Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Kiriataim
50p
50p
Posty: 75
Od: 12 lut 2012, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Używam Stigi 75 z silnikiem B&S. Uważam, że jest dobrą glebogryzarką do zastosowań na pograniczu amatorsko- profesjonalnych.
Jej cena jest adekwatna do jakości z nie najwyższej półki. Silnik działa bez problemów. Glebogryzarka bardzo dobrze sprawdza się na terenie uprawianym z roku na rok. Niestety tego typu sprzęt nie nadaje się do glebogryzowania pod założenie trawnika na glebach gliniastych. Nie radzi sobie na istniejącej darni. Obecnie możemy kupić bardzo dobry używany sprzęt w godnych zaufania serwisach lub komisach ze sprzętem ogrodniczym lub od sprzedawców na allegro.
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

Również chciałbym coś kupić,żeby mama nie męczyła się z przekopywaniem,istnieje coś na dwóch kółkach co by wystarczyło jedynie popychać.lub ze wspomaganiem,spalinowe.?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

darnok pisze:Również chciałbym coś kupić,żeby mama nie męczyła się z przekopywaniem,istnieje coś na dwóch kółkach co by wystarczyło jedynie popychać.lub ze wspomaganiem,spalinowe.?

Jaki zakres finansowy? glebogryzarka bez kół też sama jeździ w glebie więc nie ma z tym problemu a i z kołami się znajdzie.
mateuszogrod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 17 lis 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

witam miałem zarówno do czynienia z glebogryzarką samojezdną z własny napędem i wtedy trzeba tylko ja prowadzić nie szarpie była to glebogryzarka hortmasz cjd1002 cena prawie 3tyś zł nowa i minimum taką bym polecał ewentualnie coś tańszego może jest ale jak ja szukałem to nic nie było. Pierwsza Moja glebogryzarka była bez napędu na koła z Agromy cena 1600zł. W ziemi czystej bez trawy jeszcze jako tako ale jeśli teren będzie mocno zachwaszczony to zaraz będzie się zapychać będzie się zatrzymywać i ręce po kilku minutach będą odmawiały posłuszeństwa. Więc 15ar obrobić glebogryzarką bez napędu nawet jeśli to
w miare czyste pole to mama Sobie nie poradzi.Chyba że takie małe spalinowe glebogryzarki głęboko nie wchodzą w ziemie i sa łatwiejsze w prowadzeniu A o elektrycznej lepiej zapomnieć bo latać po polu z kablem który będzie się plątał po warzywach i innych roślinach nie poleca i odradzam. Po moim doświadczeniu jeśłi miałbym polecać glebogryzarkę to hortmasz cjd1002 lub podobna z napędem, nie będzie na pewno zmęczona tak jak po agromie. Warto przeglądać ogłoszenia używanych bo można coś ciekawego znaleźć.
co do quada i glebogryzarki to za wielka maszyna aby manewrować między grządkami.
Pozdrawiam Mateusz
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

Nie wiem jakie są fizyczne możliwości Twojej mamy ale wydaje mi się, że nie da rady ze zwykłą glebogryzarką. Tak jak Ci wcześniej wszyscy pisali - to jest ciężka praca bo maszyna rzuca na boki i trzeba ją mocno trzymać. Oszczędza bardzo dużo czasu ale mimo wszystko siły trzeba do tego.

Jednak to nie jest tak, że nie ma wyjścia. Aby maszyna była bardziej stabilna musi mieć dużą swoją masę i napęd. Taki mini ciągnik. to się niestety nie zamyka w podanej przez Ciebie kwocie.

Tu masz link do maszyny mojej firmy ale wielu producentów posiada tego typu sprzęt. To też wymaga siły ale już nie tak dużej jak te bez kół i z małą masą własną.
http://www.amapoland.pl/index.php?page= ... 2&prod=393

Poszukaj w Internecie który producent Ci najbardziej odpowiada i której marki będziesz miał serwis pod nosem. Jeśli oczywiście będziesz wciąż zainteresowany kupnem takiego urządzenia.
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

PiotrekP pisze: Jaki zakres finansowy? glebogryzarka bez kół też sama jeździ w glebie więc nie ma z tym problemu a i z kołami się znajdzie.
Myślę,że max 2000-3000zł.

Jeśli do glebogryzarki potrzeba,aż tyle siły,to może znacie jakieś inne rozwiązanie?
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

Mój brat ma glebogryzarkę Hondy i jest bardzo dobra, ma ją od kilku lat i nic się nie psuje, super działa :D
ale faktycznie do tego trzeba mieć siłę, nie dyskryminując nikogo kobietkom odradzam pracę glebogryzarką 8-) lepiej stać z boku i zarządzać ;:333
Pozdrawiam,
Kasia
mateuszogrod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 17 lis 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

do glebogryzarki z własnym napędem tzn osobno na koła i osobno na ostrza nie potrzeba siły, kobieta powinna Sobie poradzić no chyba że to jest dama z miasta która boi się ubrudzić "typowa laleczka". Glebogryzarka bez napędu czyli napęd tylko na ostrza to dla Kobiety jest za ciężka praca zdecydowanie odradzam
Inny wariantem jest wypożyczenie glebogryzarki z wypożyczalni mają zazwyczaj profesjonalne narzędzia, i jeszcze innym jest wypożyczenie glebogryzarki z operatorem.
ps. Kasienkar pomysł z zarządzaniem jest rewelacyjny:P tylko trzeba uważać żeby operator nie uciekł:P
Pozdrawiam Mateusz
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

Mateusz dobry operator to faktycznie problem ;:306 nie tyle uciekają co "czasu nie mają"

Czytając Twój opis stwierdziłam, że ja próbowałam glebogryzarkować na takiej co nie ma kółek (były tylko takie noże i bolec z tyłu) i kobietkom nie polecam 8-)

Z obserwacji wynikało, że brat sobie spoko idzie a to glebogryzarkuje ziemię przed nim... luzik ...
a jak dał mi bo już czasu nie miał to się tak naszarpałam i jeszcze się w ziemię wkopywało i równocześnie nie mialam siły pchać tego
i prosto prowadzić i jeszcze z ziemi wyszarpywać bo się coraz głębiej wkopywało... co za masakra była ;:219 z tego co pamiętam poszłam po szpadel :;230

Mój brat sobie super radzi z tym, więc zależy ile kto ma siły ale mojej mamie bym tego nie kupiła :D
Pozdrawiam,
Kasia
mateuszogrod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 17 lis 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

ta glebogryzarka co opisałaś to jest bez napędu i jej dla kobiet nie polecam. Mnie na początku też szarpała ale trochę wprawy przyzwyczajenia ręce się wzmocniły i było z czasem lepiej, ale po kilku godzinach pracy z nią to i mi ręce padały.Po całym dniu to nie czułem rąk ledwo do domu z pracy się wracało:P teraz mam z napędem na koła to inna bajka:)) 15ar w truskawkach robiłem bo nasadziłem w tym roku i nie czułem zmęczenia:)Gdybyś miała taką glebogryzarkę to tak szybko nie pogodziłabyś się ze szpadelkiem:P
To jak bratu kończy się czas to trzeba męża zagonić:P w zastępstwo złapie świeżego powietrza, poprawi rzeźbę ciała itp:D no chyba że nie musi nic poprawiać:D:D
Pozdrawiam Mateusz
mateuszogrod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 17 lis 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

no faktycznie może być taka tez opcja:) czyli rozumiem że wszystkich forumowiczów zaprosisz na weselisko jak juz będzie:) ewentualnie postawisz panieńskie na forum:) chyba że to jakoś inaczej się nazywa:P
Pozdrawiam Mateusz
mateuszogrod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 17 lis 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

no to szybkiego weseliska życzę:P bo później zapomnisz i nici z imprezy:P to za parę lat Twoja córka syn będą szukać glebogryzarki dla mamy więc temat będzie przydatny...:P
Pozdrawiam Mateusz
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka dla mamy :)

Post »

Wracając do tematu "glebogryzarka dla mamy", to chyba zostaną usługi lub synowska pomoc :) Glebogryzarka owszem ale za odpowiednią sumę, przekraczającą tę podaną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”