Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Gleba- jak na moje oko to tajskie papryczki z których robi się popularny sos Tabasco, są one tez pod tą nazwą sprzedawane:) Tabasco pepper :lol:
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4056
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Gleba, powybieraj nasionka, wysusz i będzie jak znalazł na następną Akcję 2014/2015 ;:333
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
anabelka23
200p
200p
Posty: 409
Od: 7 maja 2013, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lipówki/ Pilawa
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Jola dobrze napisała ;:224 Jeśli masz czas i ochotę to zostaw trochę nasionek na następną akcję. Na pewno znajdą się chętni ;:oj
Mam na imię Ilona...
Awatar użytkownika
anabelka23
200p
200p
Posty: 409
Od: 7 maja 2013, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lipówki/ Pilawa
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Jalapeno się obudziło. Pierwsze nasionko wykiełkowało po 18. dniach :wit
Mam na imię Ilona...
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

czytam ale jeszcze sie nie doczytalem czemu moczycie te nasionka na wacikach? maja lepsza temp i wilgotnosc tak?? jak zaczynaja kielkowac to dopiero do ziemi??
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1579
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Dziunia87 pisze:Nasiona bardzo ostrych papryczek potrafią bardzo długo kiełkować i wsadzone do ziemi po prostu potrafią tam zgnić... Aby tego uniknąć wykładamy nasionka na waciki w jakimś zamykanym pudełeczku, spryskujemy wodą i stawiamy w ciepłym miejscu (25stC). jak nasiono wypuści kiełek to dopiero wtedy przenosimy pęsetą do ziemi :)
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Kochani, niestety nie znamy odmiany tej chili ale faktem jest, że tak jak napisała MORANGO wyglądem pasuje mi do tabasco :) Wysieję nasionka i jeżeli owoce będą rosły do góry to w przyszłym roku na akcję będę mogła wystawić jako TABASCO CHILI ;:138 Jeśli chodzi o moc ... To nie da się ukryć, że dojrzewała w innych warunkach klimatycznych. Ostrość - trochę łagodniejsza od habanero
Słoneczko, wyjdź! :)
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1579
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Glebo
sprawdzaj, sprawdzaj, bo jeśli się okaże, że jednak to Tabasco, to warto byłoby w przyszłym sezonie wyhodować na własnej roboty sos Tabasco :tan

Jeszcze tak na zachętę do wieczornych papryczkowych sesji zdjęciowych zamieszczam kilka fotek moich podopiecznych :)

Już w minionym sezonie zauważyłam, że Habanerki wypuszczają swoje liście właściwe pojedynczo, a nie, że od razu rosną równolegle dwa małe jak przy innych roślinkach :) Nie wiem czemu, ale trochę mnie to bawi, tak jakby chciała powiedzieć, że " Oj, tak ciężko mnie wyhodować...tak wolno rosnę i dwa listki na raz to za dużo" :;230
Obrazek

Tu nieszczęsna 3-liścienna Habanerka Red, która swoimi równolegle rosnącymi 2 liśćmi właściwymi (w przeciwieństwie do innych Habanerek) tym bardziej potwierdza, że jest mutantem genetycznym ;:306 W póżniejszym stadium rozwoju będę musiała ją jakoś szczególnie oznaczyć, co by na pewno nie zbierać z niej nasion na przyszłoroczną Akcję wymiany :)
Obrazek

I na koniec jeszcze Yamaican Hot Yellow z grudnia 2013, która na tyle już urosła, że zaczęła wytwarzać pierwszy pąk kwiatowy :) Tego nie usunę, a jeśli na drugiej sadzonce się pojawi to zlikwiduję go dla porównania ich późniejszego rozwoju i plonowania ;:333
Obrazek

Wiem, że nie wiele widać no, ale cóż mogę....
Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Jalapeno z akcji pokazało kiełki na 5 dzień a meduza siana 10 grudnia pewnie zakwitnie na walentynki :heja
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1579
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Jakże romantycznie z tą Meduzką :) Tylko uważaj co by Cię w kamień nie zamieniła jak zerkniesz w środek kwiatu :;230
A Jalapenio rzeczywiście ekspresowo Tobie wykiełkowało ;:215

Powiedz mi nie mieszają się Tobie te nasionka na ligninie po zroszeniu? Ja musiałam swoje pooddzielać zapałkami, bo jak przenosiłam pudełko na akwarium świeżo po zroszeniu, to przy przechyleniu nasionka potrafiły mi się poprzemieszczać.... :roll:
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Black Namaqualand - pięknie się przebarwia ... taki 'marmurek' :)
Obrazek

I zimowany Wild Tepin ...
Obrazek

Niestety z zimowanych papryk tylko Wild Tepin i Dorset Naga się trzymają ostatkiem sił , reszta padła ... najpierw pojawiały się przebarwienia na liściach , później zaczęły usychać i tym sposobem padły wszystkie ... siewki z września też. Odizolowałam teraz maluchy,żeby nic nie podłapały...
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1579
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Pięknie Tobie zimuje ;:63 Jeszcze trochę więcej słońca i ruszy z kopyta ;:303
A moja zimowana czerwona chili NN ledwo zipie... Trochę za późno przeniosłam ją na zimę do domu...Starych liści ma aż 2.... a młode wcale nie powiększają się... a co gorsza jedna gałązka zaczęła zasychać od góry... Modlę się co by coraz to więcej słoneczna było każdego dnia, to może da radę i przeżyje... Wczoraj wieczorem wyciągnęłam bryłę korzeniową z doniczki, co by sprawdzić ich kondycję i odpukać mimo, że roślinka ma mało liści, to korzonki są białe :)
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 395
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Ja wstawiłam moje ozdobne Candlelight do domu na zimę i najpierw trochę poopadały liście a później rosła jak szalona i kwitła. Niestety w pewnym momencie tak oblazły ją mszyce, że zrezygnowałam i wystawiłam na taras. Skąd te mszyce w domu? :shock:
No nic, nasiona mam, to nowe zasieję za niedługo :D
A Westlandie ktoś już uprawiał?
Pozdrawiam
Ewa
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”