Brzoskwinia - cięcie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Justyna0608
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 mar 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów

Post »

brzoskwini się teraz nie obcina :) dopiero później jak będzie cieplej bo brzoskwinia najlepiej owocuje na zeszłorocznych przyrostach :) pierwsze ciecie wykonuje sie nie wcześniej niż w drugiej połowie kwietnia, kiedy można już rozpoznać zbrązowiałe pędy co świadczy o ich uszkodzeniu przez mróz :? brzoskwinie najlepiej owocują na krótkopędach bo tam zawiązują sie pąki kwiatowe :D wycina sie najpierw pędy wegetatywne na których nie ma pączków kwiatowych i rosną pionowo do góry tzw. wilki oraz gałązki suche oczywiście :D ps. jak coś to więcej o cięciu drzew owocowych jest w książce Sadownictwo Praca zbiorowa pod red naukową prof. dr. S.A. Pieniążka Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne :roll: :D
JolantaJ
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 4 kwie 2008, o 13:06
Lokalizacja: Opatówek

Post »

Podzielam zdanie Justyny. Ze swej strony dodam, że cięcie brzoskwiń należy rozpocząc , wtedy gdy pojawią się owoce. TAK, to nie żart. Do 3-ch listków za owocem należy poprzycinac gałązki, wówczas soki nie pójdą w liście, a w owoce.
Życzliwa
arletaka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 19 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Koszalin

Post »

witam
a czy teraz po owocowaniu nie przycina się gałęzi, moja brzoskwinia bardzo się rozrosła i z doświadczenia wiem, że jeszcze do końca jesieni sporo urośnie. A skoro owocuje na pędach ubiegłorocznych i podobno na częściach zewnętrznych (na końcu) gałęzi to jak to zrobić?
arletaka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 19 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Koszalin

Cięcie brzoskwini

Post »

Witam
a czy teraz po owocowaniu nie przycina się gałęzi, moja brzoskwinia bardzo się rozrosła i z doświadczenia wiem, że jeszcze do końca jesieni sporo urośnie. A skoro owocuje na pędach ubiegłorocznych i podobno na częściach zewnętrznych (na końcu) gałęzi, to jak to zrobić, żeby było dobrze?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4297
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Cięcie Brzoskwini

Post »

Agula32 pisze:mam posadzone drzewka brzoskwini
A ja nie podzielam Waszego zdania- tu jest temat o moreli; do brzoskwini zapraszam tutaj cięcie brzoskwini
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6981
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja przycinam brzoskwinie po przekwitnięciu. Widać wtedy które pędy przemarzły. Przeczytaj cz. 1 i 2 tematu "Nektarynka, brzoskwinia".
Pozdrawiam Andrzej.
arletaka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 19 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Koszalin

Post »

przeczytałam całość, nic o cięciu nie ma :cry:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wklej zdjęcie drzewa. :D :D :D
arletaka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 19 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Koszalin

Post »

moja brzoskwinia nie jest chora, nawet udało mi się ochronić ją przed kędzierzawością :-) Czemu mam wklejać zdjęcie?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Do zaznaczenia na nim które gałęzie należy wyciąć i gdzie ją ciąć jeśli oczywiście chcesz. :D
arletaka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 19 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Koszalin

Post »

dobrze, jutro zrobię zdjęcie, pozdrawiam
arletaka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 19 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Koszalin

Post »

oto moja brzoskwinia, tylko że przez te liście niewiele widać gałęzi. Może lepiej napisz jakie są zasady cięcia letniego i może sobie sama z tym poradzę? Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poczekaj aż spadną liście i daj zdjęcie koło końca września to pozaznaczam Ci jak ją ciąć teraz faktycznie nie bardzo jest jak zaznaczać na zdjęciu. Trudno to opisać jak ciąć :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”