Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Chryzantemy bardzo ładne. U mnie tensam zestaw. Kwitło by więcej ale dość późno ciąłem, by nie wyrosły za wysokie więc i kwitnienie się przesuwa.
Mój guzikowiec miał trudne warunki. Ale już go przesadziłem i teraz cierpiwie czekam na kwiaty 8-) Fotergilla, widzę, może być niewielkim krzewem. Moja miała co najwyżej 0,5m i ładnie kwitła. I rośnie w donicy, co ją dodatkowo ogranicza przed rozrostem.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

To z guzikowca muszę zrezygnować - warunki bagienne mam na łące, ale tam nie chodzę... więc pozostaje fortegilla - bo okazuje się, że mamy podobne "chciejstwa" :uszy
W ogrodzie faktycznie czuje się, że lato się kończy... zaczynają kwitnąć jesienne kwiatki...i też jest "piknie" :D
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Iza ;:196 ślicznie Ci już kwitną chryzantemki. ;:138 Ta, którą dostałam od Ciebie też się zbiera do kwitnienia.
Ładny busz pokazujesz na ostatnich zdjęciach ze swojego ogrodu. ;:oj
:wit
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Iza , kiedy masz wolne się odezwę ;:102 nie chcę przeszkadzać w pracy .
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

U mnie Mystic Mist dobrze rośnie, ale cały czas ma wilgoć i pełny cień, bo nad nią jest serduszka. Enkiant mam od trzech lat, jeszcze nie kwitł, ale u Ciebie jest o wiele cieplej-pewnie się uda :D
Czy mogę się zaklepać na rozchodnik o ciemnych liściach? Nie mam takiego. Mam za to taki o ciemnych łodygach. Może wiosną się wymienimy?
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

A ja co roku dokupuję chryzantemy ale takie kwitnące na chybił-trafił z różnym skutkiem. Najjwierniejsza jest żółta która wcześnie zaczyna ale różowa po jakimś czasie padła.... Twoje zakupy to pernie takie 'celowane'? ;:3
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Krysiu do guzikowca zapałałam miłością od pierwszego wejrzenia. Oczywiście zobaczyłam go tu - na forum wiele lat temu i zauroczył mnie. To uczucie było tak silne, że od razu przerodziło się w postanowienie nabycia krzewu - kiedyś tam, w bliżej nieokreślonej przyszłości. Tym bardziej, że według właścicieli ( Tadeusz48 i Ewa-kocica ) to krzew raczej bezproblemowy. Z tego co czytałam to on toleruje zalewanie a nie wymaga go. Wystarcza mu podłoże gliniasto-piaszczyste, a takie u mnie przeważa. To takie moje roślinne marzenie...A czy się spełni i przyniesie radość - zobaczymy. W zasadzie wolę rośliny bezobsługowe i niewymagające, ale czasem trzeba zrobić wyjątek. Chociaż z drugiej strony nie chciałabym czekać kolejnych kilka lat na kwiaty :roll:
Jacku u mnie chryzantemy mają zupełny luz. Nie przycinam ich :oops: Kwitną kiedy i jak chcą. Trzymam kciuki za kwiaty guzikowca. A wiesz, że jednak moja passiflora znów ma kilka pączków :tan Nie jest tego zbyt dużo, ale zawsze coś. Po takiej laurce fotergilla przesunęła się na miejsce nr 1 moich chciejstw wymarzonych. Za 3 tygodnie kolejne targi. Może akurat trafię na nią.
Ewuniu nie rezygnuj zbyt szybko z guzikowca. Zawsze możesz mu zainstalować prywatną podlewaczkę, albo posadzić w pobliżu ciurkadełka. A co do listy chciejstw to chodzi mi jeszcze po głowie oczar, ale to chyba zbyt duży krzew jak na moją działkę. Jesień też bywa urocza i może być kolorowa.
Krysiu dziękuję, ale to dopiero przedsmak. Chryzantemy królują u mnie we wrześniu i październiku. Ostatnio mam wrażenie, że zupełnie straciłam kontrolę nad swymi rabatami. Powinnam być bardziej zdecydowana w przycinaniu i pieleniu ;:224
Elunia będzie mi bardzo miło. Ten tydzień pracuję na I zmianie ( do 16-tej - teoretycznie :wink: ) i mam pracującą sobotę. Niedziela i poniedziałek - luz.
Ewo jestem zawsze chętna na wymiany. To enkiant jest taki ciepłolubny?! Przemarza u Ciebie, że nie kwitnie? A może za młody? Chociaż ten mój wygląda na młodzika. Ma tylko 3 pędy pionowe i jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak będzie wyglądał za kilka lat. A co za tym idzie nie bardzo wiem gdzie go posadzić. Jaki pokrój ma twój egzemplarz? Tiarellę posadziłam w takim miejscu, że słońca raczej nie zobaczy.

Obrazek - Schneewitchen - to jej 3 kwitnienie w tym roku, reszta dopiero szykuje się do powtórki
Obrazek Obrazek

Izo ja też co roku kupuję kwitnące egzemplarze chryzantem z nadzieją, że przezimują. Czasem się uda czasem nie. Sporo jednak mam z wymian forumowych. Niestety te także czasem padają :( Żółtą mam dopiero od zeszłego roku. Dostałam od Krysi-christinkrysia.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5363
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

U mnie rośnie oczar a działka ma niecałe 400 m.To wolno rosnący krzew.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Tak, nie rezygnuj z marzeń o oczarze, bo tak jak Janek pisze - wolno rośnie. Też jest moim marzeniem, ale jak dotąd powstrzymuje mnie cena :?
Też bym nie przycinał chryzantem ale po ubiegłorocznym powaleniu kwitnących chryzantem prześ śnieg wiem, że to konieczne. Można je nawet ciąć jak żywopłot, jak nie chce nam się bawić z pojedynczymi gałązkami 8-)
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Skoro tak zachwalacie Panowie, to nie skreślam go z listy. Przed większymi ( czyt. droższymi) zakupami powstrzymuje mnie też niepewność o przyszłość działki. Na dobrą sprawę wciąż nie wiadomo co będzie z RODami. Ustawa gdzieś ugrzęzła.
Janku moja jest ciut większa, ale drzew na niej już sporo.
Jacku mam nadzieję, że w tym roku nie będzie śniegu w czasie kwitnienia chryzantem. W poniedziałek ( jeśli Ci pasuje ) mogę zrobić przesyłkę. Przypomnij mi na pw co oprócz liliowców.
Zaczynają kwitnąć zawilce...
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Enkiant jest wciąż nieduży, wąski krzaczek, który zajmuje mało miejsca. Może zbyt młody, fakt, że gałązki nie przemarzły, nie przycinałam nic wiosną i pojawiły się liście-kwiaty nie.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
doroteczkaa
100p
100p
Posty: 113
Od: 11 lip 2013, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Witam :)

Piekny ogrod ... Gratulacje

Zawilec jeden niestety, bo dopiero poczatek mego ogrodu ... ale zaczyna mi kwitnac
Nie musze być idealna..!... Wystarczy, ze jestem wyjątkowa!

W Ogrodzie Panny D.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Ewo mój enkiant wygląda podobnie. Wciąż zastanawiam się gdzie posadzić bym nie musiała go przesadzać za jakiś czas. Powojnik kupiłam, a przy okazji dwa różne bluszcze - była solidna przecena :heja Teraz czekam na olśnienie gdzie to "utknąć".
Witaj Dorotko! Dziękuję, że nazwałaś moją działkę ogrodem. Staram się jak mogę. Podobnie jak Ty przez pierwsze lata sama "walczyłam" z Naturą na tym skrawku ziemi.

Zaczyna się powtórka z róż. Jubilee Celebration wyrasta na moją faworytkę. Zmiana miejsca dobrze jej zrobiła. Ma niesamowitą ilość pąków naliczyłam ponad 30 ;:oj
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”