magduska81 -moje małe co nieco cz1.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

U mnie są jeszcze mimo braku stodół w okolicy, ale jak pamiętam z dzieciństwa to więcej ich było, a jak się rano kłóciły oj wrzaski były na całe podwórko,u mnie żyją bo jeszcze są kury i ziarka dostaną od kurek, zimą im podsypuję do karmnika, ale na polach zbóż u mnie prawie nie ma w okolicy i nie ma bażantów i kuropatw (brak ziemniaków i upraw polowych). Kiedyś "mieliśmy" swoje stadko w sadzie w mateczniku ale od kilku lat nie ma ani jednej,przepiórki za to jeszcze słychać jak nawołują się w polu ale też już coraz mniej mają gdzie,u mnie ok 90 % upraw to sady i owoce miękkie,a pola malowane zbożem rozmaitem z gruszą na miedzy to rzadkość niestety...A ptaszory lubię, na podwórku mam od kilku lat te same rudziki (właśnie opuściły gniazdo i latają takie niedopierzone) jaskółki które mnie radośnie witają w kwietniu,(na fot.co prawda kłopotliwe troszkę bo brudzą i miały ochotę wielką na balkonie zamieszkać)no i jeszcze mam właśnie te w latarence,oraz sikory i szpaki w rynnie,drozdy i pliszki tylko siwe bo żółtych od kilku lat nie widzę,kiedyś była jeszcze sowa na sośnie,oraz jeszcze parę innych gości ptasich,a co wieczór koncert kosa pod oknem (bezcenne).I chciałabym aby moje dziecko od małego wiedziało że trzeba szanować przyrodę na tyle ile nam się to udaje,by przetrwała dla naszych dzieci. Obrazeka to mama tych maluchów z lampki.:)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
Pacynka
500p
500p
Posty: 892
Od: 16 lis 2012, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i świętokrzyskie
Kontakt:

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

magduska81 pisze:moje iryski...może ktoś pomoże je nazwać??? Kremowe mam od początku z działką dość stara odmiana od ok 20 lat kwitły najpierw u mojej babci,a teraz u mnie. Fioletowe duże nn
Kremowe to irysy 'Flavescens'. Stara odmiana z 1813r., bardzo popularna dawniej w wiejskich ogródkach. Ślicznie pachną :)
Ciemnoniebieski irys to może 'Narain' vel 'Ormohr'? Ale czekoladowy to najprawdopodobniej 'Orelio'. Gdyby błękitny miał żółtawy środek, mogłabym obstawiać, ale Twój jest całkowicie niebieski, prawda? Identyfikacja irysów nie jest łatwa, gdyż jest ich całe mnóstwo. Na pewno masz irysy historyczne, ale nazwy odmianowe są jeszcze do ustalenia :wink:

Fajnie, że dbasz o skrzydlatych. U mnie całe hordy wróbelków robią przyjemny hałas zimą buszując sobie wśród zboża :D
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Tak te kremowe to dość stare jedne z najstarszych moich spadków ogrodowych :) te irysy róże i rudbekie to nabytki przeniesione z ogródka babci,a pozostałe iryski to podarunek o kuzynki.Dziękuję za identyfikację :)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Och widzę, że Twój ogródek tętni życiem ;:oj .

Przeczytałam, że szukasz pomysłu na altanko -grilla. My mamy altanko-grillo-wędzarnię ;:306 . Może Cię zainspiruje :wink: . Tylko ze względu na to, że są tam wędzone wędliny i to dość mocno dymi zdecydowaliśmy się odsunąć wędzarkę od dachu o jakieś 0,5 m, żeby była przestrzeń na przewiew. Wychodzi nieźle bo niew widać śladów okopcenia na altanie :wink: .
Tutaj możesz zoczyć zdjęcia z budowy:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... &start=196
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Edytko obejrzałam i fajny zakątek masz a najbardziej podoba mi się drewniany dom i kolor tego drewna u Ciebie :)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Czekałam czekałam a jak się pojawiły to przegapiłam :)ale już się poprawiam i oddaję im dzisiejszy wpis...to ok 4 letnie okazy,okaz 3 letni w tym roku zaszalał i ugina się od kwiatów, po dodaniu torfu Bouqet nie już Bouqet Rose ale Bouqet Violet :)na fot.Nikko Blue, Bicolor,Grandiflora, Magical Jade (jeszcze w niepełnej krasie) ost fioletowe to Bouqet Rose.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
a na koniec białe giganty te z pierwszego planu to niestety kwiat podwójny :) ale i tak wyjątkowo w tym roku wyrośnięty, a to dzięki temu że z tego krzaka w każdą stronę Polski rozjechały się patyczki i sprawdziła się stara zasada że to co oddajemy wraca podwójnie :) Obrazek
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Witaj Magdo, przyszłam do Ciebie zachęcona ofertą sprzedażową, piszesz, że będziesz miała floksy, ale widzę i inne cudeńka u Ciebie, masz piękne rośliny, zwierząt u Ciebie nie brakuje, kota masz prześlicznego, i córcia, piszesz że pozory mylą, ale lepiej niech to łobuziak będzie, jak ma być za spokojna, będę do Ciebie zaglądać, a o patyczki tych hortensji drugiej i szóstej mocno się uśmiechać i poczekam na floksy :wit
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Na razie ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 :( i rośliny mi stanęły ze wzrostem umiarkowanie podlewam by się nie przyzwyczaiły.Jak tylko coś popada to dam znać co i ile jest a :lol: nie zaszkodzi ja pewnie też się uśmiechnę
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

No to może pouśmiechamy się do siebie i jeśli zechcesz wymienimy, zapraszam do mnie :wit
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

A to jeszcze jedna piłkowana o grubych liściach i wys ok1,5 m kwitnie co roku,różowa od poczatku nie przebarwia się,może ktoś wie co to za jedna? Obrazek
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
Joanna_68
200p
200p
Posty: 278
Od: 3 lip 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk/Opolskie

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Witam, wysłałam pw. Fajnie u Ciebie , będę zaglądać :) :)
Pozdrawiam Aśka
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

To małe co nieco - skromniusia jesteś - pięknej urody hortensje ;:138 ;:138 ;:138
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

:oops:, oj skromna ,bo ja szaraczek jestem w porównaniu do koleżanek z lub.Joanno nie ma sprawy.A hortensja już wiem AYESHA :)Od wczoraj święto pada deszcz :) hortensje mi odżyły i nie tylko one,oby tak ze 3 dni lało bo w lubelskim susza straszna.
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”