Moje ogródkowe zmagania cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

Madziu, równolatko, wszystkiego naj, naj. Najpiękniejszego ogrodu, jaki sobie tylko wymarzyłaś, zdrowia, abyś miała siłę w ryzach go trzymać, pociechy z córek i M.
Madzia, wołaj ekipę, zima już na pewno nie wróci.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

Kwietniowy termin w tym roku jest jak najbardziej dobry do działań ogrodowych ;:108
I spóźnione życzenia ode mnie ;:196 Imprezy do 7 rano, ech, łezka mi się w oku zakręciła :wink:
Niestety ja mniej więcej o 23 zaczynam ziewać a o 2 to już padam całkiem :lol:

Czekam z niecierpliwością na prace ogrodowe u Ciebie a w czerwcu to chyba zaślinię monitor, jak róże zakwitną :wink:
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

Kochani, właśnie jestem po rozmowie z ogrodnikiem i wstępnie (do potwierdzenia) jesteśmy umówieni na prace ogrodowe 26 kwietnia :heja. Mateńko, jak ja się cieszę :heja Co prawda z trawą rolowaną będę musiała zaczekać do końca maja, ale przynajmniej na rabatach będę mogła sadzić roślinki. Trawa musi poczekać, bo póki co dopiero producenci zaczynają rozwijać rolki i trawa po zimie jest kiepskiej jakości, a ogrodnik powiedział, że g...mi nie położy. Złapał plusa, bo mógł powiedzieć robimy. Całość prac będzie trwała ok 5-6 dni, dlatego zaczniemy w sobotę.
Aga,Basiu dziękuję, spóźnione życzenia, ale zawsze mile widziane. Ogrodowe rewolucje jw.już tuż tuż ;:128
Justynko, Aniu,Aga-Aage, taki to własnie argument rzuciłam ogrodnikowi, ma być już ciepło. Kręcił nosem, ostatecznie zaczekamy tylko z położeniem trawnika
Małgoniu mnie ta część ciała nie boli, bo mój rower ma bardzo duże i wygodne siodełko, nie ma opcji aby pupa bolała. Przejechałam się kawałek na rowerze M i powiedziałam basta, wolę mój. Polecam rowery Electry. Mam swój już chyba piąty rok i za nic go nie zamienię na inny...komfort i wygoda ;:333. Na wstępie zrobiłyśmy z Młodą ok 25km. Dostępne są też fajne siodełka żelowe, miałam w starym rowerze-są również bardzo wygodne. Czyli podobnie spędziłyśmy czas ;:333 Buziaki
Boguleńko ;:196 kochana, niedługo ekipa zaczyna działac
Madziu ;:cm Impreza była bardzo fajna. Sama jestem zdziwiona, że tyle wytrzymałam, bo podobnie jak Ty zazwyczaj zaczynam ziewać między 22-23, a o 1-2 padam. W dodatku nie drzemałam popołudniu ;:202. Relacja z prac ogrodowych będzie już niedługo

W związku z tym co napisałam wyżej, wszelkie prace ogródkowe (poza koszeniem trawy) do końca kwietnia u mnie zostaną zawieszone. Pozwolicie zatem, że będę Was odwiedzać, a u siebie do czasu początku metamorfozy zamilknę ;:180 Chyba, że coś w międzyczasie pięknie rozkwitnie np.migdałek, to wtedy będę się chwalić.
Życzę Wam przede wszystkim pięknej pogody ;:162
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

Madziu, co ja czytam- ruszacie wcześniej.. ;:oj Bardzo dobra decyzja- szkoda marnować tak pięknie i wcześnie rozpoczynający się sezon.. 26go zaczynasz rewolucje u siebie, my się tego dnia przeprowadzamy- ale będziemy miały dzień ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

Madziu, :D ależ moje siodełko też super wygodne, duże, żelowe, mięciutkie, widocznie...jestem gorzej uprzywilejowana ;:196

I nie mogę się doczekać rewolucji w ogrodzie, mam nadzieję że relacje będą na bieżąco. :wit
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

Madziula, trzymam kciuki za niecały miesiąc ;:215 Ale będzie czad, czekam na relację z placu boju ;:65
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

Będzie się działo - trzymam kciuki ;:196
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

Bardzo spóźnione, ale szczere najlepsze życzenia urodzinowe ;:196 ! Przede wszystkim spełnienia wszystkich tegorocznych ogrodowych zamierzeń!
aguniada pisze:
Monika-Sz pisze: Czytałam kiedyś, że dopiero ok 40 urodzin kobiety zaczynają tak naprawdę fajny czas- spełnione rodzinnie i zawodowo, znają siebie i swoją wartość.. Tak więc najlepsze jeszcze przed Tobą ;:196
Potwierdzam w 100% :)
Ja nie zaprzeczę, ale i nie potwierdzam ;:306 . Ja wolałam siebie w młodszym wydaniu...
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

o kurcze
doniosły mi dopiero dziś ptaszyny że ktoś miał urodziny.

szczęścia,słoneczka ;:3 - spóźnione ;:124 ale naprawdę szczere ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

Madzia, a gdzie Ty się podziewasz?? No ile można świętować ?? ;:303
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

Cześć Magda!
Już połowa kwietnia za pasem... co słychać w życiu i ogrodowych rewolucjach? Data 26.04 aktualna?
Buziaki!
A
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

Kochani uprzejmie donoszę, że 26/04 jest datą nieaktualną. Mam lepsze wieści, prace zaczynamy we wtorek tuż po świętach :heja. Szaleję z ogromnych emocji i wyczekuję 22 kwietnia. Póki co przestawiłam skrzynie z Flirtami z powrotem pod okno, jakoś nowy układ wprowadzał niepotrzebny zamęt na tarasie. Wczoraj upiększyłam nieco owe skrzyneczki nadając im kolor płotu, czyli rustykalny brąz i wrzuciłam delikatny dekor tapowany z ozdobnego szablonu-motyw oczywiście nieco wiejski. Mniejsze dekorki namalowane są na drewutni-jeszcze nie skończone, bo muszę odciąć siatkę po której pnie się powojnik, a potem znowu ją zamontować. Moje lenistwo nie pozwoliło mi na to wczoraj ;:223 Aha, a obie amforki wróciły pod drewutnię. Jak wspomniałam wyżej moje emocje związane z pełną metamorfozą są ogromne i co i rusz dokupuję bylinki. Udało mi się kupić na Słomczynie piękne sadzonki przetacznika Christa 6 szt, w balii oczekują jarzmianki przywiezione przez Kasię Magentę szt.12, ponadto 12 szt dzwonka brzoskwiniolistnego 6szt jasnoróżowych i 6 szt fioletowego, oczekuję przesyłki z żurawką Berry Smoothie szt.11. Do tego czasu muszę kupić sadzonki bukszpanu, a trochę tego jest i 1 drzewko śliwy dziecięcej i dowiedzieć się, czy Aspirin Rose czeka już na mnie. Postanowiłam, że zrezygnuję z brzozy i zostawię 1 wierzbę mandżurską, która rośnie już w docelowym miejscu. Narcyzy pięknie mi zakwitły, mnożąc nieco przyrosty, a i lilie zjedzone w roku ubiegłym przez poskrzypkę w tym roku bujnie przyrosły. Czy lilia się rozsiewa? Głupie pytanie, ale wyrastają mi w miejscu, w którym nigdy ich nie sadziłam ;:202
Czy o tej porze roku mogę posadzić tulipany? Jeśli jeszcze kupię cebulki. Pytam, bo kilka rabat chciałabym zamknąć od A do Z m.in rabatę z Aspirinkami sadząc dodatkowo cebule tulipanów...duuuuużo tulipanów. Z części róż, które mam obecnie będę musiała zrezygnować, zostawię tylko te, które kwitną i rosną niezawodnie.
Obiecane róże czekają na wysyłkę, ale nie mam czasu ich solidnie zapakować-przepraszam ;:196
Czasu mam mało, a pracy jeszcze sporo, bo chcę powykopywać kiełkujące bylinki, które mogłyby ulec zniszczeniu.
Generalnie jak zwykle jestem w biegu i czasu praktycznie zero. Do diety wprowadziłam ćwiczenia 3 razy w tygodniu i to mnie ogranicza czasowo już na maxa.
Już za tydzień zapraszam do nowego wątku Ogród przez duże O-tak mi powiedziała jakiś czas temu Madzia Variegata i nazwa mi się spodobała ;:196
Pozdrawiam, całuję i lecę dalejObrazek
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Moje ogródkowe zmagania cz.4

Post »

Zaznaczyłam na projekcie cebulki, które chciałabym wsadzić jesienią i tą stronę zamknąć na klucz, a następnej wiosny zabrać się za drugą stronę. Może być?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”