Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.1 (2011-2014)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
podlasianka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 cze 2010, o 10:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Witam
Jestem co prawda dawno zalogowana na tym forum,ale jakoś i czasu nie było i chęci.
No cóż,wybaczcie.Ale do rzeczy.
Śledząc wypowiedzi Pawcia,mogę szczerze potwierdzić,że pomidor Bakony jest całkowitym badziewiem.
Miałam w tym roku pomidora Mamirio.Cudo.W uprawie i trwałości.Smak ma słodki,ale pod warunkiem,że dojrzewa w słońcu.
A oto kilka słów o mnie.Jestem ogrodnikiem 18 lat.Przerobiłam już wiele odmian i rozczarowań.
W tym czasie było wiele radości i odkryć.
Bazuję raczej na pomidorach,które kupują klienci i z racji tradycji,która się wytworzyła przez wiele lat uprawy.Nie tylko z mego względu,ale też na pamięć mego ojca,który niestety zmarł w 2010r.
Jestem tzw.ogrodnikiem wielkoobszarowym,ale czytam czasami,że tacy trują ludzi.
Ja uprawiam pomidory tzw.ekologiczne.Badanie gleby,nawożenie z gnojówki pokrzywowej to standard + inne ekologiczne rozwiązania czyli trzmiele,itp i itd.
Bakony to błąd!Nie kupujcie tych nasion.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Kaja, ja też wysiałam nasiona z dna szuflady, które miały z 10 lat i wśród nich jest bliźniaczo podobny do twojego z fotki nr.3. I też zawsze nazywałam go paprykowy ;:65 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

U mnie Coustralee dołącza do listy na przyszły rok.
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 633
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

U mnie również ta odmiana ma pewne miejsce w przyszłym roku.
  • Pozdrawiam Jurek
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Dziś wyjęłam nasiona z Belive it or not. Hmmm...pomidor w smaku bogaty i pyszny.Ma tylko dwie wady według mnie. Dość gruboziarnisty miąższ i dość mocną skórę. Nie żeby tragiczną,ale nie jest cienka.Natomiast smak jest naprawdę zadowalający...Rósł pod chmurką.
Mam dylemat czy będzie w przyszłym roku ;:209
Natomiast na pewno będzie Black sea man. Bardzo ciekawy. Słodki i prawdziwie dymny.Intensywnie czarny smak powiedziałabym :wink: . I w ogóle bardzo ładny ;:173
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2479
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

U mnie miniony sezon do najlepszych nie należał ( długa, zimna i mokra wiosna :? ) i mimo dużej ilości nowych, dla mnie, odmian mam wrażenie ,że większość nie udała mi się bo ani Ispolin ani Aussie ani żaden z 13 kupionych w tomatofest ( poza Elfinem ) nie urzekł mnie :( .
Na pewno posieję megagroniastego ,"moją" sakiewkę , Amana Orange, De Barao Red z oraz DarboNN choć u mnie też był krępy i nie bardzo wysoki , Dorę, Elfin .
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2004
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

U mnie zostaje pokusa. Mimo iż spóźniona dała spory plon, a owoce nie nadążały dojrzewać - od razu były zjadane. Mam ją do teraz (odpadło tylko kilka owoców reszta ładnie dojrzewa).
katarzyna_k
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 7 sty 2014, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: OPISY ODMIAN POMIDORÓW +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

Hej, co roku robię własny keczup. Zbieram pomidory z działki, ktoś może zajmuje się przetworami i może mi polecić najlepszą odmianę pomidorków? :)
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Najlepsze na keczup (który też robię w ogromnych ilościach ;:131 ) są pomidory mięsiste, z małą ilością galaretki. Generalnie to wszystkie duże pomidory są takie, a z mniejszych to podłużne w typie San Marziano. Trudno polecić jakieś konkretne typy, ja sadzę ostatnio około 20 odmian, bo testuję. A ponieważ również jem na surowo, to muszą być i smaczne i nadawać się na przetwory :heja .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Dla mnie na przetwory najlepsze były bycze rogi. Choć purple calabash też był smaczny przerobiony.
Udanych plonów.
Magda
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4360
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Na sosy polecam San Marzano Redorta, Red Pear oba wysokie i bardzo plenne. Z samokończących miałam Super Roma, z jednego krzaczka średnio 10 l wiaderko owoców.
Ja przerabiam wszystkie odmiany z dodatkiem w/w.
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Wczoraj (styczeń!!) przechodziłam obok domu, którego właściciel od wielu już lat uprawia pomidory w ogródku tuż przy południowej ścianie. Prowadzi je na drewnianej kracie, zamocowanej na murze i do niej przywiązuje długie, sięgające 1/3 okien parteru krzaki. Jakieś 5 lat lat temu nie wytrzymałam :oops: i poszłam do tegoż pana z pytaniem cóż to za odmiana. Odpowiedział, że Pokusa. Ponieważ tak jak pisałam rosną od południowej strony, owoce zawiązują bardzo szybko. Wygląda to rewelacyjnie, bo na całej długości ściana jest w pomidorkach o różnym natężeniu czerwieni (o zielonych to już ie wspomnę :wink: ). Ale co najdziwniejsze, właśnie wczoraj mąż zwrócił uwagę, że na przywiędłych już (co jest oczywistą oczywistością :D ) krzakach jest ;:oj jeszcze bardzo dużo czerwonych owoców!! Nie zmarzły w trakcie poprzednich chłodów, bo widocznie nagrzane mury temu zapobiegły. Tylko dziwię się, że właściciel wcześniej ich nie zerwał . Fakt, że miał ich baaardzo dużo!!
I kolejna sprawa to to, że tak jak już pisałam pomidory rosną w tym samym miejscu od prznajmniej 6-ciu lat! Przechodzę tam co najmniej kilka razy w sezonie i nigdy nie zauważyłam, żeby złapały jakąś chorobę!! Czyżby właśnie Pokusa była jednym z najbardziej niezawodnych pomidorów?!
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: OPISY ODMIAN POMIDORÓW +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

katarzyna_k pisze:Hej, co roku robię własny keczup. Zbieram pomidory z działki, ktoś może zajmuje się przetworami i może mi polecić najlepszą odmianę pomidorków? :)
Sarnowski Polish Plum, Opalka (Bycze Rogi), Iran NN, Roma, Speckled Roman, Kozula 131, Fiutek - bardzo mięsiste, mało wody, i chyba wszystkie są dostępne na akcji :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”