Silnik z kosiarki - jakie może mieć zastosowanie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Silnik z kosiarki - jakie może mieć zastosowanie?

Post »

Witam, tak się zastanawiam co zrobić z taka kosiareczką? moc to ok 3 KM (lub więcej) pomysł na teraz to przerobienie może silnika na agregat prądotwórczy ( brak prądu po burzy ;/) ale nie wiem czy to opłacalne. Co Wy o tym myślicie? może macie jakieś pomysły , silnik jest sprawny i dlatego szkoda mi go wyrzucać .

Czekam na pomysły :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
brauniack
100p
100p
Posty: 127
Od: 6 sie 2008, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żary

Post »

Witaj.
Silnik można wykorzystać oczywiście w agregacie prądotwórczym lub w pompie wodnej.
Najpierw zastanów się co potrzebujesz a później pomyślimy.
Pamiętaj że agregat lub pompa to nie mały wydatek, najlepiej jakbyś kupił np. agregat z uszkodzonym silnikiem spalinowym. Bo budowa od podstaw - nie polecam.
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Post »

brauniack pisze:Witaj.
Silnik można wykorzystać oczywiście w agregacie prądotwórczym lub w pompie wodnej.
Najpierw zastanów się co potrzebujesz a później pomyślimy.
.
raczej potrzebował bym agregatu, bo pompa na razie mnie nie jest potrzebna a agregat by sie przydał
co do budowy - warto zrobic cos samemu :D:D
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Post »

a może da się to przerobić na piłę stołową do cięcia drewna taką spalinową (tzw trajzege określenie z centrum PL)?
kejwot
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 16 mar 2007, o 08:47
Lokalizacja: Płock

Post »

Witam
Wydaje mi się że w agregacie prądowym jest ważne uzyskanie odpowiedniej prędkości obrotowej prądnicy (aby mieć prąd o częst. 50 Hz taki jaki jest w sieci). Silnik spalinowy w agregatach pracuje cały czas z tą samą prędkością obrotową.
Wydaje mi sie że pomysł z krajzegą jest dobry.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”