Tulipan

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Tulipan

Post »

:wit
dostałam, cebulki tulipanów z Holandii.
Zaczynaja puszczać kiełki,,,co można z nimi zrobić???
Posadzić trochę za późno już chyba Może tylko w domu je posadzić w doniczkę,, ale czy zakwitną???
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6117
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Tulipan

Post »

Nie ma mrozu, więc śmiało sadź do gruntu. Ja ostatnie sadziłam kilka dni temu. :wit
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tulipan

Post »

A moje 200 szt. zjadła nornica :;230 , a jeszcze się nawet zima nie zaczęła.
Aga
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Tulipan

Post »

Ja dzisiaj też kupiłam cebule tulipanów z przeceny ( 80% ) i posadziłam, u mnie zapowiadają 16 dni bez mrozu.
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
pawel1313
50p
50p
Posty: 71
Od: 11 lis 2011, o 07:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk

Re: Tulipan

Post »

U mnie tulipany już wychodzą i co teraz ? Pewnie będzie po nich jak przyjdzie mróz
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1192
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Tulipan

Post »

Bardzo prawdopodobne ale nie koniecznie. Gdyby się udało, że temperatura będzie spadać powoli a jeszcze lepiej jeśli przykryje je śnieg to tulipany mogą "wstrzymać" swój rozwój i przeczekać do prawdziwej wiosny. Już mi się tak zdarzało, były wtedy trochę "słabsze" ale dały radę.

Jednak jeśli przyjdą od razu silne mrozy i bez śniegu to może być z nimi gorzej.
Tulipaneczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 lis 2013, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pytanie o cebulki

Post »

Witam, to moj pierwszy post na Forum i jeśli jest nie tam, gdzie byc powinien to prosze o wyrozumialosc - jeszcze sie ucze ;:7
Mam w ogrodzie wszedobylska i wiecznie glodna wiewiorke, w zwiazku z czym swiezo posadzone cebulki tulipanow i muscari okrylam kora a na to polozylam kratke dla roslin wspinajacych sie. Pomysl zadzialal i w miejscu kratki szara paskuda nic nie wykopala, ale.... Wykielkowaly cebulki ;:138 na wys ok 4-5cm i choc jest dopiero styczen to tak sie zastanawiam czy zostawic te kratke czy lepiej ja usunac, zeby nie uszkodzic kwiatow. Jak myslicie? Jak ja zostawie to moga sie poniszczyc roslinki (chyba) a jak ja usune to wiewiora dobierze sie do cebulek czy juz nie? Czy takie wykielkowane juz nie sa dla niej atrakcyjnym pozywieniem? Prosze o rade, bo sie boje o moje 100 tulipankow ;:218
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1223
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o cebulki

Post »

Zalezy jakie ma oczka ta siatka. jeśli duże , na tyle ze kiełek jest w stanie przejśc to czekaj do wiosny. jeśli jest gęsta to ja jednak proponuje przykryc stroiszem z sosny lub nawet światecznej choinki :).

Proszę kontynuować temat tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=31&t=64940
Dziękuję./Iwona
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”