Pasja - czas letni się zbliża :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Kasiu, dziękuję za spotkanie ;:196

Projekt muru w ogrodzie bardzo mi się podoba! Owszem, taka pełna ściana robi może dość przytłaczające wrażenie, ale zyskujesz z pewnością swój zamysł - odsłonięcie się od ulicy.
Można by jedną ścianę muru wypełnić sporym lustrem, a na drugiej zrobić okno i pokusić się o okiennice. To przełamie monotonię muru, bo z drugiej strony, nie bardzo tu widzę schodzenie z wysokości i falowanie - za dużo by się działo...
Ale to Ty wiesz, jak się to ma do obecnego układu w ogrodzie.
W każdym razie, projekt bardzo ciekawy!

Pozdrawiam,
A
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2800
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Świetny plan ;:138 Uwielbiam ceglane murki ;:167 Ja tez planuję odgrodzić kącik wypoczynkowy od sąsiadów murkiem ,ale takiego fachowego rysunku nie mam...czas to zmienić !
Pozdrawiam Cię serdecznie i cieszę się ,że jesteś !
marzenia się spełniają! Dana
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - czas zimowy :)

Post »

Witajcie dziewczyny! :wit
Bardzo się cieszę, że wyrażacie opinie na temat murku.... Cały czas mam wrażenie, że za dużo muru w murze ;:306
Niestety nigdzie nie znalazłam cegły do oddania lub sprzedania ....i to też jest spory problem...

Juleczko tak właśnie myślę, o jakimś ażurowym czymś, widzisz przesyłałam kilka inspiracji ogrodnikowi i nie do końca zrobił to tak jak chciałam. Postawienie muru wzdłuż i wszerz z okienkiem to w sumie żadna filozofia. Wstawki z drewna to dobry pomysł.

Magda to jest super propozycja, na pewno wezmę to pod uwagę :tan

Małgoś nie chciałabym klimatu altany, łysa cegła wygląda dość ciężko, ale wiadomo jak obrośnie, otoczy się ją roślinami to zniknie... Mi jednak zależy na lekkości całej konstrukcji i do tego będę dążyć.

Iwona zakątek miałby powstać przy glicynii, kiedyś stała tam ławeczka. Na początku wątku na 9 zdjęciu stoją dwie donice, a za nimi glicynia to tam właśnie, w kształcie litery L.

Aguś dzięki! Falowanie faktycznie nie wchodzi w rachubę, z lustrem bardzo fajny pomysł. Wasze rady są bardzo cenne! Mam zimę na przemyślenia :)

Danusiu Dziękuję ! Rób rysunek może ja się jakoś odetkam myślowo :)

A to taka inspiracja.

Obrazek
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pasja - czas zimowy :)

Post »

Kasiu, fajny projekt (świetny rysunek!) i ciekawa inspiracja. Mi się podoba pierwotny zamysł. Ściana wcale nie musi przytłaczać. Można ją ozdobić lustrem, dodatkami w stylu vintage i będzie angielsko jak ta lala :D
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Pasja - czas zimowy :)

Post »

No ja tez Kasi mówiłam, ze jest fajnie i wcale nie za cieżko. Kasiu pytałam mojego ogrodnika o murowanie i generalnie robią takie konstrukcje, także jak chcesz to możesz z nim pogadać. U mnie woda z nawodnienia wydmuchana :uszy
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - czas zimowy :)

Post »

Kasiek, właśnie to nie takie proste, dodatki w stylu vintage nie do końca się sprawdzą, bo powinny również pasować do domu....Dom jest waniliowy i brązowe okna, nie są to moje ulubione połączenia, ale wolę to niż zielony dach i różowy dom ;:306
Niełatwo to wypośrodkować :)
Magda to poproszę o namiar, koniecznie ! U mnie woda też wydmuchana!
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Pasja - czas zimowy :)

Post »

Kasiu :wink: dzięki za zdjęcie z redagowanej gazetki. ;:138 Bardzo ładnie i profesjonalnie to wygląda. ;:138
To chyba zdjęcie z Twojego tarasu, czy się nie mylę ?
Jak miło pooglądać zdjęcia z Twojego jesiennego ogrodu. ;:63
Widzę, że dalej szukasz jeszcze natchnienia na projekt murku osłaniającego Twój ogród i tworzącego taki intymny zakątek.
Projekt jest ciekawy, ale wszystko zależy od wielkości tego muru. Może przydałoby się , żeby był bardziej ażurowy?
Miłego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - czas zimowy :)

Post »

Krysiu, dziękuję, za uznanie ;:173 Wydajemy już 4 Świąteczny numer ;:65 A na ostatnim zdjęciu faktycznie jest mój taras :)
Nad zakątkiem dumam z waszą pomocą, bo M, ma zbyt fantastyczne w dosłownym tego znaczeniu słowa, pomysły :) ;:306
Póki co, nie mogę rozstać się z hortensjami ;:131
Obrazek
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2279
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pasja - czas zimowy :)

Post »

Przyglądałam się projektowi zmian i myślę, że to będzie świetnie wyglądać. Można dać jeszcze jakieś pnącze (jeśli to ma być zacienione miejsce to świetnie wyglądałaby hedera) i może jakieś lustro lub założenie wodne, w którym woda powoli spływa po ścianie i znika w jakimś ukrytym, zasłoniętym murkiem zbiorniku. Wspominałaś na spotkaniu o ciurkadełku i to mogłoby być takie 2in1.
W takim zakątku wspaniale będzie leniuchować z kawką i książką.
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Pasja - czas zimowy :)

Post »

Wcale się nie dziwię, bo nawet podsuszone wyglądają obłędnie. Moje zostały na krzakach ;:215
Jaka klateczka ;:224 ;:224 ;:224
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24812
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pasja - czas zimowy :)

Post »

Kasiu ususzone hortensje wyglądają przepięknie.... u mnie stały w wielkim wazonie całą poprzednią zimę..... w tym roku już nie zasuszyłam...... bo... pobiłam wiosną mój ukochany wazon ;:145 i nie zasuszyłam chyba jako karę dla siebie :evil:
Ależ cudna klateczka ;:oj ;:167
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - czas zimowy :)

Post »

Witajcie, dziś zdążyłam ogarnąć resztę, czyli kopce na różach! Właśnie zaczął padać śnieg.
Pozostaje okryć jeszcze azalie i chyba zrobię im mini chochoły słomiane, ale jak minie zapowiadany orkan. Już się boję wiatrów, bo z głową wtedy nie najlepiej! Okryłabym jeszcze róże stroiszem, ale skąd go wziąć?

Asieńko cieszę się, że Ci się podoba :) Ciurkadełko faktycznie miało kiedyś być po tej stronie ale, w rezultacie znalazło się gdzie indziej.... Na razie przeglądam cegły i zastanawiam się czemu tak drogo... Pnącze będzie to które już jest czyli glicynia, ale i dla innych miejsce się znajdzie!

magda te zdążyłam jeszcze ściąć zanim zbrązowiały...A klatka w Kierszku zakupiona :)Tania była...

Agnieszko współczuje straty wazonu, też nie lubię jak mi się niszczy coś do czego jestem przywiązana....

Dobrej nocki Wam życzę :)
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Pasja - czas zimowy :)

Post »

Kasiu jak tam przed świętami? Choinka ubrana?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”