Podłoże do nasion,sadzonek cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

powtórzę jeszcze raz odpowiedź z Hollasu na temat składu podłoża do wysiewu - taki skład jest także na opakowaniu
"Podłoże do wysiewu z linii Sterlux jest podłożem hobbystycznym dostępnym w mniejszym opakowaniu (10 i 20l), z kolei podłoże do wysiewu z linii Aura dostępne jest w opakowaniu 50 i 80l, jest to linia podłoży profesjonalnych. Wymienione podłoża z obu linii są produktami na bazie torfu wysokiego, z taką samą dawką nawozu mineralnego PGMiX w dwace 0,6 kg/m3 oraz dodatkiem piasku."
nawóz mineralny PG Mix 14-16-18
Pozdrawiam Asia
adi5
50p
50p
Posty: 66
Od: 25 sty 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Ha, to dziwne, u mnie nie ma żadnej informacji, poza zasoleniem i tym że użyto nawóz PgMix :roll:
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

no to właśnie tyle jest na opakowaniu, a dodatkowe info pochodzi od przedstawiciela firmy
Pozdrawiam Asia
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Gosiu czy Ty kupiłaś to podłoże w Auch.. w Rumi ? Kupiłam to cudo przed mrozami. Zajrzałam do worka :twisted: i zostawiłam go na działce (razem z ziemiórkami). Ciekawa jestem , czy mróz wybił te robaczki ;:124 .
Pozdrawiam , Bożenka.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Wątpliwe. Owady ulegają hibernacji. Nie raz z wiosny można spotkać pijaną pszczołę czy muchę, która właśnie wraca do życia.
adi5
50p
50p
Posty: 66
Od: 25 sty 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Johna pisze:powtórzę jeszcze raz odpowiedź z Hollasu na temat składu podłoża do wysiewu - taki skład jest także na opakowaniu
"Podłoże do wysiewu z linii Sterlux jest podłożem hobbystycznym dostępnym w mniejszym opakowaniu (10 i 20l), z kolei podłoże do wysiewu z linii Aura dostępne jest w opakowaniu 50 i 80l, jest to linia podłoży profesjonalnych. Wymienione podłoża z obu linii są produktami na bazie torfu wysokiego, z taką samą dawką nawozu mineralnego PGMiX w dwace 0,6 kg/m3 oraz dodatkiem piasku."
nawóz mineralny PG Mix 14-16-18
Powtórzę moje pytanie odnośnie tej ziemi, kiedy i w jakich dawkach zacząć nawożenie po przepikowaniu do palet i później po przesadzeniu do kubków 0,5l. Dodam że będę korzystał z nawozu Florovit do roślin kwitnących, NPK 5:6:8
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Nawet jak będziesz zasilał pożywką ciągle o stężeniu 0,1% do 0,15%, to nie przesolisz, ale na ogół działkowcy to stosują od razu garściami nawozu.
gosiawil478
100p
100p
Posty: 138
Od: 30 lip 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Rumianka pisze:Gosiu czy Ty kupiłaś to podłoże w Auch.. w Rumi ? Kupiłam to cudo przed mrozami. Zajrzałam do worka :twisted: i zostawiłam go na działce (razem z ziemiórkami). Ciekawa jestem , czy mróz wybił te robaczki ;:124 .
Tak kupiłam w Rumi bo tu mieszkam. Ten sam problem jest u nich jeśli chodzi o łącza , chciałam kupić Kanny a w woreczku latały ziemiórki. Najgorsze jest to że jak kupiłam ziemię to nic jeszcze nie latało. Wysadziłam do niej część roślin i teraz jest klops bo nie wiem czego użyć żeby nie zabić przy okazji młodych roślinek.
Pozdrawiam GOSIA
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

adi5 pisze:Powtórzę moje pytanie odnośnie tej ziemi, kiedy i w jakich dawkach zacząć nawożenie po przepikowaniu do palet i później po przesadzeniu do kubków 0,5l. Dodam że będę korzystał z nawozu Florovit do roślin kwitnących, NPK 5:6:8

To może ja Ci uściślę to co powiedział Ludwik.

To, kiedy rozpocząć nawożenie zależy jaki tryb produkcji rozsady przyjmiesz i jakie podłoże zastosujesz. Jeśli to będzie podłoże zawierające 0,6 kg/m3 nawozu PG MIX ,to w odniesieniu do 1 litra zawiera ono odpowiednio :
- azotu 84 mg/l
-fosforu 96 mg/l
- potasu 108 mg/l

Natomiast dla pomidora i papryki minimalna zawartość tych składników powinna wynosić :
- azot 90 mg/l
- fosfor 138 mg/l
- potas 240 mg/l

Z tego zestawienia widzisz, że już w momencie pikowania do tego podłoża składników jest za mało i nawożenie można rozpocząć od razu. W przypadku tego nawozu, o którym wspomniałeś o NPK 5:6:8 oznacza to, że do wody do podlewania musisz dodawać 2,5 ml nawozu na każdy litr wody . Twoja woda do podlewania będzie wtedy zawierać odpowiednio:

- azotu- 125 mg/l
- fosforu- 150 mg/l
- potasu- 200 mg/l

Taki skład jest mniej więcej wymagany dla podłoża do pomidorów.
Taki sposób nawożenia jest optymalny i bezpieczny.
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Gosiu, to ja byłam cwańsza :) i nie użyłam jej do niczego , ale była mokra ,więc otworzyłam worek , żeby wysuszyć i zobaczyłam malutkie białe robaczki, a po kilku dniach muszki. Na szczęście robiłam tą operacje w altanie na działce. Tylko teraz nie wiem co z tą ziemią zrobić , czy jak wyrzucę tą ziemię na kompost, to to paskudztwo się rozmnoży. Może najpierw zalać ją wrzątkiem :?: , to powinno je zabić. A w poszukiwaniu ziemii pojechałam w końcu do Gdyni, i w Tesc... udało mi się kupić ziemię do wysiewu.
Pozdrawiam , Bożenka.
adi5
50p
50p
Posty: 66
Od: 25 sty 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

dziękuję podomodro, o to mi chodziło ;:333
gosiawil478
100p
100p
Posty: 138
Od: 30 lip 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

No widzisz Bożenko to muszę za Twoją radą pojechać do Gdyni. Z tego co się dowiedziałam ziemiórki w ogrodzie nie są tak szkodliwe jak w domu. Zastanawiam się czy jak byś wyprażyła w piekarniku tą ziemię czy by tego draństwa nie zabiło. Wychodzi na to że mieszkasz niedaleko mnie.
Pozdrawiam GOSIA
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Oczywiście, że zabiłoby i dorosłe osobniki i larwy nawet otoczone bobówką.
Co ciekawe jeszcze, że ziemiórki wtedy atakują korzenie gdy podłoże jest za suche dlatego, że żywią się wilgotną materią organiczną.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”