Adenium obesum(róża pustyni) cz.6

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Dziękuje za dobre słowo. Mnie nie chodzi o nazwy nasion bo ja zamówiłam 12 kompletów prawie wszystkie miały być pełne, mogę podać piękne nazwy i kolory a naprawdę pojedyńcze prawie wszystkie różowe ( róże odcienie) i jeden biały. Dlatego czekam na kogoś z Was który będzie szczęśliwym posiadaczem innego koloru.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

W tych moich 'nazwach' nie powinno być ani jednego różowego. Może już wiosną się przekonamy i oby tak było, chociaż i różowe przecież piękne :)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Daszka -roślinki piękne !!!!!!!!!!!!
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Doczekałam się - dziś moje nasionka trafiły z wody pod ciepłą i mokrą kołderkę.Jak znam siebie to wydepczę ścieżkę do kaloryfera :;230 -zobaczymy kiedy się ruszą :tan
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
madzia8228
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 20 cze 2013, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Moje różyczki wysiane gdzieś w lipcu słoneczko im służy :)

Obrazek

Obrazek
saniastia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 29 kwie 2013, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Witam :-)
Dziękuję że mogłam uczyć się od Was tajników sztuki hodowli adenium. Przeczytałam wszystkie części forum. Jestem uzależniona od adeniaczków. Moje maja juz prawie pół roku. Martwi mnie jedynie problem z dziedziczeniem cech. Tak się napaliłam na żółte kwiaty a jak pomyślę że mam bardzo marne szanse na honey moon to łezka w oku się kręci. Jeśli komuś zakwitnie coś innego niz czerwień biel czy róż dajcie znać. Pozdrawiam
emi_ska
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 6 kwie 2013, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Poradźcie. Adenium rośnie u mnie od marca ( wysianie). Czy teraz wysiewanie nowych ma sens? Czy one będą rosły? Słońca już co raz mniej. Czy może z nowymi poczekać do wiosny? Napaliłam się na zestaw adenium obesum, arabicum i somalense. Grzejniki u mnie jeszcze nie grzeją bo nie widzę takiej potrzeby. Okno mam od południa i w pomieszczeniu jest ciepło.
emi_ska
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Witajcie :wit u mnie rosną, zasiane około 10 dni temu. Kilka się nie przyjęło. Ale około 5szt mi wystarczy jeśli będą dalej rosły ;:138
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Witajcie-czy może mi ktoś odpowiedzieć jaką maksymalną temperaturę można utrzymywać przy kiełkujących nasionach adenium. Zrobiłam mini szklarnie i mam w niej 31,5 stopnia,nie chcę przesadzić-proszę o podpowiedź :lol: Tak wygląda moja wylęgarnia nasionek. :lol: Obrazek
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
pawel1988
100p
100p
Posty: 141
Od: 1 wrz 2013, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Cieplarnia świetna - nie wiem tylko czy jest sens owijać doniczkę dodatkowo woreczkiem?
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Nie mam przezroczystej pokrywki a zależało mi na wilgotności-ale podpowiadajcie -jestem otwarta na wszelkie sugestie dyktowane doświadczeniem -dziękuje Pawełku za szybka reakcje ;:3
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Czy dobra będzie ziemia do Adenium taka ze sklepu do storczyków?
saniastia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 29 kwie 2013, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Adenium (róża pustyni) cz.6

Post »

Ma ktoś jakieś doświadczenie -adenium kontra ogrzewanie centralne ? Jak często podlewać. Stoją na parapecie nad kaloryferem i odkąd zaczął grzac mam wrażenie że coś im nie pasuje. Końcówki listków wyglądają tak choćby na nie jesień przyszła. Może adenium stracić na zimę listki?
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”