Adenium obesum(róża pustyni) cz.6

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
x-k-ka

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Najlepiej koleżanko przejrzeć cały temat od początku :wink: ( nie zazdroszczę czytania) a tak w skrócie , wystarczy nasionka położyć na płatkach kosmetycznych lub ręczniku papierowym przykryć je jedną warstwą tegoż papieru , delikatnie zraszać podtrzymując wilgoć i zakryć folią ,najlepiej ustawić w jasnym miejscu . Jak papier przeschnie ponownie zrosić - ja tak zrobiłam i nasionka się otworzyły już w następny dniu. Jak pojawi się " dupka" można delikatnie owłoczkę zdjąć i posadzić - lekko przykrywając ziemią. Znam tylko taki sposób ;:173
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

kafforka pisze:Najlepiej koleżanko przejrzeć cały temat od początku :wink: ( nie zazdroszczę czytania)
Co też Ty mówisz!! Nie strasz koleżanki - czytanie tego wątku (i pięciu poprzednich :wink: ) to ogromna frajda przecież!!! Mnóstwo przeciekawych informacji i odpowiedzi na pytania, o których jeszcze nawet nie wie, że chciałaby je zadać! Wioletta - POLECAM GORĄCO lekturę wątków i założę się, że nie będziesz żałować zainwestowanego czasu ani energii ;:108
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Dzięki za odpowiedź ;:167 -najbardziej zależało mi na składzie podłoża i wysokości kołderki :wink: na nasionkach-moją silną stroną są epiphyllum ,ceropgie i storczyki.Adenium obserwowałam od jakiegoś czasu i znalazłam na ebay-u nasiona żółtego-będę miała tylko 5 sztuk więc nie chcę niczego sknocić-jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
nicrum
100p
100p
Posty: 129
Od: 6 kwie 2013, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Zgadzam się z Tobą onectica, sama radość z czytania. Dla tej roślinki warto się poświęcić, zwłaszcza że masz Wiolu tydzień na czekanie a ta lektura umili czas czekania.
Natura naszym najlepszym nauczycielem
x-k-ka

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

sorrki kochani :wit , nie chciałam nikogo zniechęcić no co wy ja??? taka... ;:170 , chciałam tylko pożartować. Przyznam się że sama czytałam wątki od początku przez kilka dni i wiedzę miałam że hooo ;:219 . Niestety trzeba mieć czas aby to przejrzeć a koleżanka chciała szybciutko i na skróty. Pozdrawiam , zdrówka Wam życzę i roślinkom - kochani ;:304
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

;:3 spokojnie Kafforka ja się tak szybko nie zniechęcam ;:108 na temat roślinek łykam wszystko im więcej tym lepiej-to maja choroba i nie mam zamiaru się leczyć ;:3
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Witam, jesień piękna kolorowa a nasze adenia będą odpoczywać. Już nie mam nadziei na inne kolory moich sadzonek. Obecnie kwitnie 5 sztuk. Dwa mają jeszcze pąki. Chyba mnie nie zaskoczą. Oto one.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam pytanie czy ktoś z Was ma kwitnący wychodowany z nasionka kolor który zamówił? Mnie się nie udało.
LeonMP
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 30 cze 2013, o 02:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Super widok. Tyle kwitnie naraz. Gratulacje.
nicrum
100p
100p
Posty: 129
Od: 6 kwie 2013, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Tylko pozazdrościć takich jesiennych widoków i słoneczko pieści nas już kilka dni. Super pogoda i taki widok na parapecie to szczyt marzeń na jesień.
Natura naszym najlepszym nauczycielem
Awatar użytkownika
Ren0
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 29 sty 2012, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

daszka piękne (!) i nie będę ukrywać ze zazdroszczę :)
Pozdrawia Aneta i zwierzyniec :)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

daszka, cudnie!! ;:138
Moje mają już rok, do kwitnienia jeszcze chwilka. Z tych mam Fresh Morrocan, Black Swan, Siam Fire Opal, Beautiful Quinn - mam nadzieję, że coś z tego będzie ;)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
emi_ska
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 6 kwie 2013, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

daszka wspaniała gromadka :) Ja mam z nasion ale niestety nie pamiętam kolorów :( ale moim do kwitnienia jeszcze daleko
emi_ska
ewa84
100p
100p
Posty: 155
Od: 14 maja 2013, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Moje ma same liście.... Zastanawiam się kiedy będzie kwitnac. Kupiłam je jako paro miesięczna roslinke. Może w przyszłym roku :?: Albo, czego nie dopuszczam :wink: do siebie, za 2 lata...
Ewa
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”