Begonie z nasion cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Begonie z nasion

Post »

Trafiłam jakiś mix :)
Awatar użytkownika
sosna1
500p
500p
Posty: 673
Od: 23 mar 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Mazury

Re: Begonie z nasion

Post »

Amarylis dzięki.W międzyczasie mój m. kupił dwie paczuszki :tan Idę siać :heja
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Begonie z nasion

Post »

Może głupie pytanie, wybaczcie, ale czy z nasion wychodzą lepsze, lepiej kwitnące, albo o większych kwiatach niż w sprzedaży? W mojej okolicy tych begonii jest co roku multum w każdym punkcie ogrodniczym do wyboru, koloru i za grosze :roll: Zawsze kupuję sadzonki i nie mam porównania.
chinka
200p
200p
Posty: 388
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Begonie z nasion

Post »

Nie wiem czy kwitną lepiej. Wydaje mi się, że nie, ale łatwo obliczyć jaka to oszczędność jak się samemu wysieje. Ja miałam ich w zeszłym roku około 200 (nie liczyłam dokładnie), a kosztowało mnie to ok. 15 zł, bo paczka nasion kosztowała 6 zł i do tego trochę ziemi. Wydaje mi się, że jak ktoś potrzebuje kilka begonii to się to nie opłaca, bo jest z nimi trochę roboty, ale jak już potrzebujesz ilości hurtowych to oszczędność jest naprawdę konkretna.
Ciekawa jestem ile u Ciebie Selli kosztowały begonie, bo u mnie w Żyrardowie były po 1.5 zł za sztukę.
Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
marzenaruda
200p
200p
Posty: 467
Od: 7 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Begonie z nasion

Post »

Ja potrzebuję begonie na groby,najmniej 15 sadzonek-
15x1,5-22,5 :wink:
Z jednej paczuszki wysianej w ubiegłym roku miałam te 15 i jeszcze zostały do ogrodu.
W tym roku nie muszę już nasionek kupić , bo mam swoje, czyli opłaca się, bo nie tylko begonie potrzebuję :lol:
No i jest jeszcze coś- satysfakcja ogromna :heja
Pozdrawiam Marzena
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Begonie z nasion

Post »

CZEŚĆ! Przyznam się ,że nigdy nie liczyłam oszczędności wynikających z własnego siewu (może to błąd) robię to bo lubię i mam satysfakcję
że są moje. Pozdrawiam!
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Begonie z nasion

Post »

chinka pisze: Ciekawa jestem ile u Ciebie Selli kosztowały begonie, bo u mnie w Żyrardowie były po 1.5 zł za sztukę.
W moich okolicach 1.60, ale widziałam i po 1.80.
Pytałam, bo pomyślałam, że może z begoniami jest podobnie jak z niecierpkami walleriana zwłaszcza jak zbierze się samemu nasionka.Ja wysiewam niecierpki z własnych nasion i zawsze wychodzą mi niższe niż kupne i kwitną obficie i długo, nie chorują.
Zauważyłam chodząc po cmentarzu u begonii podobne zjawisko. Czasem krzaczki ładnie się rozrastają, obficie kwitną i mają jakby większe kwiatki, podczas gdy inne wyglądają jak 'spalone' i kwiatki drobne, mało efektowne, a liści prawie nie ma :roll: Może są różne odmiany, typy??Dlatego chodzi mi po głowie siew, a satysfakcja ma oczywiście niebagatelne znaczenie :wink: Tylko przerażona jestem trochę tą drobnicą siewek :wink:
Awatar użytkownika
sosna1
500p
500p
Posty: 673
Od: 23 mar 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Mazury

Re: Begonie z nasion

Post »

Ja też sieję dlatego, że lubię przede wszystkim. Ale nie tylko. U mnie begonie są po 2,5 zł. Jak się kupi 10 szt. to może nie jest drogo, ale co to jest 10 sztuk? A jak się chce 100 szt. to jest to już konkretny wydatek. W dodatku tak jak Selli7 pisze, te kupione są brzydsze. Po pierwsze dlatego, że w produkcji stoją ciasno ustawione i wybiegają. Żeby nie wybiegały mogą być pryskane jakimś regulatorem wzrostu i przez to w masie ładnie wyglądają, ale wysadzone na rabatę już gorzej. Po drugie my kochamy swoje rośliny i zrobimy dla nich wszystko a tamte... no cóż nie mają tyle szczęścia :;230
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Begonie z nasion

Post »

Witam, ja już od 4 lat sam wysiewam begonie stale kwitnące. Chociaż w zeszłym rok zaparłem się że to już ostatni raz, jednak nie mogę się oprzeć tym sympatycznym roślinkom zwłaszcza z własnego chowu. Ten rok to już czwarty wysiewów begonii. Moje wysiane 12.01.2014 prawie wszystkie wzeszły. Podejrzewam że za około miesiąc powinien pojawić się 1 liść właściwy. A po drugim zaczynam pierwsze pikowanie. A to dopiero zabawa delikatnie nazywając. Dwa lata wstecz pikowałem 250 sztuk. :roll: W tym roku może zostawię 80 pojedynczych. Czas pokaże. Pozdrawiam.
Pamiętajcie o ogrodach...
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Begonie z nasion

Post »

Moje wysiane 15.01. zaczynają wypuszczać pierwsze liście właściwe :)
Obrazek

Śmiesznie wyglądają te sieweczki z liściem właściwym, który momentalnie przerasta swoją wielkością liścienie ;:oj
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Begonie z nasion

Post »

A drugi liść właściwy będzie jeszcze potężniejszy :wink:
Pamiętajcie o ogrodach...
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Begonie z nasion

Post »

Już nie mogę się doczekać ;:138
Ach i zapomniałam wspomnieć, że zaczęłam je spryskiwać rozcieńczonym humusem, bo wyczytałam, że bardzo żarłoczne są :)
Awatar użytkownika
sosna1
500p
500p
Posty: 673
Od: 23 mar 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Mazury

Re: Begonie z nasion

Post »

Jak długo kiełkują begonie :?: Wysiałam swoje 30.01. i nic. :roll: To znaczy dziś piąty dzień. Rozsądek podpowiada mi, że jeszcze czekać, szaleństwo - siać nowe ;:65 :?:
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”