Wiejskie podwórko aguskac 2014

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13425
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

Słoneczko Ty moje, uwzględniając mój klimat, to kiedy mam zacząć szczepić te patyczki jabłoni od Ciebie ?
Na razie leżakują w lodówce.
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

Aguskac, mam pytanko odnośnie cebulki. Napisałaś, że "Moja dymka także w szklarni puszcza juz zielone. Na kolejną turę mam 7-latkę jest bardzo szybko i niezawodnie. Mam ją do samej jesieni". Kiedy mogę posadzić pod chmurką dymkę? Kiedy posiać w domu siedmiolatkę? Pierwszy raz bawię się w cebulkę i jestem w tym temacie zupełnie zielona :oops:
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

Comcia pisze:Słoneczko Ty moje, uwzględniając mój klimat, to kiedy mam zacząć szczepić te patyczki jabłoni od Ciebie ? Na razie leżakują w lodówce.
Moja kochana nie jestem fachowcem od szczepienia i nigdy nie szczepiłam jabłoni ;:173 Musisz poczytać, albo popytać tu na forum kogoś kto szczepił.

Monberko :)
Dymkę sadzimy teraz, ona się nie boi mrozów. Siedmiolatkę też siałam od razu do gruntu, można ją już siać. Ja mam taką z drobnymi szczypiorkami. Nie wiem czy są różne odmiany, ale koleżanka mówiła, że jej porosły grube, więc zwróć uwagę na nasiona przy zakupie.
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

Oj, dziękuję Ci bardzo....takie odpowiedzi to ja lubię, jasno i konkretnie :D Bardzo mi pomogłaś ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

Ja nie zaglądałm do swoich sadzonek, bo pod ziemią. :D
Trudno, jak będą to będą, jak nie to dodatkowy dowód, że ja nie powinnam się za żadne uprawy brać. Pomidory coś mi nie chcą wschodzić :(
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

Cieszę się, że mogłam pomóc, jak widać to co mi się zdaje czasem oczywiste, bo robię to od zawsze dla innych już wcale takie nie jest :D

Gosiu, spokojnie :) Wzejdą! A kiedy siałaś? Ja mam takie co teraz wyłażą, po 10 dniach. Ale są też i wyrywne, które potrzebują ok tygodnia. Tylko, że są w ciepłym miejscu. Jeśli jest chłodno, to wschodzą dłużej.
Też żałuję, że nie powtykałam w ziemię tylko się bawię z tym wszystkim, ale z drugiej strony to fajna zabawa :)
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

Trzymajcie kciuki za słoneczko w ten pierwszy zupełnie wiosenny dzień. Trzeba spalić Marzannę, postraszyć zimę, by nie wróciła! Planujemy też ognisko z kiełbaskami w bardzo charakterystycznym piknikowym miejscu w naszym mieście

Obrazek

Wczoraj znów kruszyłam zasieki, czy to się kiedyś skończy... nie wiem czy nie pokonają mojego kręgosłupa :? Ciągle mi się zdaje, że jestem blisko końca, ale nie bardzo. Co prawda rozdrabniacz to chyba dziś zakończy prace, ale teraz sekator musi pociąć grubsze gałązki na opał grillowy.
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

Spóźniliście się z Marzanną, od tego roku wiosna przychodzi o dzień wcześniej, czyli 20-go i ma tak być do roku 2100 któregoś tam :;230 .
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

No bo ona jakoś tak po południu przyszła całkiem znienacka :wink: A szkoła nasza tylko do południa może marzanny zatapiać :lol:
Pan leśnik podpalił ją w ognisku i taką mocno przepaloną spłynął w jeziorze :heja
Teraz to mamy wiosnę pełną gębą nie to co w tamtym roku.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

Dzień był ciężki... ;:219 padam na pyszczek
Z grubsza zasieki poszatkowane, ale teraz zostały jeszcze 3 góry grubszych gałęzi. Cóż... niech leżą... Nie mam co nich siły i nie będę miała cały tydzień co najmniej ;:131

Sad odymiony, bo resztki już tam spaliliśmy. Szkoda, że M wcześniej na to nie wpadł, to nie woziłabym gór chrustu do ogniska ;:223 A tam poszło tylko to co było najbardziej pokręcone i nie łykała rozdrabniarka.

Jutro planuję zrobić porządek na wysepkach. Zebrać resztki starek przekompostowanej kory, która często zamieniła się już w kompost i tylko chwasty w tym rosną. Wysypię to na wysepki gdzie nie mam agro. A w to miejsce rozgarnę tak pieczołowicie mielone gałęzie. Chyba z ciekawości policzę ile taczek zrębków mi wyszło ;:202

Obrazek

Z takich gór ... a za warzywnikiem były jeszcze raz takie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

Taka rozdrabniarka, to super sprzęt ;:333 kawał roboty odwaliłaś ;:224
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

Bardzo mi się podoba ten produkt z rozdrabniarki :)
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2014

Post »

Miałam nadzieję, że ktoś mnie powychwala, że taka tytanka, że ma prawo mnie wszystko boleć itp , a one się tu maszyną zachwycają i zrębkami na taczce... ech... życie....

A... to Wam się jeszcze do czegoś przyznam ;:224
Rano, tak jakoś po 6-tej poszłam do szklarni, przekopałam kawałek, wzbogaciłam kompostem i posiałam rzodkiewki. ;:173
Tak w ramach relaksu przed tym topieniem i paleniem Marzanny. Przecież to jednak dość stresujące zajęcie tak topić kogoś tylko za to, że go nie lubimy.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”