Ogródek u Edzi

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Sasanek zazdroszczę i na pewno kiedyś je w końcu zakupię, poczytam też artykuł, który Aga zalinkowała. Floksy kocham ogromnie, są bardzo wdzięczne, w pięknych kolorach i ślicznie pachną....no i są prawie bezobsługowe ;:333
Zdrowe sadzonki, więc na pewno elegancko się przyjmą i będziesz z nich dumna.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Sasanka lubi wapienne podłoże, glebę luźną, umiarkowanie próchniczną. Dla podniesienia pH można użyć dolomitu naturalnego.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Magda, sasanki zagoszczą u mnie pierwszy raz, mam nadzieję, że dogadam się z nimi i zostaną na dłużej :D . Floksy pokochałam z tych samych powodów, o których piszesz i pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu nie miałam ani jednej sztuki.

Madzia, dziękuję za cenne wskazówki. Mam nadzieję, że po takim przygotowaniu podłoża sasanki będą cieszyć oczy nie tylko tej wiosny :wink:
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Edytko ;:167 sasanki maja bardzo wrażliwe korzenie, więc delikatnie z nimi...tak w ogóle to zakupy świetne. Floksy odnowiłam w tym roku, kolor biały tylko rósł już od kilku sezonów. Doszedł jeszcze czerwony, różowy i nowsza odmiana cieniowana. Liście widać już nad ziemią, ciekawe czy zakwitną. Z jakimi kwiatami swoje połączysz :?:
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Edytko, a mnie floksy odradzano, bo się rozsiewają jak głupie i generalnie są jak chwasty. Mam je od samego początku, czyli czwarty rok i póki co nie zauważyłam aby jakoś specjalnie panoszyły się po ogródku. Ostatnio zauważyłam przed domem coś w podobieństwie na floksa (chyba nasionko przyfrunęło zza domu), ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Podhoduję tego oseska i zobaczymy co z niego wyrośnie ;:215. Sasanki kupiłam wczoraj, 5 szt, które na razie będą mieszkały w dużej metalowej balii..,po całej robocie znajdę im dobre miejsce.
Miłego dzionka, u nas na razie pochmurno
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Eda_S pisze:Natalia, moja kicia podkopuje mi rośliny robiąc sobie na rabatach...toaletę :?
No, tak źle nie ma :D Fraszka siedzi w domu i zżera domowe kwiatki :D z jakiegoś powodu lubi te trujące ;:202 musiałam je przestawić tam, gdzie kotka nie ma dostępu.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Ja też nie mam w pobliżu szkółek. Muszę korzystać z neta.
Tobie się udało. Masz piękne sadzonki.
Ja na swoje jeszcze czekam, ale będzie ich o wiele mnie. Też zamówiłam bodziszki, coś mnie w tym roku na nie wzięło
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Ania, dziękuję serdecznie za rady w sprawie sadzenia sasanek :)
Twoje floksy na pewno zakwitną. Rosną u mnie z liliowcami i pysznogłówką oraz na tle iglaków, a tegoroczne posadziłam przy kocimiętce.

Magda, moje młodziutkie sasanki posadzone, kwitną białe. Dzieciaki zachwycone puchatkowymi roślinkami.
Ciekawa jestem Twojej nasionkowej roślinki :) .

Natalia, mojej kotki nie da rady utrzymać w domu. Uwielbia spędzać czas na zewnątrz, ale nie zgłasza chęci skorzystania z toalety i sprawa kończy się w rabatach. Chyba zacznę wystawiać jej kuwetę do ogrodu :lol: .

Gosia, krzewy lub drzewa kupujemy w Pęchcinie, a byliny w internecie. Oczywiście kiedyś zawiodłam się na kilku sprzedawcach w sieci, ale z tych, u których kupuję obecnie, jestem na razie zadowolona.
Bodziszki bardzo lubię za ich uniwersalność. Mają piękne kwiatki, ozdobne liście i fajnie pokreślają urodę roślin im towarzyszących :) .

Dobrej nocy :wit
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21495
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek u Edzi

Post »

U kogo zrobiłaś takie fajne zakupy? :D
Pogoda ma się poprawić, zaplanowałam porządki w różach i sadzenie tego, co przyszło wczoraj. Dobrze, że część jest w doniczkach, może poczekać choć kilka dni. Dziś powinny przyjść róże, te nie mogą czekać zbyt długo.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Ewa, pogoda wyśmienita na sadzenie róż :wink: , jest pochmurno ale dość ciepło.
Namiary na sprzedawców podam na pw.

Zostawiam kilka zdjęć posadzonych wczoraj sasanek i bratków...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...i życzę miłego dnia :wit
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Sasanki ;:167
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Puchate roślinki biją na głowę wszystkie inne o tej porze roku. Fajnie się prezentują na rabacie, a jak się rozsieją Edytko ;:224 ;:224 ;:224 Brateczki też śliczne ;:108
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródek u Edzi

Post »

Bardzo piękne zwiastuny wiosenne .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”