Będę nawozić po raz pierwszy....

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
wromark
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 11 cze 2013, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Będę nawozić po raz pierwszy....

Post »

Witam Wszystkich w nowym sezonie, już nie mogę się doczekać słońca i pierwszej zieleni.
W zeszłym roku posadziłam swoje pierwsze rośliny, wiem, że na wiosnę pasowałoby je dokarmić nawozami, odmian mam kilkanaście i jak tak szukam pojedynczo opinii co do sposobu i preparatu na daną roślinę, to całkiem się pogubiłam.
Zastanawiam się, czy nie dałoby się kupić np dwóch rodzajów nawozów i jakoś hurtem dokarmić roślinki, lista będzie spora, ale pewnie Wam nie sprawi kłopotu i może znajdzie się ktoś, kto mi wskaże określone produkty i terminy na określone grupy moich roślin.
Jeśli wymagam zbyt wiele, to z góry przepraszam.

Iglaki, które posiadam:
jałowiec łuskowy Blue Star, thuja Smaragd, sosna górska var.pumilio, jałowiec płożący Andorra Compact, jałowiec pośredni Old Gold, świerk biały Conica, świerk Brewera, jałowiec łuskowy Blue Spider, cyprysik groszkowy SunGold, jałowiec chiński Plumosa Aurera, jodła kalifornijska

Liściaste:
magnolia Yellow Bird, berberys Red Pillar, grab pospolity, rokitnik wąskolistny, brzoza Doorenbos, krzewuszka cudowna Alexandra i Black and White, irga szwedzka Coral Beauty, akebia pięciolistkowa, trzmielina, barwinek

Wszystkie posadzone w zeszłym roku, ze względu na oszczędności sadzonki były małe.

Będę wdzięczna za wszelkie rady
Pozdrawiam
wromark
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Będę nawozić po raz pierwszy....

Post »

Ja nie widzę żadnego problemu.
Do iglaków kupujesz dowolny nawóz do iglaków może nawet nazywać się wiosenny, w sierpniu pewnie będziesz kupować do nich przeciw brązowieniu.

Do drugiej grupy nawóz do roślin liściastych lub krzewów patrz ten co u góry.

Nawóz do trawnika nadaje się także wiosną do drzew iglastych i liściastych, a nawet do innych ozdobnych tylko trzeba patrzeć na podane dawkowanie.
reddeath
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 sie 2012, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Będę nawozić po raz pierwszy....

Post »

Ja z nawozów polecam Florovit ;)
Do iglaków czyli jak sama nazwa wskazuje do tego typu roślin, stosowanie : kwiecień - czerwiec - początek sierpnia
Do wszystkich innych ozdobnych kup Florovit do róż, stosowanie : kwiecień - maj - czerwiec - lipiec w odstępach 3 -4 tygodniowych, zapewni obfite kwitnienie i ładne wybarwienie liści.

Oba nawozy stosuj w dawce ( jeżeli to faktycznie młode i małe roślinki ) 1/2 lub 1 łyżka stołowa przy większych okazach. Rozsyp dookoła roślinki ( byleby nie przy samej łodydze bądź pniu ) i podlej.

Nawóz przeciwko brązowieniu iglaków nie jest obowiązkowy chyba, że coś zacznie się dziać z iglakami. Przy stosowaniu nawozu do iglaków według etykiety podanej przez producenta nie powinno być braków mikro i makroelementów. Z resztą nawóz przeciwko brązowieniu to nie "cud" środek na wszystkie dolegliwości a jedynie uzupełnia niedobory magnezu w iglakach. Musisz nauczyć się "wyczuwać" czy coś niedobrego dzieje się z roślinami czy nie ;) ale mimo wszystko życzę udanej zabawy, dużo cierpliwości i mnóstwo radości z posiadania swojego zielonego kącika :)
wromark
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 11 cze 2013, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Będę nawozić po raz pierwszy....

Post »

Dzięki za powyższe rady, ulżyło mi, bo jak wpisywałam w wyszukiwarce dany gatunek, to za każdym razem inny nawóz proponowano :-)
wromark
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”