Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Kasiu, a w tym roku zobaczę ich piękne kwiatuszki, czy dopiero w następnym?
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Moniczko- ile nowych roślinek posadziłaś. Bardzo ciekawy sezon się u Ciebie zapowiada- tyle nowości masz do obserwowania :D Kochana- jak ja Ci zazdroszczę tych wakacji ;:224
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Oj, Moniś! :wit Roślinek zakupiłam ostatnio dużo, ale jeszcze więcej jest w drodze. Postanowiłam w tym roku dokupić najwięcej, bo miałam wrażenie, że jakoś tak u mnie pusto w porównaniu do innych działeczek ;:224 Choć ta ilość umywa się w porównaniu z ilością innych forumowiczów, ale cieszy mnie niemiłosiernie ;:138
Moniu, co do wakacji, to świetna sprawa. Wakacje, ferie, przerwy świąteczne itp. - rewelacja ;:215. W ogóle zawód nauczyciela to życiowy strzał w moim przypadku w dziesiątkę ;:108 Oczywiście, nie będę ściemniać i dużo wolnego jest wieeeeeelkim plusem, natomiast sama praca z dziećmi w moim przypadku to jest to ;:333
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

No to nie masz co narzekać na brak urlopu.. wolnego masz tyle że hoho. Praca w Twoim zawodzie i moim marzeniem była. Niestety nigdy ich nie spełniłam. I żałuję do dziś. Od zawsze chciałam być nauczycielem. Matematyki albo angielskiego.
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Madziu, przecież wszystko jeszcze przed Tobą. ;:215 Do emerytury masz jeszcze czas ;:306
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Co Ty. Zanim bym zrobiła studia w tym kierunku... kto by mnie przyjął. Teraz nauczycieli zwalniają a nie przyjmują. Moja koleżanka jest mgr matematyki od kilku lat. I w dalszym ciągu nie pracuje w zawodzie. Moje marzenie wielkie, ale nie do spełnienia. Także zazdraszczam Ci :)
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Łojtam łojtam, ale pracy w szkołach na obecną chwilę to faktycznie jak na lekarstwo. Niestety mamy niż demograficzny :? I z tego co obserwuję, to wszystko zmierza do tego, że trudno nam się będzie z tego niżu wydostać. Dzieci rodzi się coraz mniej. Takie to czasy. :cry:
W sobotę zabieram się za pikowanie selerków i sianie porów. Muszę w końcu przygotować warzywnik do używalności, bo jeszcze nie zrobiłam. Jakoś nie mam do tego weny. A czas goni ;:65 Z racji tego, że moje miejsce na warzywka jest malutkie (ok. 5mx3m, czy 6mx4m - coś koło tego ;:14 ), chyba spraktykuję agrowłókninę czarną, żeby zielsko tak szybko mnie nie zarastało ;:224
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

No ja już mam zwapnowaną ziemię i zaoraną. Teraz planuję ją podlać humusem a za tydzień już posadzę cosik. Ciekawa jestem kiedy przyjadą truskawy . Na nie też mam agrotkaninę. Jej mam tyle pracy na ten weekend że sama nie wiem za co zabrać się najpierw :shock: .
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Madziu, a co pierwsze będziesz sadziła?
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Bób. W sumie mogłabym już go zasadzić ale najpierw podleję ziemię rosahumusem.
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Ooo, a to robiłaś rozsadę w domku? Czy od razu do gruntu siejesz? Ja nie rozpoczęłam jeszcze swojej przygody z bobem, ale może się skuszę? Ty już masz może jakieś doświadczenia w tym temacie, czy warto, czy udaje się bez problemu?
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Doświadczenia nie mam. Kupiłam takie w opakowaniu jak nasiona są. Ale to są chyba małe bobeczki :) Na rozsadę się nie daje tylko od razu do gruntu. Po 2 miesiącach są już zbiory. Podobno go lubią mszyce i warto go sadzić koło cebuli bo odstrasza mszyce. W razie czego zupkę czosnkową będę przygotowywała :) Planuję warzywka w pełni ekologiczne. Sam humus i opryski naturalne.
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Przed chwilą wyczytałam w działkowcu, że rozsadę bobu robi się, gdy chce się przyspieszyć plon, ale gdy na parapetach zbyt mało miejsca to do gruntu lepiej. Ja zakupiłam taki regał plastikowy do rozsady dodatkowej i powiem, że jestem z niego bardzo zadowolona. Wolnego miejsca póki co mam full ;:215
Chyba też się skuszę na ten bobek ;:224 ale w pierwszej kolejności będę musiała teraz w niedzielę przekopać sobie jeszcze warzywnik i go wzbogacić tu i ówdzie ;:65
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”