Podłoże do nasion,sadzonek cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
aga6671
100p
100p
Posty: 102
Od: 3 cze 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Offca11 dziękuję za odpowiedz ;:196
Regulamin się kłania
pongo
50p
50p
Posty: 67
Od: 2 kwie 2013, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk - Legnica

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

forumowicz czy jeśli kupilam ziemię do wysiewu Holas, czy też mogę się sugerować tą rozpiską na poprzedniej stronie co do nawożenia? :oops:
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Nie istotna jest firma. Istotna jest zawartość startowa nawozów w tej ziemi. Jeśli nie przekracza 0,8 kg/m3 / co odpowiada zawartości azotu 112 mg/l fertygację można zacząć tuż po przepikowaniu. A jeśli chcemy nawozić okresowo to po ok 2 tygodniach od przepikowania .
Awatar użytkownika
stecu
50p
50p
Posty: 66
Od: 3 lip 2008, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina jezior

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

PaulaPola pisze:Cofnij się na poprzednią stronę wątku.
Tzn. na 48.

Dzięki, nie zauważyłem będąc bardziej skoncentrowany na wklejaniu fotek.
Koło Tesco w Olsztynie jest ogrodniczy gdzie mają ziemię Hollas do wysiewu ale nie Sterlux, ponoć bez nawozów.
Za worek 50l 15-16 zł. Obejrzę sobie ją jeszcze x.
Rok temu kupowałem ziemię uniwersalną z Tesco - no name /inna niż ta Twoja/ i była słaba.
pongo
50p
50p
Posty: 67
Od: 2 kwie 2013, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk - Legnica

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Jest napisane tak: nawóz mikroelementowy 0,2 kg/m3
nawóz wieloskladnikowy NPK + Mg0 14-16-18+5 0,6kg/m3

Więc powiedz blondynce kiedy ma zacząc nawożenie siewek, dopiero po przesadzeniu do wiekszych?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

forumowicz pisze:Nie istotna jest firma. Istotna jest zawartość startowa nawozów w tej ziemi. Jeśli nie przekracza 0,8 kg/m3 / co odpowiada zawartości azotu 112 mg/l fertygację można zacząć tuż po przepikowaniu. A jeśli chcemy nawozić okresowo to po ok 2 tygodniach od przepikowania .
Masz tu wszystko napisane :) Jeżeli chcesz podlewać gotowym nawozem w płynie wg zaleceń na opakowaniu to zaczynasz 2tyg po przepikowaniu. Jeżeli zrobisz roztwór do fertygacji to możesz tuż po pikowaniu :)
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Stecu w tamtym roku z ziemią było słabo w tym sklepie ogrodniczych. Jak było to co chcialam to ceny zbyt wysokie. W tamtym roku siałam do uniwersalnego Sterluxa i pikowałam do ziemi z Biedronki.miała dużo nawozu więc nie trzeba było nawozić.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

pongo pisze:Więc powiedz blondynce kiedy ma zacząc nawożenie siewek,


Jeśli wsiejesz do tej ziemi , to do czasu pikowania nie musisz nawozić. Jeśli zaś przepikujesz też do tej samej ziemi ,fertygację możesz rozpocząć od razu.

Jeśli chcesz nawozić zgodnie z zaleceniem na opakowaniu nawozu, to po dwóch tygodniach od pikowania.

I weźmy np taki nawóz http://www.fructus.pl/index.php?action=page&nr=22

Wg instrukcji należy rozpuścić 15 ml w 2 l wody czyli 7,5 ml w litrze. Nawóz ten zawiera 5 % azotu czyli w 500 ml jest go 25 gram. Jeden mililitr więc zawiera 50 mg azotu zatem po dodaniu 7,5 ml do litra wody nasz roztwór będzie zawierał 375 mg azotu. Dużo za dużo jak do wymagań pomidora. Jeśli zaś po dodaniu nawozu przesuszymy podłoże choćby tylko o 50 % zawartość azotu rośnie niesamowicie. Dlatego m. in. proponuję tu nawożenie poprzez fertygację.
Awatar użytkownika
stecu
50p
50p
Posty: 66
Od: 3 lip 2008, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina jezior

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

PaulaPola pisze:Stecu w tamtym roku z ziemią było słabo w tym sklepie ogrodniczych. Jak było to co chcialam to ceny zbyt wysokie. W tamtym roku siałam do uniwersalnego Sterluxa i pikowałam do ziemi z Biedronki.miała dużo nawozu więc nie trzeba było nawozić.
Masz rację to drogi sklep, choć już spuścił pary z gwizdka. Kupowałem ziemię tesco uniwersalna no name i westland do wysiewu. Ziemia tesco tesco w ubiegłym roku to niechciane marzenie. Angielska ziemia dobra ale za tą cenę szału nie robiła a Polskie firmy robią wspaniałą ziemię. Mam własną dobrą ziemię i składowany od dawna kompost. Chyba się z nimi przeproszę :) Obecnie za dużo jest marketingu w każdej dziedzinie a kłamstwa powtarzane 100x w końcu staną się prawdą. Od lat ludzie uprawiają warzywa ale od niedawna zaczęła się pogoń za max zbiorami. Coś za coś.
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z podłożem Terrasan? Pojawi się w makro na dniach.
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

darbo pisze:W tym roku postawiłem ponownie na Kronena. Tym razem w tej wersji http://www.kronen.com.pl/produkty/?produkt=64
Za 80 ltr worek zapłaciłem 20 pln. Podłoże w swojej konsystencji, jest najlepsze jakie do tej pory testowałem. Przede wszystkim jest puszyste i nie zbija się. W worku nawet grudki nie znajdzie się.
Póki co papryki wysiane. Zobaczymy dalej.
OOO brzmi nieźle, tylko gdzie tego krokena kupić (poza internetem)? Mam wrażenie, że wszędzie błoto sprzedają ;:145
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 223
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Ja też kupiłam z Kronena 80l za 21 zł ,u mnie w ogrodniczym.Potwierdzam że bardzo ładna ziemia w tym roku ,siewki ładnie po wschodziły ani znaku pleśni ani innych paskudztw.
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Czy ta ziemia z Kronen zawiera jakieś nawozy?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”