Jaka kosiarka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
krykiet66
50p
50p
Posty: 67
Od: 18 lip 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska zachodnia

Re: Jaka kosiarka

Post »

Tak , kupiłem używaną ,Partner z silnikiem Brigsa seria 875 napęd na przód. Jednak nie będę kosił nią całej działki. Bedzie używana do utrzymywania " trawniczka" w tej części działki gdzie stoi parasol , piaskownica, altana itp. (jakieś 2 godziny jazdy) Pod resztą sadu trawa bedzie rosła wysoka i będę ją kosił kosą spalinową 2-3 razy w roku.
blizniak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 4 lis 2010, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka kosiarka

Post »

Ok. dobry wybór. Masz mocny silnik chyba ok. 7 - 7,5 KM. Przedni napęd, jak z koszem zmniejsza się przyczepność kół napędowych w miarę napełniania kosza. Ale jest ciężka, więc nie powinieneś mieć z tym problemu. Pamiętaj tylko, co przyda się Tobie przy zakupie części zamiennych. Partner to marka Husqvarny i tam znajdziesz wszystkie potrzebne części.
Pozdrawiam
Bliźniak
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka kosiarka

Post »

100 arów to już powierzchnia, którą powinien obsługiwać traktorek, bo zwykła kosiarka wymięknie, jak już to profesjonalna, o dużej szerokości koszenia i dużej mocy, koniecznie z napędem, ale jej cena będzie ok. 5 tys zł a zmęczenie przy pracy ogromne, więc niewiele dokładając kupisz traktorek. Używany za ok. 4 - 5 tys, nowy 6 - 9 tys, jak masz większe wymagania to są i takie po 15 i więcej tys PLN, do wyboru.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka kosiarka

Post »

Jak najbardziej zgadam się z Mlodziencem. Jakoś mi umknęło, że 100 arów to więcej niż pełnowymiarowe boisko... Traktorek jak nic i to nie byle jaki bym nawet powiedział.
Wrócę do pytań jakie zadałem wcześniej. Jaki teren, jak często koszony, w jakiej kwocie chciałbyś się zmieścić?
barbaraa44
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 lip 2012, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka kosiarka

Post »

a co sądzicie o kosiarkach ręcznych? są wygodne? zastanawiam sie nad zakupem modelu Stigi, ze względu na fakt, że chcę pomóc mojemu mężowi w tym sezonie z koszeniem, a do spalinowej kosiarki jakoś się nie chcę dobierać...
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka kosiarka

Post »

Widziałem w akcji kosiarkę Fiskarsa Momentum i byłem pod wrażeniem:
Obrazek

Zapraszam do nowszego wątku dotyczącego zagadnień poruszonych w tym temacie.
Ten wątek zamykam, pomidorzanka


http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =5&t=76486
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”