Ogród w Szczytnicy.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21495
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

Każdy ładny :D U mnie niger tylko pokazał pąki, na razie się nie rozwija. Ale wschodni też ma pąki-pierwszy raz od trzech lat, kiedy go posadziłam.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

Bo tak najczęściej jest - niger potrafi roczny zakwitnąć, orientalisy minimum dwa lata. Pojawi się też dużo więcej odcieni, na szkółce jest ponad 2000 ciemierników, więc spodziewam się też ciekawych wybryków natury. Oczywiście wszystkie do kupienia. :tan
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21495
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

Mariusz, ale ja do Ciebie nie dojadę :( Rajd przez całą Polskę-to raczej niemożliwe ;:145 Chyba, że będziesz jednak sprzedawał wysyłkowo 8-) Masz we mnie wierną klientkę :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

Ja też optuje za tą wersją
Paulina
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

Mariusz ! - ciemierniki- cudo ;:138
Powiedz mi,dlaczego u mnie słabo rosną ? sprawa gleby-odczynu pH,zasobności w próchnicę ?
Mam działkę,która mocno odczuwa brak opadów ,wtedy podlewam,a właściwie "reanimuję",może tu jest problem ;:174
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

Może być kilka przyczyn. Stała wilgotność podłoża i wysoka zawartość próchnicy to ważne, tak jak zawartość wapnia w podłożu i zacienienie w miesiącach letnich - dlatego ciemierniki najlepiej czują się w podbiciu krzewów i drzew liściastych. Orientalisy są bardziej wymagające, ale są okazalsze, kwiaty większe i mnogość barw.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21495
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

Swoim ciemiernikom podrzucam kredę :roll: Szczególnie wschodniemu się spodobało :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
jusbar39
50p
50p
Posty: 98
Od: 20 paź 2012, o 09:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

Mariusz było na co czekać z tymi ciemiernikami bo i moje widzę pąki z ziemi wypuszczają i mam cichą nadzieję by któryś był taki jak ten z ostatniej fotki . Nazw nie piszesz ,ale te ciemniejsze zdecydowanie mają więcej uroku w sobie .Mam małe pytanko odnośnie pierwiosnków jedno sezonowych -czy może coś z pełnych w tym roku też będziesz miał ? JUSTYNA
Justyś i jej kwiatki :sprzedam ,poszukuję
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 71&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

Będzie sporo pełnych pierwiosnków wielosezonowych. Walczę z przygotowaniem oferty, jestem już przy roślinach na literę H i na liczniku prawie 600 pozycji. Chwila cierpliwości - niedługo pełna oferta oficjalnie. ;:215
jusbar39
50p
50p
Posty: 98
Od: 20 paź 2012, o 09:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

MARIUSZ na literkę h jest również cha..cha.. więc z uśmiechniętymi ,,dziobami '' czekamy .Lepiej szybko dojedź do tego żż....bo jak teraz ci się nie uda oferty wkleić to wiosną już się na pewno nie doczekamy .A zapomniałam że teraz jesień za długo trwa , to w ogrodnictwie czasu pewno nadal brak. JUSTYŚ
Justyś i jej kwiatki :sprzedam ,poszukuję
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 71&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

szczytnica38 pisze:Będzie sporo pełnych pierwiosnków wielosezonowych. Walczę z przygotowaniem oferty, jestem już przy roślinach na literę H i na liczniku prawie 600 pozycji. Chwila cierpliwości - niedługo pełna oferta oficjalnie. ;:215
Do H 600 pozycji?? :shock: Ja się chciałam wstępnie przygotować do wiosennych zakupów u Ciebie i wypisałam sobie potencjalne chciejstwa z Twojej poprzedniej oferty, ale widzę że lista się bardzo wydłuży...
Awatar użytkownika
kamil888
500p
500p
Posty: 734
Od: 26 lip 2012, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

:wit
Jak tu pięknie ;:oj Jest bardzo dużo roślinek na pniu, które uwielbiam :D Są cudowne
Ogród w Bieszczadach
Pozdrawiam Kamil
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Ogród w Szczytnicy.

Post »

Przez H przebrnąłem...helleborus, hemerocallis, heuchera, hosta.....oczywiście łacina. Teraz pójdzie lżej, niekoniecznie szybciej, bo wczoraj przyjechały sadzonki balkonowe - trzeba szybko do doniczek, jutro zdjęcia, tymczasem pa. ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”