Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

wagabund to na zdjęciach to 100% chwast :?
pozdrawiam, Gosiek
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

..mely..(Gosia) a Ty co się nie chwalisz swoimi kwitnącymi?Tą od Ciebie wsadziłem z doniczką do gruntu ale stała i coś ją zżerało..przesadziłem z doniczką do szklarni i teraz ruszyła z kopyta..szkoda że tak późno !! bo pewnie już nie zdąży zakwitnąć..a w ogóle to przypomnij mi proszę jaka to odmiana...
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6413
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

wagabund pisze:Witam. Kupiłem kiedyś na allegrooo nasiona Marakuji (Passiflora Edulis), posadziłem, czekałem, w międzyczasie wyskakiwały jakieś chwasty ale jeden z nich się wyróżniał i go zostawiłem. jednak nadal nie jestem pewny czy jest to właściwa roślinka. Zamieszczam tutaj zdjęcia i proszę o rozpoznanie czy to jest marakuja czy jakiś chwast. Dodam, że ma on bardzo wiotką łodygę zaraz przy ziemi oraz ostatnio coś zaczęło kwitnąć.
ObrazekObrazek

to będzie gwiazdnica, a jak chcesz marakuję z nasionek to kup owoc i wyskub nasionka. Wsadź i będą :D
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Marakuja jest świetnym pomysłem, nasiona są świeże i jest ich mnóstwo (ja w jednym owocku za ok2zł miałem ponad 200)sam z takich ciałem wyszło kilka ale ich nie dopilnowałem i uschły;/ Można też dostać z sklepie ogrodniczym czy na all.. ja pamiętam kupiłem chyba po 1,70 paczkę i wychodziły ładnie tylko długo. Trzymałem ja na kaloryferze by miały ciepło w kilku wytłaczankach od jajek włożonych jedna w 2 gdy podlałem one utrzymywały wilgoć a ich większa ilość nie pozwalała się ziemi nagrzać za bardzo. Nie jest to zbyt estetyczne ale w moim przypadku zdało egzamin:)
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6413
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

trifasciata
Obrazek Obrazek Obrazek
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Jest to chyba najmniej urokliwa passiflora jaką miałem okazję widzieć, ale i tak jest piękna gratuluje. Dawno zakwitła? Ja moje przyciołem i rosną teraz jak szalone ale na kwitnienie troche już późno.
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6413
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Zdjecie robione niecałe 2 tygodnie temu, kwiatki są małe ale także urocze :) Głownie trzymam ja ze względu na liście :D
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Liście faktycznie ładne a te kwiaty takie powinny być? Może czegoś jej brakuje, może jak roślinka podrośnie to kwiaty będą większe? Ja przygodę z passiflorami zacząłem zeszłej zimy i teraz będę próbował je przezimować, oby przetrwały:)
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6413
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Nawóz, dobra ziemia więc wszystko miała co było potrzebne, obok mamy ogromną błektiną jeszcze.
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Jak dlugo trzymacie swoje passiflory na dworze? Pytam bo temperatura w ciagu dnia dochodzi do 20 ale w nocy spada do nawet 5. Zastanawia mnie czy juz przenieść moje roślinki, mamy jescze lato a boje sie ze nim zrobi się znowu ciepło to passiflory mi padną.
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Wszystko zależy od tego, jaką passiflorę masz na myśli. Różne odmiany mają różne wymagania. Tę najzwyklejszą, p. caerulea, można trzymać na zewnątrz jeszcze trochę. U mnie na balkonie jeszcze stoi cały mój passiflorowy dobytek, ponieważ rośliny są ze sobą splątane, a niektóre mają jeszcze pąki kwiatowe. Natomiast doświadczenia forumowiczów z poprzednich sezonów opisane są we właściwym wątku passiflorowym, w cz. 1 (tu) i w cz. 2 (tu).
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6413
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

My braliśmy naszą w zeszłym roku w październiku
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Moje pomimo że 'najzwyklejsze" to i tak niezwykłe są, przynajmniej dla mnie:) A jeszcze nawet nie kwitły. Pamiętam widziałem fioletowe, niestety nie znam nazwy rosnące na dworze w gruncie w Anglii piękny widok. Pewnie jak gdzieś przyuważę takie to mój zbiór się powiększy:)
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”