Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Henryku, ona u mnie od listopada jest i zaczela rosnac od tego miejsca, gdzie sa jakby 4 liscie z jednego miejsca - 2 wyzej takie wieksze i pod nimi zaraz ciut mniejsze. Zaczynala od poczatku bo bacik z ktorym przyjechala byl martwy. Czyli w sumie u mnie 4 liscie i ten bacior, a w tej chwili jest na podporze wysokiej na 70cm i bedzie powoli schodzic w dol. Jest najszybsza z moich hoi poki co.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Trochę liści na dole, a potem dłuuuuugi łysy badyl ;:306 Strasznie to irytujące, ale co zrobić? Rośliny robią co chcą ;:224
W ziemi też grzebać specjalnie nie lubię, tym bardziej, że przesadzać muszę na podłodze w kuchni - nogi potem bolą od klęczenia. Ale dla pięknych zieloności i kwiatów warto, warto ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Afcalezenie! :heja Dlugi lysy badyl ma lisciorki na wysokosci klamerki juz widoczne, tylko malutkie, a dalej ma kilka pieterek na ktorych beda sie robily lisciory. Normalna procedura wzrostowa hoi przeciez.

Ja tez przesadzam w kuchni na podlodze - co sie nagibie nad tym to moje, ale warto! Dzis tak z grubsza przegladnelam bande w sypialni i widze, ze compacta ma regularny bacik, mindorensis dwa solidne listeczki, polyneura dwa niewielkie liscie i kawaleczek bacika, panchoi listeczki, Ruby Sue listeczki... Cos tam sie rusza, choc lacunoski z racji rozmiarow nie sa tak spektakularne jak fungii. 4 listki krohniany ledwie widac, a u tej wariatki to pol okna.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20206
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Dobrze Ci, już możesz rozpocząć wiosenne prace przy swoich roślinach (tu hojach). U nas wciąż zima...

Nie pisz proszę, że masz jakieś kłopoty z przesadzaniem kilku hoji! Co mam ja powiedzieć/napisać kiedy przesadzam na wiosnę co roku kilkaset kaktusów i sukulentów? :wink:
Henryk - moje kaktusy i sukulenty 1..., 8, 9,cz. 10
W tematach roślin proszę pisać na priv.
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Nie mam klopotow, absolutnie, po prostu trzeba troche pokucac/pokleczec zeby przesadzic. Poki co prac wiosennych nie zaczynam bo cala ta JESTEM_ WULGARNY /-NA nie zimowala sensu stricte. Wszystkie maja dosc duze doniczki i moze kilka tylko trzeba bedzie przesadzic do czegos wiekszego niz jest. Hoje nie przepadaja za luzami w butach, wiec nie będę przesadzala wiekszosci. Na pewno musze ciachnac A. Caroline bo dran dociaga do parapetu, a z zalozenia ma siegac tylko do roslin stojacych na parapecie. Zapomnial sie. :;230
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

"Zapomniał się" ;:306
Henryku przesadzania tych wszystkich kaktusów nie zazdroszczę ;:185 Storczyki są najłatwiejsze - z musu przesadzam je na stole, bo upchnięcie tej całej kory między korzenie phalenopsisa bywa nieraz karkołomnym zadaniem - zwłaszcza, że one rosną przy brzegach doniczki, a w środku tuż pod rośliną wielka dziura ;:219 Ale że jestem leniem to z gromadnym przesadzaniem przeniosę się do pralni, jest tam duży drewniany stół, w sam raz, trzeba tylko będzie spacerek z/na drugie piętro - wyobrażam sobie miny sąsiadów jak zobaczą "procesję" ;:224 ;:306
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Oj, moze byc dziwowisko... ;:306
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20206
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Z racji tego, że mieszkam w bloku na 4tym piętrze to przesadzam rośliny (raz w roku!) w kuchni...
Tylko i wyłącznie dzięki cierpliwości mojej Kochanej Małżonki, oczywiście...
Bo to przecież bałagan straszny - i to przez kilka dni...

Za to jest i jeden duży plus: nikt tego nie widzi! ;:173
Henryk - moje kaktusy i sukulenty 1..., 8, 9,cz. 10
W tematach roślin proszę pisać na priv.
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Na szczescie nie musze nikomu wchodzic w parade, ale i tak wszelkie dlubania przy zielonym staram sie uskuteczniac, kiedy "wladzy" nie ma w domu bo marudzi ze "znowu kwiatuszki i kwiatuszki, a ... i ... i jeszcze ... lezy odlogiem". Na cos ponarzekac musi, bo by watroba pekla! ;:306 A potem kupuje mi podpory do roslin... Gdzie tu logika? ;:306
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4018
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Kinia to facet a ty logiki szukasz ;:224 ;:224 :;230 :;230
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Ej, ej! To my "myslimy emocjami", oni sa logiczni, oni wlasnie sa bardziej "rozumowi", tak jak my bardziej "sercowe" - oni ponoc uzywaja wiecej mozgu do podejmowania decyzji (no, z wyjatkiem sytuacji, kiedy uzywaja do tego gonad, ale to obie plcie maja czasem tak samo), podczas kiedy my kierujemy sie impulsem, uczuciami...
Przed nosem mam uroczego pypcia pubicalyski...
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Antie
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 13 lis 2013, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin / Nisko

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Na co czekasz? Pokazuj wszystko! Jestem żądna pypci! :;230
Pozdrawiam serdecznie, Mrówka ;)
Awatar użytkownika
Brendii
500p
500p
Posty: 710
Od: 22 wrz 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

No pewnie, ze pokazuj :D Czekam, az moje publikalyk raczy sie ruszyc, chociaz w kwesti korzeni...
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”