Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
ella1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 gru 2013, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 7

Post »

tysonka pisze:Jeśli to będą pomidory do gruntu, to o miesiąc za wcześnie.
Zamiast analizować wątki pod kątem rad co do wybiegani pomidorów, naprawdę wystarczyłoby poczekać...
Pomidorki będa rosły w foliaczku, który mam blisko domu. Mogę je dodatkowo osłaniać wieczorem i zdejmować osłonę rano. Nie będę czekała do 15 maja z wysadzaniem. Sianie, pikowanie, podlewanie sprawia mi niesamowitą frajdę, pozytywnie wpływa na psyche. Czytałam czesto forum i nie mogłam juz dłużej wytrzymac. Musiałam.....
Awatar użytkownika
beti_h
200p
200p
Posty: 245
Od: 7 mar 2012, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie Szczecin

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 7

Post »

jola1313 pisze:
beti_h pisze:

.... bo w zeszłym roku robiłam rozsadę w marcu, wysadzalam po 15 maja i niestety tylko 10% pomidorków było czerwonych...reszta dojrzewała w domu po zerwaniu.


A jaką miałaś odmianę?dużo zależy od odmiany.Czy wczesna,czy późna.
Nie jestem jakimś fachowcem,ale może też przenawoziłaś?że tak późno dojrzewały.
.


Odmian miałam dużo...bardzo dużo ;) i wiem, że niektóre są późne, ale to samo było z papryką ( nie dojrzała ani jedna )! Krzaki nie chorowały ( nie były pryskane niczym )! Na pewno nie były przenawożone- mogły ewentualnie mieć za mało papu, ponieważ w połowie kwietnia miałam operowany kręgosłup... I jedyne na co starczyło mi sił...to wrzucenie po dwa, trzy krzaczki do jednego dołka z jedną łopatą dwuletniego obornika zmieszanego z dobrą ziemią...

Moje warzywka ogóle w zeszłym sezonie były traktowane po macoszemu...;) więc jestem wdzięczna że urosło cokolwiek ;)

Pomidory jak pisałam nie chorowały...ale na początku października ścieła je zaraza...ale o tej porze roku to chyba normalne...
Piszę chyba...bo drugi raz w życiu coś w ogóle sądziłam i pomimo namiętnego czytania forum...jeszcze bardzo mało wiem;)
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Beti, zrób eksperyment i posiej wcześniej 1 papryczkę i 1 pomidorka, niewielkie ryzyko. U mnie wcześnie posiane nawet De Barao owocują jako pierwsze. Nie będziesz też miała problemów z odmianami wegetatywnymi, bo " wymęczone" , jak to nazwała Kozula, wspaniale owocują.
Awatar użytkownika
beti_h
200p
200p
Posty: 245
Od: 7 mar 2012, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie Szczecin

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Właśnie to zrobiłam;) Wysiałam betaluxa, koktajlowe i wszystkie papryki :oops: - bo żadna mi ostatnio nie dojrzała... A resztę pomidorków będę siała w marcu.
Tylko jak będę dawać do gruntu rozsady, to dędę musiała sie do Was uśmiechnąć o instrukcje nawożenia! Chciałabym już w tym roku wszystko zrobic "dobrze"!
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

uki94 pisze:
Jakoś nie doświetlam, a moje pomidory chyba nie są nie wiem jak bardzo wybujałe( 2 strony wcześniej), a produkuję rozsadę pierwszy rok, mój kolega sieje pomidory co roku na przełomie stycznia i lutego bez doświetlania i nie dość, że ze wczesnych odmian zbiera pomidory już w połowie maja, to jeszcze ma niesamowicie wielkie plony. Sadzi do tunelu nieogrzewanego i w razie przymrozków ma dodatkowy tunel lub okrywa agrowłókniną, a w razie większych przymrozków ma farelek.[/quote]

Wiem, że w internecie wszystko można napisać. Fantazje stają się rzeczywistością na monitorze. Kolega takie głupoty wypisuje, że głowa mała. Jednak zobaczymy jak sobie poradzi. Proszę żeby poczytać trochę, jakiej temperatury pomidor wymaga do wegetacji i prawidłowego rozwoju. Poczekamy jak sadzonki fioletowe się porobią. Bajki o kolegach dla dzieci zostawić. :?
Pozdrawiam
Dariusz
Pabblo_Pl

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Czytam i czytam i wciąż są takie same głosy jak co roku..

W zeszłym roku wysiałem pomidory w Lutym dokładnie 01. ale z przeznaczeniem do pojemników.
Wysiałem żółty słodki n/n od Loginal, Koktajlowy Malinowy od forumowicz i kilka innych.

Pod koniec czerwca jadłem pierwsze pomidory koktajlowe malinowe i żółte słodkie..

Rosły do października puszczone na 4 pędy..

Można teraz już siać ale takiej sadzonki bez ukorzenienia i bez zabiegów które podał forumowicz nie wsadzimy do gruntu w Maju..

W tym roku troszkę później bo 15.02 posiałem dwa rodzaje do pojemnika.
1. Sława Nadrenii
2. White Tomesol - jako eksperyment.
Pomidory pod osłonę wysieję na przełomie Marca..

Pozdrawiam i podziwiam osoby które teraz chcą siać pomidory z przeznaczeniem do gruntu..
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Ja tu piszę , kolegami się nie podpieram lecz wklejam konkretne zdjęcia i to nie pomaga. Ten nieterminowy siew to bardziej nieuleczalny niż AIDS ;:306
ella1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 gru 2013, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 7

Post »

jayc pisze:Koleżanko @ella1 jeżeli wysiałaś za wcześnie to poczytaj co czaruje z pomidorami kolega @forumowicz.ogłowisz,poprzesadzasz i z jednej sadzonki będziesz miała pomidory dla siebie,znajomych i jeszcze zostanie.a najlepsze jest to ze nie będą wybiegniete. ;:306
Yayc,
chetnie popracuję, poeksperymentuję .... zostawiłam sobie troche nasion, więc jak jak z tymi roslinkami mi nie wyjdzie, to w marcu jeszcze coś wysieję. Ale frajde mam juz od lutego... :D
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Frajda frajdą ale jak nie patrzeć troche strata czasu, ja tez sie w styczniu zaczęłam bawić, teraz mam tylko 3 ale w przyszłym roku spokojnie poczekam bo to naparwde 10 razy wiecej roboty a 10 razy mniej rezultatów. Trzeba słuchać starszych kolegów :D
Awatar użytkownika
Kropek
200p
200p
Posty: 250
Od: 12 lip 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Heh, a propos doświetlania i temperatury to przypomniałem sobie moją babcię.

1. moczenie pomixa w mleku
2. Ziemia odkażona w piekarniku westfalki
3. Trzymane przy piecu (wysiew luty/marzec)
4. Po pikowaniu na południowe okno zasłonięte przez dom obok, ściany nie docieplone , okno na jedną szybkę , tem. ok 10c (ogólnie ciemno, zimno, straszno)
5. Podlewanie minimum, piękne , zwarte i gotowe do gruntu na początku maja
6. maj/czerwiec krzaki po 1,5m w gruncie

Starsi ludzie jednak się nie pier... mieli obcykane wszystko bez internetów :)
Pełen szacun.
Wydaje mi się , że chuhanie i dmuchanie nad każdym nadgryzionym listkiem jest bez sensu. Trzymane twardą ręką bez specjalnych pieszczot i dadzą sobie radę. :)
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1779
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Moja babcia siała późno i pikowała do inspetków. Potem rwała wyrośniętą rozsadę i w pole. Rosły do jesieni bez chorób. Ale to już było.
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Mój dziadek miał taką zasadę, że siał zawsze pomidory, w wigilię imienin św. Józefa - 18 marca ( oczywiście na rozsadę do gruntu ).
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
uki94
200p
200p
Posty: 280
Od: 4 mar 2008, o 09:55
Lokalizacja: Żerków

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

darbo pisze: Wiem, że w internecie wszystko można napisać. Fantazje stają się rzeczywistością na monitorze. Kolega takie głupoty wypisuje, że głowa mała. Jednak zobaczymy jak sobie poradzi. Proszę żeby poczytać trochę, jakiej temperatury pomidor wymaga do wegetacji i prawidłowego rozwoju. Poczekamy jak sadzonki fioletowe się porobią. Bajki o kolegach dla dzieci zostawić. :?
Jak nie wyjdzie to nie wyjdzie trudno, są ważniejsze w życiu problemu niż uprawa pomidorów, to nie jest sprawa życia i śmierci. A ty zamiast dawać złośliwe uwagi to poczytaj temat pikowanie pomidorów, tam wypowiada się Pan Tadeusz(tadeusz48) i czytałem kiedyś, że sieje pomidory bodajże 8.02 i sadzonki ma piękne, ale to trzeba mieć doświadczenie jak ten Pan, więc trzeba próbować i uczyć się na błędach,a nie siedzieć i krytykować innych.
Opisy odmian pomidorów +foto-wybieramy na następny sezon -strona 3 tam też ktoś piszę, że zbiera pomidory w połowie maja.-poczytaj
Lukasz uki94
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”