Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Zawstydziłam się. Na moim balkonie jeszcze smętnie - po zimowo. Musze się wziąć za sprzątanie.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

;:oj pięknie
A co ty masz już w tych skrzynkach balkonowych posadzone? :) Planujesz jakieś typowo balkonowe kwiaty (pelargonie, surfinie itp.)?
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Dziewczyny, tu nie ma nic do zawstydzania, tu jest tylko i wyłącznie kwestia mojego braku cierpliwości, żeby jak człowiek - poczekać do połowy maja. ;:124 ;:306

hugomir_a W skrzynkach są bratki miniaturki, trzmielina pnąca 'Sunspot', barwinek 'Varegiata', jedna sadzonka szałwii, jedna saxifraga Piotruś Pan i jeden żagwin. Później planuję wymeldować bratki, a wsadzić wilce, nasturcje i... nie wiem jeszcze co. Za pelargoniami i surfiniami jakoś nie przepadam, może jakieś małe, jako akcenty kolorystyczne się tu i ówdzie pojawią.

Parapet zostawiam sobie na zioła głównie. Ale jak najbardziej pojawią się jeszcze kwiaty - na razie myślę o fuksji podwieszanej w koszyku pod sufitem i begoniach, a pewnie jakieś jeszcze drobnokwiatowe mi wpadną w ręce...

No, zapomniałabym dodać - że na jednej krótkiej ściance będzie się wspinał winobluszcz, a na drugiej - powojnik, chyba alpejski (taki jest plan).

A jeszcze gdzieś muszę pomidory upchnąć! :shock:

Podobają mi się balkony, gdzie jest w skrzynkach misz-masz, co sprawia wrażenie bardziej przebywania w lekko zdziczałym ogrodzie niż na uporządkowanym balkonie. A marzy mi się też aranżacja leśno-górska... chyba potrzebuję drugiego balkonu! :;230 :;230 :;230
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Ewuś mi zabrakło balkonu i sobie kupiłam działkę ;:306
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Moniko, to ja bym musiała jeszcze dokupić sobie własnego klona, bo mi doby zabraknie, żeby wszystko ogarnąć! ;:306
Hmm... ale już na przykład taki domek z ogródkiem, balkonem i tarasem... o, to by było po prostu IDEALNE połączenie... zacznę grać w totka. :twisted: :twisted: :twisted:
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

:wit A ja mam domek z ogrodem i tarasem ale za to mąż do pracy dojeżdża codziennie 80 km. w jedną stronę (pracuje właśnie w Poznaniu).Niestety nie można mieć wszystkiego bo nie było by o czym marzyć ;:306 Piękny balkon z potencjałem,szczególnie gdy ma się tylu pomocników :wink: Znam już takich co zaczynali od balkonu a kończyło się na domu z ogrodem czy działce.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

cuxia pisze:My kupowaliśmy nasze w Ikei
No właśnie chyba tym samym tropem powędrujemy ostatecznie. ;:108
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

To były jedna z najtańszych krzesełek jakie widziałam i przezimowały bez problemu, nic się z nimi nie dzieje także ze swojej strony polecam :))
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

ann_30 Jeśli autostradą, to jeszcze jako-tako można znieść, ale generalnie podziwiam, bo nie wiem czy bym się zdecydowała tak jeździć... Masz rację, coś za coś.

A ja chyba powinnam łyknąć coś na przyćmienie wyobraźni, bo mi już wyprodukowała wizje aranżacji balkonu na najbliższe 6 seoznów i wszystko wskazuje na to, że nie zamierza na tym poprzestawać, aaaaaa! Ratunku! ;:oj
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Mąż pracuje w Poznaniu już ponad 10 lat i to z tym miejscem wiązaliśmy swoją przyszłość ale życie zweryfikowało nasze plany.Kiedy zmarł mój Teść to Teściowa została sama w domu a że jest osobą schorowaną to podjęliśmy decyzję o przeprowadzce i zaopiekowaniu się nią.Rozbudowaliśmy dom bo wymagał gruntownego remontu ale za to mam dość duży ogród w którym spełniam swoją kwiatową pasję.Nie zawsze jest łatwo ale jest to nasze miejsce na ziemi i chociaż dojazdy do pracy są męczące to nie takie łatwe porzucić dobrą posadę,szczególnie jeśli przynosi satysfakcję.Podobno do wszystkiego można się przyzwyczaić.Pozdrawiam i życzę udanej aranżacji balkonu :wit
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

trzy_koty pisze: Podobają mi się balkony, gdzie jest w skrzynkach misz-masz, co sprawia wrażenie bardziej przebywania w lekko zdziczałym ogrodzie niż na uporządkowanym balkonie. A marzy mi się też aranżacja leśno-górska... chyba potrzebuję drugiego balkonu! :;230 :;230 :;230
Ja to nazywam wiejskim klimatem :) Dokładnie taką wizje miałam na skrzynki w tym sezonie...ale boję się zaryzykować :?
trzy_koty pisze: A ja chyba powinnam łyknąć coś na przyćmienie wyobraźni, bo mi już wyprodukowała wizje aranżacji balkonu na najbliższe 6 seoznów i wszystko wskazuje na to, że nie zamierza na tym poprzestawać, aaaaaa! Ratunku! ;:oj
Skąd ja to znam - ja od listopada 2013 myślałam o sezonie 2014 i planowałam, planowałam, planowałam a i tak co rusz to inną wizję mam :)
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Taaa.. tak samo jak ja, najpierw zielnik na parapecie, teraz wymyślam stolik, a gdyby Małż się zdecydował na wiercenie w ścianach to bym to wszystko powiesiła:P takie jesteśmy MY - KOBIETY ;:4
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

hugomir_a pisze:
trzy_koty pisze:Dokładnie taką wizje miałam na skrzynki w tym sezonie...ale boję się zaryzykować :?
Ja sobie już właśnie rozpisuję jakie roślinki do jakiej aranżacji - że może jak mnie najdzie, to niby że się będę trzymać listy na zakupach... nieee, kogo ja tu próbuję oszukać! ;:306

cuxia ;:168 Ech, dobrze że tu trafiłam, między Was! W gronie samych OgrodniczoZakręconych czuję się zupełnie zwyczajnie i normalnie. :wink:
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”