Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

No to troszkę roboty będziesz miała ;:224 Posadzić 600 sadzonek to jest coś...
Śliczna wiosna już u Ciebie, Pączki tulipanów już widać ;:138
Miłego dnia.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Murki zaczyna widać, ale jestem ciekawa czy w jakiś sposób je mocujecie?
Co do dolnej obwódki nie robiłabym jej, zostawiłabym naturalnie porozrzucane większe kamienie.
Ciągle staram się uzmysłowić tą zamówioną ilość roślin i ich sadzenie, trzymam kciuki bo za efekty jestem pewna.
;:196
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Magda musisz pamiętać o tym ze pagórek z czasem lubi opaść i sama lawenda nasypu nie podtrzyma.
Fotki przepiękne i to kwitnące drzewko pod domem też, no i anemonek wystawiający łepek do słoneczka ;:167
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziu, wszystko śliczne i w tak nasyconych barwach. Te Twoje kompozycje w donicach..... ech....
Ja bym zrobiła na samym dole kopca murek oporowy...... choć częściowo. Ten nasyp Ci zjedzie i się wypłaszczy. To nie będzie dobrze wyglądać. ;:185
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Moim zdaniem zostaw tak jak jest teraz nie rób kolejnego murku.
600 :shock: roślin nieźle ile to kasy i pracy ogród z prawdziwego zdarzenia, będzie co oglądać.
Dysponujemy tą samą powierzchnią co ty, ale mój ogród będzie o wiele mniejszy ze względu na duży sad i warzywnik czy u siebie też masz miejsce na warzywka robiąc tak duży ogród?
Co mi się najbardziej podoba to twój dom idealnie wpasowuje się w moją estetykę i ma wszystko to co lubię parterowy duże brązowe okna i kolumny :D jeśli mogę spytać ile metrów ma twój dom?
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziu pozdrawiam i sekunduję w ogrodowym szaleństwie. Nie mogę się doczekać weekendu i zmian u ciebie. Ale zapowiada się spektakl :tan
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Czytam, że w sobotę jedziesz do Dobregopola, wpadniesz po miskanta?
Mam wrażenie, że zbyt masywny murek na dole Wzgórza, może nadać mu przyciężkawy charakter. Sama "spływająca" lawenda chyba będzie lepiej wyglądać.
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziula tylko wiesz, wybieraj te najładniejsze sadzonki :wink:
i bezpiecznej podróży w celach "zasadzeniowych" oraz miłego spotkanka
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Justynka, dzięki za kciuki. Właściwie to daleko do mnie nie masz żeby przyjechać z pomocą 8-) :wink:

Aguś, murki ułożyłam bez zaprawy cementowej, metoda na ścisk. Pod kamienie starałam się wpychać kliny z odłamków granitu, których utworzyło się mnóstwo podczas transportu kamieni. Nie ma się co zepsuć, bo z jednej strony trzyma górka a z drugiej kamienie są lekko odchylone w jej stronę :D


Kasiu, mówisz, ze murek musi być? Skarpa się nie osunie jakoś spektakularnie i ten murek właściwie byłby tylko ozdobny, ale może masz rację, że jakieś podtrzymanie byłoby wskazane ;:131
Kwitnące drzewko przed domem to wiśnia wczesna 'Kojou-no-mai', która dostała niedawno osłonę na pień, ponieważ moje koty zrobiły z niej drapak i obdarły ja doszczętnie. Stąd te patyki z kokardką :wink:
Anemon kwitnie po raz pierwszy od trzech lat i jestem pod wrażeniem jego koloru ;:167

Ewuniu, dziękuję za komplementy. Kolory wiosną cieszą nawet jeśli są w odcieniach, których w kompozycjach letnich unikamy ;:108 Muszę przemyśleć jak w miarę przytrzymać w kupię skarpę, nie zabudowując jej kolejnym murkiem. Mam wrażenie, że kolejne budowle zniekształcą mój zamysł naturalności ;:218 Faktycznie częściowe wsparcie byłoby lepszym rozwiązaniem.

Aniu, dziękuję za komplementy :oops:
Warzywa to nie moja bajka. Były próby, ale jednak wynik ostateczny to 2:0 dla perzu. Może kiedyś, na emeryturze ;:108 Takie miejsce mam wyznaczone w sadzie, który znajduje się za altaną, tylko nie widać na zdjęciach bo drzewka są jeszcze w wersji mini :wink:
Dom ma powierzchnię ok. 160 metrów kwadratowych. Dzięki za opinię w sprawie Wzgórza Motyli :D
Jolu, dziękuję za dobre słowo ;:196
Asiu, też tak sądzę ;:108 Jednak po opiniach sądząc, ze względów technicznych, jednak wzmocnienia jakieś byłoby wskazane.
Może zbuduję murek tylko zamaskuję piachem i lawendą.
Bardzo dziękuje za zaproszenie, kochana, ale jadę z M, który już mi wyliczył nawet czas w szkółce co do minuty ;:224 Wiadomość o jakichkolwiek odstępstwach od trasy dom-szkółka-dom, mogłaby pogorszyć nasze relacje na jakiś czas :lol: On ma jakieś swoje plany na popołudnie i tylko korki mogłyby je pokrzyżować.
Do Poznania wybiorę się w sezonie sama, bez kierowcy, po prostu na objazd forumowych ogrodów i kaw na tarasach :uszy

Ilonka, sadzonki już zamówione i co mi przygotowali to biorę. Słyszałam, że się nudzisz w weekend i chcesz przyjechać pomóc sadzić 8-)





Sobotnie zakupy to dopiero początek, bo jak już wspominałam na razie zagospodarowuję przód Wzgórza, czyli tę część od strony tarasu i altany, którą najbardziej widać i która mnie w oczy kłuje.

Zamysł ogólny jest taki:
rośliny: miododajne byliny i krzewy, trawy, rośliny zimozielone dla uatrakcyjnienia zimą.
Kolory: fiolet w odcieniach, biel, róż, zieleń, niebieski dla efektu głębi.


Napiszę Wam co będzie "wchodziło w skład" Wzgórza Motyli.

To sobotnie zamówienie:
Lavenda "Hidcote Blue Strain" 120szt
Lavenda "Hidcote Superior" 120szt.
Liatra kłosowa 60szt
Liatra kłosowa "Alba" 60szt.
len trwały 12szt
szałwia wspaniała "Blaukoenigin" 60szt
szałwia "Sensation Deep Blue" 24szt
szałwia Sensation White 24szt
rozchodnik okazaly Brillant 60szt może jeszcze zamienię na inną odmianę, niższą
Rozplenica japońska 50szt

Wbrew pozorom wcale tego nie ma wiele, serio. To po prostu ilość niezbędna dla uzyskania plamy koloru.

Reszta nasadzeń to:
Bergenia w ilości około 150 szt już mam

Trawy dokupię w maju-czerwcu,

'Rosa rugosa' nie wiem jeszcze jaka, ilość 6 sztuk jeszcze w kwietniu,

budleja davida 'Black knight' 3-6 szt i 'Nike' 3-6 szt. w maju

Astry ( marcinki) w sierpniu 100szt

a reszta za rok.

Reszta w planach to: czosnki, wrzośce, tawuła, kosodrzewina, jałowiec płożący, astry, werbena patagońska, orliki, przetacznik, goździk siny, firletka smółka, płomyk szydlasty, róże. Oczywiście nie wszystko na raz i niekoniecznie w ogóle, to tylko luźne przemyślenia. Muszę się oswoić z tematem przez sezon, poobserwować Wzgórze na tle całości i wtedy wyklaruje się kontynuacja koncepcji :uszy

Miłego, słonecznego dnia :wit
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Ładne ilości tego wszystkiego - mimo wszystko. Bank obrabowałaś :lol:
Murki kładzione na sucho trzymają się dobrze. Szczególnie, jak rośliny dodatkowo wzmocnią konstrukcje rabaty systemami korzeniowymi.
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Kobieto jakie nudzisz :;230 Dopiero co jestem po ciężkiej pracy nadzorcy prac sadzeniowych 10 szmaragdów i 11 cisów.
Najbliższa sobota odpada bo mamy zaproszenie na huczną 18tkę siostrzeńca i 80tkę siory tesciowej. Impra jak weselisko ma być to wiesz trza się stawić i miarodajnie zdrowo prezentować :wink:
No gdyby to była przyszła to mogłabym z przedświateczną piersiówką przyjechać :;230
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Plany i ilości wskazują na wygraną w lotto conajmniej... Jednak sadzenia nie zazdroszczę...Mam do popikowania paletkę lawendy z siania własnoręcznego i nie wiem jak się zabrać za te niteczki :;230
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziula, imponująca lista! Wszystko w Dobrym? Szałwie mają świeżo przesadzane do nowych doniczek, Sensation Deep Blue brałam tydzień temu.
Rozplenice jeszcze się nie obudziły, może poczekaj do maja żeby wybrać ładne sadzonki?
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”