Czym nawozić pomidory-cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
fox1961
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 11 sty 2013, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Mam pytanie do forumowicz.. Będę pikowała pomidory do podłoża Sterluks do wysiewu opakowanie takie żółte.Po jakim czasie mogę zasilić pomidory Bio Florinem oraz w jakim rozcieńczeniu, czy 5ml na 1litr wody?Nawóz w ziemi do której będę pikowała to 0,6 kg na m3 ;:218 .
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

2 czy 3 lata temu była na zachodzie a w szczególności w Niemczech prawie epidemia zgonów po zakażeniu zmutowanymi bakteriami coli ;:202 . Jak się potem okazało, zakażali się ludzie, głównie kobiety, po spożywaniu kiełków, sałaty, ogórków i innej zieleniny z gospodarstwa ekologicznego, gdzie podlewano rośliny bardzo ekologiczną gnojówką ;:oj .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

fox1961 pisze:Mam pytanie do forumowicz.. Będę pikowała pomidory do podłoża Sterluks do wysiewu opakowanie takie żółte.Po jakim czasie mogę zasilić pomidory Bio Florinem oraz w jakim rozcieńczeniu, czy 5ml na 1litr wody?Nawóz w ziemi do której będę pikowała to 0,6 kg na m3 ;:218 .
Ja również będę pikował do ziemi z Pasłęka z tym że uniwersalnej.
Zawartość nawozów identyczna jak wyżej i chciałbym się dołączyć do prośby do naszego guru :)
Mam nawozy w płynie o składzie NPK 4-5-8, 8-8-8, oraz 5-3,5-7 ale ten bez mikro.
Który i w jakiej ilości stosować do zasilania rozsady pomidora i papryki?
Pozdrawiam, Jacek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

fox1961

To podłoże możesz zacząć fertygować od razu po pikowaniu. Ale nie 5 ml/l a 2-3 ml/l. Nie należy zapominać, że w podłożu jest już 84 mg/l azotu, 96 mg/l P2O5 i 108 mg/l K2O

bioy

Ten pierwszy w ilości 3 ml/l
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

forumowicz jak zawsze niezawodny. Dziękuję bardzo :wit
Pozdrawiam, Jacek
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 587
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

jode22
Zakażenia bakterią e-coli w niemczech nie było spowodowane podlewaniem żadną gnojówką tylko zwykłą wodą, wodą, która zawierała te bakterie, i dotyczyło to tylko kiełków a nie sałaty, pomidorów czy ogórków.
Awatar użytkownika
botanika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 5 maja 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Planowałam dac obornik i przekopać. albo inny nawóz naturalny zakopany głebiej w grządke i na to ziemię , a potem sadzic ogóreczki i sałatę. Ale czy tak tez jest niedobrze?

Rzeczywiście chyba nie będe podlewać gnojówką , zresztą nie posiadam takowej,
fox1961
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 11 sty 2013, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Dziękuję forumowicz bardzo mi pomogłeś ;:108
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

dyrydyry7 pisze:Zakażenia bakterią e-coli w niemczech nie było spowodowane podlewaniem żadną gnojówką
Czy wiesz kolego co to jest tzw. miano coli ? Na czym to oznaczenie polega i jaka jest jego interpretacja ? Nadmienię, że analiza ta tyczy się wody do celów spożywczych.
Z tego co piszesz podejrzewam, że nie wiesz.
Wskaźnik zanieczyszczenia fekalnego wody bakteriami pochodzenia jelitowego. Określany jako najmniejsza objętość wody (wyrażana w cm3), w której stwierdza się obecność jednej ? pałeczki okrężnicy (Escherichia coli).
Tłumacząc na polski miano coli określa stopień skażenia wody gnojówką. Wcale nie trzeba używać gnojówki by stworzyć zagrożenie epidemiologiczne, wystarczy, że woda z kranu ma odpowiednio niskie to właśnie miano coli. Miałem przez 10 lat styczność zawodowo z tymi analizami wody wodociagowej i powiem Ci, że czasami ta nasza woda z kranu niewiele różni się od gnojówki.
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 587
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Wydaje mi się , że wszyscy zrozumieli, łącznie z tobą sens mojej wypowiedz, nie będę reagował na zaczepki z twojej strony, nie bardzo rozumiem co i komu chcesz udowodnić.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Przypomnę Ci co napisałeś
dyrydyry7 pisze:Zakażenia bakterią e-coli w niemczech nie było spowodowane podlewaniem żadną gnojówką tylko zwykłą wodą,
Więc ja Ci wyjaśniłem, że czasami ta zwykła woda nie różni i się wiele od gnojówki. Miano coli służy właśnie do określenia stopnia skażenia wody gnojówką. Tym bardziej jeśli doszło do skażenia epidemiologicznego wodą to co dopiero może zajść po użyciu gnojówki.
Agitowanie za używaniem gnojówki jest w istocie namawianiem do łamania prawa jako, że ustawa o nawożeniu tego zabrania.
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 587
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Nikogo nie namawiałem do podlewania gnojówką, tylko stwierdziłem, że nie to było przyczyną skażenia, a każdy wie ,że w wodzie jest rtęć kadm , ołów, azbest , polichlorofenole, acetynocyjanochydryna i inne paskudztwa tylko, że w stężeniach niegroźnych dla zdrowia.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Nie dajmy się zwariować :roll: Wychodzi na to,ze najzdrowiej i najbezpieczniej stosować nawozy sztuczne :roll:
Ja od lat używam nawozu kurzego,czasem podsuszonego,do nawozenia rzędowego,czasem w formie przefermentowanej gnojówki,którą zasilam ziemię przed przekopaniem,lub leję do dołków pod pomidory parę dni przed wysadzaniem rozsady.. Nigdy nie podlewam warzyw,kiedy już są posadzone. Warzywa rosną jak na drożdżach,nigdy nie było żadnych problemów zdrowotnych. Natomiast po zjedzeniu sałaty ze sklepu nafaszerowanej chemią i owszem. 3 osoby -moi znajomi po zjedzeniu sałaty wczesną wiosną wylądowały w szpitalu na ostrym dyżurze z silnym zatruciem i odwodnieniem. Jedna osoba była w stanie krytycznym- na szczęście wyszła z tego. Jedynie kobieta w ciaży ,z racji przeciwciał,jakie wytwarza organizm ciężarnej,przeszła to łagodnie.

Co do zapachu przefermentowanego kurzeńca- myślę,że tak modna wśród ogrodników gnojówka z pokrzyw ma bardziej nieprzyjemny zapach ;:185
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”