Adenium obesum(róża pustyni) cz.6

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
baasik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2472
Od: 29 sie 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań i nie tylko :)

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Mam już dwa kwitnące na różowo Adenium i teaz "zachciało" mi się innych kolorów :D Zamówilam trzy małe rośliny i zastanawiam się po ilu latach one zaczynają kwitnąć?
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Ewa - jak na mój gust nie wygląda to źle. Dopóki rzecz dotyczy tylko najmniejszych listków i wygląda to na klasyczne żółknięcie (tzn. nie ma np. czarnych obwódek, schną od końców, czy też nie widać śladów działalności jakichś szkodników), to nie ma powodów do zmartwienia. Są takie okresy, kiedy adenium zrzuca liście i zostaje praktycznie łyse - to tez normalne :)

Zdjęcia, faktycznie , trochę nieostre, ale na górnym, na tych wystających listkach po lewej widać jakieś małe plamki - przyjrzałaś się im?


Barbarka - różnie, ale wnioskując z tego, co tu piszą praktycy trzeba na to co najmniej jakichś 2 lat. To zależy też od tego czy i kiedy roślina była przycinana i jak nawożona.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
baasik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2472
Od: 29 sie 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań i nie tylko :)

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Dziękuje Lucy :) - jak do mnie dotrą wkleję fotki, może wtedy będzie można coś więcej o nich powiedzieć.
AleksandraBdg

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Ja także uważam,że tak żółknącymi liśćmi nie ma się co martwić.
Listki te żółkną "od dołu", co jest naturalnym zjawiskiem.
Muszę też przyznać,że roślinka bardzo ładna, ma śliczny kaudeks.

Mam jedną 4 miesięczną A.Arabicum BRCN, aczkolwiek, zastanawiam się czy to przypadkiem nie A.Somalense:
Obrazek

Obrazek

Reszta:
Obrazek

Golasy zaczynają "wyglądać"
Obrazek
Obrazek
ewa84
100p
100p
Posty: 155
Od: 14 maja 2013, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Zdjęcia, faktycznie , trochę nieostre, ale na górnym, na tych wystających listkach po lewej widać jakieś małe plamki - przyjrzałaś się im?

Właśnie go obejrzalam i nie widzę nic takiego. Może to wina zdjęcia...
Jest to moje pierwsze adenium i chucham na niego i dmucham :D Listki są koloru żółto - zielonego. Zastanawiam się czy powinnam go przesadzać ? A może zostawić go w tej doniczce?

Postaram się zrobić zdjęcia innym aparatem może wyjdą lepsze
Ewa
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Witam.

Ja kupiłam 12 kolorów po 6 nasion. Dziś zakwitł 9 z tej dostawy i znów jest różowy. Na całą dostawę jeden jest biały, reszta różna kolorami ale różowe. Na szczęście stare 3 szt są czerwone i kwitną cały czas.

Ja kupiłam nasionka w sierpniu 2011 pierwsze zakwitło w grudniu 2012 miałam trochę nieprzyjemnośći od jednego niedowiarka ale to fakt. Następne nr.2 zakwitło w kwietniu, nr.3,4,5,6 w maju, nr.7 w czerwcu nr 8. w sierpniu nr.9 dopiero teraz. Razem wysiane jednakowo pielęgnowane a różnica w kwitnieniu jest. Nie wiadomo od czego to zależy. Ale przeszło mi kupowanie nasion. Czekam jeszcze na 3 kwitnienia mają inne liście może będą inne kolory.

Oto najnowsze ciete. Obrazek Obrazek

I moje stare których sadzonki są obecnie we Wrocławiu pisałam o tym. Obrazek Obrazek
nicrum
100p
100p
Posty: 129
Od: 6 kwie 2013, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Aleksandro, daszkoa Tylko Wam pozadzrościć kolekcji różyczek ;:138
Natura naszym najlepszym nauczycielem
Awatar użytkownika
anetka12
100p
100p
Posty: 135
Od: 4 kwie 2013, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Daszka póltora roku brzmi optymistycznie;) mam nadzieję, że moje roślinki też tak szybko zakwitną. Jeszcze nie widziałam nigdzie białego adenium jak będzie starsze to pewnie będzie bardzo ciekawie wyglądać


Nicrum jaką masz temperaturę w tych szklarenkach? Podgrzewasz je jakoś specjalnie?
of course you should be afraid of the dark, you know what's out there...
moje storczyki
pozdrawiam, Aneta
AleksandraBdg

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

nicrum,ja natomiast gratuluje Tobie pomysłowości,a najbardziej fachowego wykonania szklarenek :)
Twoim roślinom będzie tam,na pewno bardzo dobrze.

Daszko, trzymam kciuki,abyś doczekała sie wymarzonych kolorków!
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Anatko w poprzednim forum pokazałam moje białe adenium na stronie 60 inne kolory są na stronach: 17,48,51,53 54,72 i 79.

Alaksandro może właśnie u Ciebie będzie te śliczny kolor na który tak czekam.

Pozdrawiam.
nicrum
100p
100p
Posty: 129
Od: 6 kwie 2013, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

anetka12 pisze: Nicrum jaką masz temperaturę w tych szklarenkach? Podgrzewasz je jakoś specjalnie?
Szklarenek nie robiłem po to by podnosić specjalnie temperatury. Główne zadanie to utrzymać jednakową temperaturke i wilgotność na stałym poziomie w dłuższym okresie czasu np. przez okres zimowy.
AleksandraBdg pisze:nicrum,ja natomiast gratuluje Tobie pomysłowości,a najbardziej fachowego wykonania szklarenek :)
Twoim roślinom będzie tam,na pewno bardzo dobrze.
Dzięki, dzięki. Skłonności do majsterkowania i np. robienia doniczek mam jakoś tak chyba od urodzenia, zawsze lubiłem coś sam zrobić. Staram się wiele porobić, kupowanie to wydawanie większej kasy i żadnej satysfakcji a to chyba najważniejsze. Widać to np. po wszystkich w tym temacie. Kiedy posieją nasionka a później widzą tego efekt. U mnie jest tak samo ale sięgam troszku dalej.
Zawsze lubiłem naturę. Uwielbiam chodzić na ryby, ale ich nie jem (jedynie jakieś filety bez ości), uwielbiam chodzić na grzyby ale też ich nie jem (pieczarki to co innego ale to nie grzyby jak "maluch" nie jest samochodem). Od najmłodszych lat sadziłem drzewa itp. Jednym słowem "Natura to mój żywioł"
A tu fotki szklarenek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wykonana z listewek 2x1 1,5x1,5 0,5x1 miała być cienka plexa ale 30,- za 0,5m* to zbyd dużo a folij ci u mnie dostatek i szybsze wykonanie.
Zrobiłem też "ramkę, stojak" na doświetlenie do mojej świetlówki z akwarium. Od dołu odbłyśnik ze zwykłej folii aluminiowej i jest ok. Nie jest to jakiś szał ale w domowej farmie wystarczy.
Obrazek

Pamiętajmy że w doświetlaniu roślin nie można stosować standardowych świetlówek czy żarówek. Rośliny muszą mieć odpowiednie widmo i natężenie światła. Moja świetlówka jest odpowiednia do oświetlania roślin w akwarium i tutaj też zda egzamin.
Natura naszym najlepszym nauczycielem
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5057
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Moja ma zakwitła ;:oj
Obrazek
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
emi_ska
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 6 kwie 2013, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

daszka, Piotr piękne kwiaty :)
emi_ska
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”