Jak się nazywa trawka?

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jak się nazywa trawka?

Post »

Na pewno była etykietka, ale zapodziała mi się . Jak nazywa się ta trawka?

Obrazek Obrazek
tmaksym
50p
50p
Posty: 59
Od: 23 lis 2011, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się nazywa trawka?

Post »

Wydaje mi się, że jest to Pennisetum setaceum Rubrum - Piórkówka szczecinkowata Rubrum :)
Ogród pod Dębową Górą
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=49050" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak się nazywa trawka?

Post »

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Tak to ta nazwa. Martwię się o jej przetrwanie przez zimę. Na pewno ją okryję, ale czy to zda egzamin? Pozdrawiam. A może też ją posiadasz?
tmaksym
50p
50p
Posty: 59
Od: 23 lis 2011, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się nazywa trawka?

Post »

Niestety nie mam tej trawy, choć jest ładna. Ta trawa jest dość wrażliwa na mrozy i w czasie surowych, bezśnieżnych zim niestety przemarza. Chyba lepiej ją uprawiać w pojemnikach i na zimę wnosić do pomieszczenia. Ja z braku czasu nie mogę sobie pozwolić na takie rośliny. Sadzę tylko takie gatunki które sobie same poradzą w naszym klimacie. Pozdrawiam :)
Ogród pod Dębową Górą
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=49050" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak się nazywa trawka?

Post »

Witam! Zgadzam się z Tobą co do uprawy tej trawki. Wyczytałam u innych posiadaczy tej roślinki, że można ja zabezpieczyć i pozostawić ją na zewnątrz. Mam pomysł jak sprawdzić czy u mnie przezimuje trawka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”