Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20208
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

A to akurat jest moja działka. Obiecująca i do zagospodarowania. :)
Jeśli pomysł "wypali" czyli rośliny podrosną i zakwitną to wtedy kto wie? Jest szansa że będzie ich dużo, dużo więcej. ;:173
Henryk - moje kaktusy i sukulenty 1..., 8, 9,cz. 10
W tematach roślin proszę pisać na priv.
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Dorota, moja tez nie, ale opuncje, epiphyllum i rhipsalisa dostalam w dodatku do innych zakupow - nie wywale przeciez, zwlaszcza ze postanowily sie zadomowic. Szlumbergery to juz moj pomysl - podobaja mi sie. Niby kaktusopodobne, ale nie klujaki, tylko takie przyjazne. No i nie tylko kaktusowate tam stoja - chwilowo pomieszkuja tam filodendron i epicostam marble queen.
Deissy, na poludniowym parapecie w salonie, tyle ze juz sie na szafke wylewa. Luuuuzik. Nie beda mo koty blatu szafki rysowac pazurami, jak sie doniczkami zastawi.
Henryku, sie zobaczy. Na razie nie wszystkie raczyly sie ukorzenic, wiec spokojnie czekamy na ich decyzje.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4018
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Kinga szlumbergie tez mam ibedzie niedlugo kwitla po raz kolejny ;:215
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

A, widzisz... Moje 2 zakupy grudniowe siedza w przechowalni, ale mam zamiar je przywrocic na salony w najblizszym czasie bo mysle ze dosc juz zsylki.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Zaczyna sie fuksjowo robic - mlode pokolenie na kuchennym parapecie, gdzies miedzy ziolami. :;230 W marcu będę mogla urzadzic im wlasny parapet w pustej sypialni - beda mialy duzo swiatla.
Obrazek

Kalanchoe od doromichu.
Obrazek
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4018
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

ciesze sie ze u Ciebie kwitnie-trafil w dobre rece ;:138
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

A z nimi to akurat sie znamy od dziecka. Babcia miala, wiec ja tez jakies tam zaszczepki zawsze ukorzenialam juz jako przedszkolak i "hodowalam wlasna plantacje". Bylo z czego ciachnac. To z gatunku samorosnace przeciez.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Ale przypał...jakim cudem ja nie zaznaczyłam Twojego watku kochana..to nie wiem.. ;:202 , bardzo Cię przepraszam słonko..mam spore zaległości, wszedzie..ale cały watek przegapić???to już wyczyn nie lada... ;:224

Mam nadzieję,że mi wybaczone zostanie..a poprawę obiecuję oczywiście solennie.. ;:168 ;:167

Chciałam napisać,że śliczne zdjęcie..i że bardzo, bardzo miło Cię zobaczyć na własne , rodzone oczy....i dzielnego piechura również.. :tan ;:196
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Kalanchoe ma śliczny kolor ;:oj A ja swoje zamordowałam... :oops:
Nooo, fajny parapecik, tak wypełniony, że szpilki nie wetkniesz ;:306 Ale zazdroszczę, bo u siebie nie mam pozwolenia na takie rzeczy ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Jak to jak przeoczyc watek? Normalnie! Duzo ich tutaj. :;230
Labka, to dosc stara fotka, pewnie ma kolo roku, ale ja zwykle po drugiej stronie aparatu, wiec nie mam swiezszej, a udalo mi sie wreszcie zmniejszyc zdjecie tak, ze nadaje sie na avatar.
Blueberry, w kuchni docelowo chcialabym miec kuchennie - jakis laur, pieprz, imbir, ziola... Fuksje tymczasowo postawilam, poki mlode i nie moge ich wywalic na zewnatrz. Za rok beda w szklarence.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20208
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Kwiatuszek kalanchoe miodzio! Z tych dla których bardzo te rośliny lubię. :)
Henryk - moje kaktusy i sukulenty 1..., 8, 9,cz. 10
W tematach roślin proszę pisać na priv.
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Ależ, ależ ile nowych przyrostów w przedszkolu hojowym, ale jedno mnie tu szczególnie urzeka- powiedziano to nie raz, ja sama pewnie też, ale nie mogę się powstrzymać- ta gustowna porcelana mnie za każdym razem zwala z nóg ;:173 jakie kujaki- też ostatnio powiększyłam się o nowe epiphylia :uszy ale na kwiaty na nich sobie jeszcze poczekam... mimo, że dzielnie sobie rosną ;:224 no i kalanchoe ;:180
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija cz.2

Post »

Henryku, dla mnie kalanchoe to koralowo-czerwone, pojedyncze kwiaty - takim je pamietam z dziecinstwa. Roznorodnosc jaka pokazala sie pozniej, to juz mile urozmaicenie.
Kelpie, porcelana z Rus i Prus - co wpadlo to sie lapie. Ostatnio z bolem pozegnalam jedna z ladniejszych, ceramicznych doniczek - taka "babcina" - biala, szkliwiona, nieco kielichowata w ksztalcie, z delikatnym malowanym wzorkiem. Dziecie przyszlo ze swoim "o, oo...", zaprowadzilo do salonu, a tam rzeczona doniczka razem z h. obovata, elegancko glebnieta i rozmieniona na kilka mniejszych. Na szczescie hoja nie ucierpiala. Winowajcy nie odnaleziono, poniewaz dziecie placze sie w zeznaniach i spytane czy kot zrzucil mowi ze tak, ale spytane czy ono zwalilo, tez potwierdza. Czyli dziecie zgodne mamy, ale prawdy nie dojdziemy, a doniczke szlag trafil.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”