Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

kaLo pisze:
offca11 pisze:A Wy te habanero wysadzacie również do gruntu, czy tylko uprawa parapetowa? Jak już było takie pytanie to z góry przepraszam :) W sumie to chętnie bym spróbował tej Bhut Jolokia, w końcu prawie najostrzejsza papryczka świata (ciekawe czy byłbym w stanie zjeść chociaż mały pasek), a na akcji już nie było jak zamawiałem :cry: Musze poszukać w sieci.
http://www.youtube.com/watch?v=1tRq8ExA ... verview-vl Najpierw popatrz,potem zdecydujESZ ;:161
Bhut Jolokia i inne szatany ma mój znajomy z tego forum
http://chilihead.pl/index.php

Zajrzyj tam
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

SandraABC pisze:

Wypisałam co znalazłam
Dzięki ;:196
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1579
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

My "ostroholicy" tak mamy, że szukamy nowych wrażeń ;:224 Jak moje nasionka z Akcji dojdą, to też zamieszczę swoją listę ;:173 (też będzie wesoło z ilościami) :;230

Moje kolejne Habanerki ruszyły:

Habanero Yellow siew (na waciki) 10.01
Obrazek

I w końcu pierwsze Habanero Red od termic88, też siew (na waciki) 10.01
Obrazek


Ach no i jeszcze bym zapomniała, że u mnie dziś uroczyste otwarcie sezonu papryczkowego ;:138 O to pierwszy zawiązany owoc na zimowanym krzaczku piri-piri
Obrazek

Na zakończenie mam jeszcze taką ciekawostkę.... Podobno łodyga papryki nie wypuszcza nowych korzonków (tak jak to robią pomidory), a u mnie taka niespodzianka i to jeszcze na zdrewniałej już nieco łodydze:
Obrazek
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

SandraABC ten kiełek Beauty Pepper jest po prostu śliczny!! Co prawda na szybko nic mi google nie wyszukało a póki co mam swoje przedszkole.. ale jak będziesz miała owocki i nasionka, to zapisuję się przynajmniej na 3 sztuki!! Przepiękne!! :)) :)
Dziś nawet wyszły mi kolejne czekoladowe Habanerki :)) A już myślałam że mają mnie "gdzieś" ;:306
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

KALo! Ten typ tak ma :wink: Nie tylko się ociąga z kiełkowianiem ... a jak się ociąga dopiero z owocowaniem! ;:14
Słoneczko, wyjdź! :)
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Lepiej mi powiedzcie 'ostroholiczki' która ma grow box (nawet mini) , chwilę czasu już teraz a później folię dość słoneczną...
Nie przeżyję póki nie wyhoduję w naszym klimacie oryginalnej Aji Amarillo ... w gruncie niestety brakuje jej sporo ( nawet nie zakwitła pomimo wysiewu na początku lutego ) ... ale myślę,że grow box mógłby nadrobić..
Kto się piszę? Nasion sporo , krzak potężny ..papryka w smaku mistrzostwo , a ostrość nie zabija...
Jedyny warunek - jak będą owoce to piszę się na kilka , nawet minimalną ilość :)
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Mogę spróbować. Mam jeden duży "growbox" z świetlówką i folią, dość duży/wysoki, mógłby nawet służyć po sezonie do doprowadzenia ją do kwitnięcia. Cóż..spróbować nie zawadzi.. :oops: Nigdy jej chyba nie miałam ;:170
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1579
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

SandroABC moje growboxy nie są duże, ale z chęcią podejmę się wyzwania... i wyhoduję tę odmianę coś na styl bonsai :)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

SandraABC,Gleba teraz doczytałem że Dzwonek czyli Korona Biskupa i Aji Amarillo to dwie odmiany tego samego gatunku C.baccatum więc nic dziwnego że takie trudne z nich dzieci.Obrazek Papryczki Dzwonek kupiłem pod koniec października na bazarku , ze skrzynki ,Kolor miały pomarańczowo czerwony więc chyba OK,wniosek z tego że jednak można się doczekać dojrzałych owoców.
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Aji Amarillo mi też w tym roku nie zrobiło żadnej niespodzianki. Kwiatek co prawda był, ale na tym się skończyło .. Mam wrażenie, że ta odmiana wyjątkowo potrzebuje światła i troski. Nawet jeden dzień bez podlewania w gruncie skutkował przyklapniętymi liśćmi ...

KaLo, to ciekawe, że dzwonka można dostać na bazarku. Widziałam cayenne, pepperoni, raz meduzę w markecie, dam sobie rękę uciąć że pędzoną gdzieś na zachodzie :twisted: .. Kto wie, może jak tak dalej pójdzie to miłośnicy chili wyjdą na ryneczki ze swoimi pociechami ;:167 ;:3 Już sobie to wyobrażam, idziesz na rynek po habanero chocolate na przykład ;:108
Słoneczko, wyjdź! :)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Oprócz popularnego Cyklona od kilku lat można kupić czereśniową(peperoni tondo?)Sprzedawca twierdzi że to z giełdy w Sandomierzu i pewnie tak bo tam jest swoisty mikroklimat- winnice i sady morelowe.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Gleba boję się, że nie będąc rolnikiem ryczałtowym będziesz musiał sprzedawać " w szarej strefie", a i tak Cię fiskus dopadnie ;:306
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

U nas ostatnio był nalot na targu,policja i izba skarbowa. Chodzilii grzecznie prosili o fakturę zakupu na jeden towar ,wyrywkowo, jak nie było, to mandat ,ale wszystko grzecznie.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”