Datura,dyskusje,prezentacje kwitnień cz.II (03-11.2008)

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Witam!
Pierwszy raz piszę na forum. :lol: Datury posiadam w tym roku po raz pierwszy-choć już w latach wcześniejszych nie mogłam przejść koło nich obojetnie.
Jedna już od miesiąca mi kwitnie :lol: kolor moim zdaniem to łososiowy? jadnak koleżanka zachwycała się moją różową? daturą.Jedna odnoga została uszkodzona przez wichury i ułamała się.Czeka w wodzie aż puści korzonki.Różową całkiem mi połamało i taka sama sytuacja.W ziemi został mi po niej tylko 2-centymetrowy badylek(niestety nic nie puszcza :cry: ) a już miała pączki...
Druga z moich większych datur dopiero zawiązuje pąki.Prawdopodobnie ma być żółta.
Trzecia młodziutka to variegata? chyba tak się pisze-o pstrych lisciach.Dopiero się rozgałęzia.Mam nadzieję,że ujrzę jak kwitnie przed zimowaniem.
Poza tym mam jeszcze jednoroczne.W następnym roku mam zamiar posadzić tak jakiś klon palmowy(przy okazji może ktoś ma namiary na jakieś większe okazy do sprzedaży?)
Mam kilka pytań-ostatnio zawijają mi się pączki-podejrzewam,że to od wiatru.Próbuję je delikatnie przerywać by nie skręcały się kwiaty.Czy ktoś może wie coś na ten temat?
Kwitnąca daturka ma tylko kilkanascie kwiatów naraz-proszę o propozycję "dopalacza".Stosuje gotowe nawozy dla datur.Miałam 2 rodzaje.
Pisze się,że już należy zaprzestawać nawożenia-czy w powyższych przypadkach powinnam się do tego dostosować-początki kwitnienia?

Obrazek
Awatar użytkownika
fastyna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 21 sie 2008, o 22:28
Lokalizacja: RM

Post »

piękne są te datury, ale u mnie na działce nic co w donicy nie przejdzie, bo ludzie strasznie kradną...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22019
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

:x Okropność!
Ale możesz wkopać burgmansie razem z donicą i jesienią wykopać.
Albo uprawiać na balkonie jako jednoroczną roślinę jeśli nie masz gdzie jej przechować przez zimę.
Wieczorem pachnie upajająco ,tylko wieczorem więc na działce byś w pełni nie doceniła jej walorów.
Zafunduj sobie na balkon fastyno ... :D
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Moja Super Spot
Obrazek
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
Agii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 2 lip 2008, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Białegostoku woj.podlaskie

Post »

Śliczna :D Kiedyś i moja będzie taka :wink:
Awatar użytkownika
fastyna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 21 sie 2008, o 22:28
Lokalizacja: RM

Post »

balkon mam ale mały, ale w swoim mieszkaniu będę miała prawie 10m2 balkonu więc trochę miejsca do ukwiecenia będzie :)
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Moja różowa datura pięknie kwitnie i jest okazem zdrowia .Mam za to problem z mniejszą ,zakupioną w Netto - nie wiem jeszcze jaki jej kolor , ma dużo pąków ale jeszcze nie kwitnie.Zaczęły jej się podkręcać liście i od spodu jakby coś ją podjadało , może to są właśnie przędziorki? Poradżcie coś,

Jaki oprysk mam zastosować?
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Nie wiem czy mi się udało wkleić zdjęcia moich datur , bo robię to pierwszy raz...widzę,że nie
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22019
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Elu skorzystaj z pomocy... http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=10975
tutaj znajdziesz instrukcje jak wklejać zdjęcia na forum :D
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

ElzbietaaG pisze:Moja różowa datura pięknie kwitnie i jest okazem zdrowia .Mam za to problem z mniejszą ,zakupioną w Netto - nie wiem jeszcze jaki jej kolor , ma dużo pąków ale jeszcze nie kwitnie.Zaczęły jej się podkręcać liście i od spodu jakby coś ją podjadało , może to są właśnie przędziorki? Poradżcie coś,

Jaki oprysk mam zastosować?
Wątpie że to przędziorek, bardziej mi pasuje na gąsienice.

Ale trudno pisać o czymś, jak nie ma zdjęcia.
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Witam!
To skutki potężnych wiatrów :cry:
Czy możliwe,że odbije się od korzenia?-już miesiąc i nic :( Miała być różowa i już miała sporo pączków.Połamane odnogi wstawiłam do wody i mam nadzieję je ukorzenić.
Następna wichura i kolejna datura poległa(była zbyt duża i ciężka by ją przenieść w bezpieczne miejsce :cry: Na szczęście tylko jedna odnoga.Czy taka duża ma szansę na przeżycie?
Jaka jest przyczyna skręcających się pączków?
Proszę o pomoc-jestem początkującą daturomanką :P Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Może lepsza jest hodowla datur w gruncie - chociaż wiatr je nie połamie. Moja 2 razy leżała już z donicą na ziemi a druga w gruncie ma się dobrze.
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Nareszcie :)

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek





ufff... wreszcie mi się udało wkleić zdjęcia moich datur :D
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”