Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Widzę, że powojnik JP II jeszcze pięknie ci kwitnie. U mnie chyba przez tę suszę przestaL....
Też jestem ciekawa zakupów ze Starego Pola.
/Iza zerknij do mojego wątku czy to dalia Akita/
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8924
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Basiu z Pink Peace będziesz zadowolona. Potrzebuje kilku lat, ale pachnie i robi wrażenie.
Jacku kielichowca dość mocno przycięłam, bo rozszalał się i przygłuszył sporo bylin na swej rabacie. Guzikowca wciąż mam w planach. Liliowce z mojego poprzedniego postu to miniatury. Mam kilka różnych odmian i przyznam, że coraz bardziej mi się podobają. Przesyłki nie mogę się już doczekać ;:65 Targowe nabytki w zasadzie już posadzone.
Elu dobrze kombinujesz :wink: Dzisiaj miałam wolne i dziwny power ogrodowy. Ostro zabrałam się za sadzenie. Całe popołudnie "ryłam" - ciekawe jak jutro wstanę. Największym wyzwaniem okazało się usunięcie trzmieliny z różanki.
Elżbieto u mnie też sucho, że aż strach. Powojniki starałam się podlewać w miarę możliwości. Pierwsze kwitnienie JP II było raczej symboliczne i chyba teraz nadrabia :wink: U Ciebie byłam i podziwiałam. Co do Akity nie mam pewności, bo nigdy jej w realu nie widziałam. Oczarowały mnie jej zdjęcia.

Na targach byłam i wróciłam zadowolona. Pogoda dopisała, tłumów nie było, wystawców za to wielu i towaru mnóstwo. Zakupy zrobiłam nie duże 6 doniczek, kilka cebulek i róża z gołym korzeniem.
Obrazek Obrazek
Oprócz tego kupiłam niską odmianę dzielżanu i ciekawą odmianę złocienia o rurkowych płatkach:
Obrazek Obrazek
Po raz drugi kupiłam powojnik Purpurea Plena Elegans i primula capitata oraz cebulki narcyza botanicznego bulbocodium ;:224 . Jak zwykle na targach można było zobaczyć sporo różnych ciekawostek. Najbardziej podobała mi się oferta pewnej firmy robiącej ogrodzenia z betonu i kamieni:
Obrazek Obrazek
Obrazek

Moją uwagę przykuło również stoisko z ozdobami:
Obrazek Obrazek
Na innym była ciekawa ceramika - Obrazek
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5364
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Bulbocodium kupuję każdego roku i nigdy go wiosną nie ma.Ostatnio okryłem i też nic to nie dało ale teraz też już posadziłem.Szukam dla niego dobrego miejsca.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24812
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Iza widzę, że impreza była bardzo ciekawa :D zakupy świetne , piękne i niespotykane roślinki :D
Wianki i dzbany super..... no i te ogrodzenia niesamowite...... to kamienne ;:oj
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Taka ceramika świetnie zdobiłaby ogród.
Taki wianek to chyba całe życie trzeba by robić..... ;:306
No bo najpierw trzeba by wypić tyle butelek wina..... :;230
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21495
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Zazdroszczę wyjazdu na zakupy :D Ciekawa jestem, czy pierwiosnek przezimuje, może trzeba będzie go okryć.
Płakałam wiosną, że Purpurea Plena Elegans przepadł po zimie-niekoniecznie. Jeden pęd się pojawił i ciągle żyje :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Wypad na wystawę pełen wrażeń... pozytywnie zazdraszczam.
I fajne zakupy ;:63
Awatar użytkownika
basiac
100p
100p
Posty: 180
Od: 20 lut 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Jak zwykle u Ciebie ciekawe zakupy.Gdzie Ty znajdujesz takie cudeńka
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

ciekawa jestem tego czyśćca, Mam takiego i wysokiego ale w kolorze fioletowym. Twój wygląda na różowy ale może to kwestia fotki ;:3
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Wpadłam nadrobić zaległości i odbyłam sobie spacerek po Twoim ogródku. Oczywiście przystanęłam na dłużej przy liliach i liliowcach. Ta biała lilia ze zwieszonymi to nie jest przypadkiem Speciosum Album?
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Wianki z korków - świetny pomysł :!: Ale "dziurawych" dzbanów nie rozumiem ;:131 Widziałem sporo takich "podziurawionych" naczyń glinianych w Egipcie. Tam je wykorzystują jako osłonki dla światła -żarówki bądź świeczki.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Ja tez pochwalę Twoje nowe nabytki - niska odmiana dzielżanu bardzo mnie zaciekawiła.
Ozdoby ogrodowe tak ... ale nie działkowe bo im więcej ozdabiasz tym bardziej kusisz złodzieja...
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8924
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Janku zasmuciłeś mnie tą informacją. Czyżby to była taka chimeryczna roślina :?: Sądziłam, że to tylko ja trafiam na kiepskich sprzedawców lub nie trafiam z odpowiednim miejscem dla tych cebulek. W takim razie muszę poważnie zastanowić się gdzie posadzić to cudo.
Agness bardzo lubię jeździć na targi do Starego Pola, bo zawsze jest coś ciekawego. Nawet jeżeli nie do kupienia, to chociaż do obejrzenia. Kamienny płot super tylko drogi niestety. Mnie oczarowała ta skrzynka na listy :D
Grażynko co prawda w tej chwili można pewnie kupić same korki bez wina, ale to już nie to samo :wink: Żałuję, że nie spytałam o cenę tych wyrobów ceramicznych. Była chyba jednak słuszna, bo nie było nigdzie jej widać :roll:
Ewo taka prymula już u mnie kiedyś zimowała, a potem znikła. Ona ponoć z krótkowiecznych. Kupiłam po raz kolejny. Kolor mnie urzekł.
Ave lubię takie imprezy. Jeździłam tam zanim jeszcze kupiłam działkę. Z zakupami bywa różnie. Czasami są nietrafione.
Basiu w Starym Polu każdy znajdzie coś dla siebie. Oby tylko te cudeńka przeżyły naszą zimę ;:224
Izo o kolorze będziemy mogły porozmawiać w przyszłym roku. To tylko zdjęcie i trudno traktować je dosłownie. Sama jestem ciekawa tego "zielska". A jak u Ciebie się sprawuje?
Aniu masz rację - to Speciosum Album. Speciosum Rubrum też mam. Teraz na targach kupiłam Speciosum Orange. Jak dla mnie są cudne.
Jacku ta pani chyba też była w Egipcie i pewnie stamtąd czerpała inspiracje. Te dzbany miały odcięte dna i mogły służyć jako latarenki lub abażury. Były też misy, kosze i inne przedmioty użytkowe bądź ozdobne. A co do wianków było sporo różnych, ale ten korkowy najbardziej mnie urzekł.
Krysiu o dzielżanie porozmawiamy wiosną. Może będzie co dzielić. Z tymi ozdobami to masz rację. Ogród to ogród. Na więcej można sobie pozwolić.

Prawie cały tydzień padało. Nie wiem czy tak do końca uzupełniło braki wody, ale można uznać że jest solidnie podlane. Tym bardziej się cieszę, bo sporo roślin posadziłam.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

W B. znów pokazały się cebulki:
Obrazek Obrazek

I moje różyczki - Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”