szukałam fioletowej lub purpurowej okrywówki. Ostatecznie najniższe róże będą białe ? 5 szt. White Meidiland.



Teraz trochę bliżej zapoznam Was z moim ogrodem, chociaż w zasadzie wszystko już było pokazane... ;:131


Taki mam widoczek po lewej stronie tarasu. Najbliżej rośnie szpalerek z 6 Lions?ów. Z tyłu, koło naparstnicy widać jeden kwiat młodziutkiej Munstead Wood. Obie odmiany bardzo ładnie się komponują.

Obrazek


Zbliżenie
Obrazek


I szersze ujęcie rabaty. Jesienią, za kulką z bukszpanu zostanie dosadzona purpurowa róża - Johann Wolfgang v. Goethe.
Obrazek


Na dole, po lewej stronie - puste miejsce na zegar słoneczny, który od zimy cierpliwie czeka na złożenie, no i wymurowanie postumentu (może we wrześniu ;:170 )
Obrazek


Fragment rabaty z wiśnią japońską znajdującej się na wprost tarasu ? na końcu działki.
Przy żółtym żywopłocie (nie ma jeszcze ostatecznego kształtu) jesienią powstanie nowa różana rabata ? biało-fioletowa :) Nie będzie to jednak delikatny fiolet jak u novaliski, ale taki co daje po oczach (mam przynajmniej taką nadzieję :;230 ).
Obrazek


Widoczek na bok (prawa strona) i tyły
Obrazek


Wcześniejsze ujęcie bocznej rabaty; na początku, po prawej - Harlow Carr, która osiągnęła już ok. 1,5 m wysokości. Większość róż ? jak widać w pączkach. Za tydzień, dwa będzie bardziej kolorowo.
Obrazek


Idziemy dalej, w kierunku wiaty
Obrazek


Widok z rabaty bocznej na tyły
Obrazek


Wollerton old Hall ma już ok. 1,7 m, ale na razie kwitnie pojedynczymi kwiatami
Obrazek


Wollerton, The Shepherdess i hortensje ? Limelight i na końcu Anabelle
Obrazek


Na zakończenie ? donicowa Double Delight. Muszę przyznać, że ładnie rośnie, a chciałam się z nią żegnać :)
Obrazek
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród 100 róż

Post »

Cudny masz ten ogród ;:167 ;:167 ;:167 Kompozycje konkursowe. Porządek wręcz idealny. I jeszcze ta przestrzeń...
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3222
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ania,
Wiedziałam, że Twój ogród jest unikatowy, ale dopiero teraz to widzę :tan , takie piękno ukrywać ;:14 wiele osób mogłoby się szkolić u Ciebie ;:180
Pozdrawiam
ewazawady
500p
500p
Posty: 813
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu, zaniemówiłam. Oglądam te Twoje ostatnie zdjęcia po raz nie wiem który i z każdą chwilą mój zachwyt rośnie.
Tak jak Justi wiedziałam, że u Ciebie pięknie ale, że aż tak...?!!! ;:oj Najszczersze gratulacje! ;:63
Ciekawe co będzie tym fioletem dającym po oczach na nowej rabacie?
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Ogród 100 róż

Post »

AnaAn pisze:
Alexia, ale mi miło ;:196 ( :lol: ) A Lions Rose nie chciałabyś przygarnąć?
Co do Granny, to aż tak czarować nie potrafię :) tam rosną dwa krzaczki. Myślę, że ona bardzo dobrze by wyglądała w donicy. U niej jednak zauważyłam pojedyncze żółte liście. Kwitnie za to bardzo efektownie przez całe lato :)
Przygarnac,to ja bym chciala prawie wszystkie,ale......Kosmos i Lions Rose na pewno super pasuja.Tylko w tym sezonie Kordes`owki to u mnie najgorsze roze,jestem na nie obrazona(ale tylko troche).
Dzięki za info o Granny,pewnie kupie ja.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród 100 róż

Post »

Przepięknie u Ciebie! Mówiłam, że powinnaś pokazywać szersze obrazki :D
Zaciekawiłas mnie nową rabatą :D Fiolet - taki jak u Rhapsody in Blue?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11716
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród 100 róż

Post »

Cudowny masz ogród Aniu ;:108 Wszystko przemyślane,bajecznie to wygląda ;:224
Trawnik jaki równiutki i zielony...szacun ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”