Ogród to moje czwarte dziecko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Bardzo fajnie zagospodarowany ogród super :wit
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Szamil jest boski ;:167 , zawsze chciałam mieć kota tej rasy, jednak nie będę ukrywać że koszty zakupu mnie przerosły.
Żurawki jednak podjadły opuchlaki? Mam nadzieję że nie wyrządziły większych szkód.
Trzymam kciuki za skutecznie działanie oprysku.
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2338
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Olu, a możesz pokazać zdjęcie gdzie widać będzie planowaną ścieżkę od furtki do klombu?
Ścieżka miała by byc taka jak pozostałe u Ciebie - z małymi kamyczkami?
Kociak cudny ;:167
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Kociak seal bicolor? ;:152 Kocham ;:167

Odnośnie kamieni to ja bym zrobiła ścieżkę z płaskich kamieni uzupełnionymi drobnymi kamyczkami, tak jak obwódka nowego klombu.
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Witaj Edytko mój nowy miły gościu ;:196
Bardzo się ciesze z Twoich odwiedzin i jest mi niezmiernie miło ,że u mnie się Tobie podoba ,bo jak widzisz mamy podobne gusta w temacie ogród ;:167
Zapraszam do spaceru :wit
Coli witaj u mnie ;:196 i dziękuję za miłe słowa ,cieszy mnie każdy pozytywny komentarz ponieważ wciąż coś zmieniam i cały czas się uczę :wit
Aguś rzeczywiście koszt niemały ,ale to było marzenie mojej córki,dostać swojego osobistego kociaka na komunie :D ,mamy już w domu brytyjkę jak zapewne wiesz ,ale to kotka wszystkich .Sama sobie wybrała rasę i umaszczenie .
Wyobraź sobie ,że wczoraj jak zabrałam się za obcinanie żurawek to oczom nie wierzyłam ,chwyciłam i została mi cała głowa w ręku ,później następna i następna :( z dziesięciu zostało pięć reszty ,albo nie zdążyły zjeść ,albo zjadają i jeszcze dają radę.W poniedziałek przyślą mi Lavlerem i mam nadzieję ,że zadziała,że nie jest za zimno jeszcze na ten środek,różne opinie czytałam.Póki co nie zauważyłam ,żeby wcinały coś jeszcze :wit
Iwonka wkleję zdjęcia ,mam nadzieję ,że odczytasz :D
Ścieżka będzie taka sama jaką już mam w dalszej części ogrodu ,łupek obsypany żwirkiem.
Madzia dokładnie tak seal bicolor :) zobaczymy co wyrośnie :D
Ścieżkę właśnie planuję taką jak opisałaś ;:196



Niestety zrobienie klombu niczego nie zmieniło ,jak zresztą przypuszczałam.Mój piesek nie rozumie ,że jego miejsce na toaletę jest w innej części i sika wciąż na przodzie tam ,gdzie jeszcze jest trawa.Wygląda z dnia na dzień coraz gorzej i postanowiłam zlikwidować ją totalnie do zera z przodu domu.W okół klombu wysypię kamyszki i wsadzę pomiędzy płożące jałowce ,poszerze rabaty i zrobię ścieżkę.
Dla większego obrazu moich przyszłych prac wklejam zdjęcia ,mam nadzieję ,że czytelne :D

Ścieżka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Ścieżkę dokładnie tak sobie wyobrazilam jak narysowałaś :wink: Jedyna moja uwaga to taka, że ja poprzestalabym na ścieżce i te male skrawki trawy bym jednak zostawiła. Bo jak to wszystko zabudujesz roślinami i kamieniami to już nie będzie klombu i rabat, tylko jedna duża rabata, przepleciona ścieżką. Moze jednak zacznij od samej ścieżki i poobserwuj a jak będzie wyglądać źle, albo koszenie okaże się wyczynem ekstremalnym to wtedy poszerzysz rabaty?
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Madzia mam nadzieję ,że nie będzie tak źle ,bo Sunia będzie szukać do skutku choć kawałka zielonego i prędzej czy później i tak będę musiała zlikwidować resztki trawnika,a wolę za jednym bałaganem.Widać już na zdjęciu z samą ścieżką jak jest wypalona trawa wokół klombu i to już sie nie odbuduje.Klomb jest na lekkim wzniesieniu ,więc myślę ,że będzie jednak widać ,że to klomb :) , ale i tak bardzo dziękuję za cenne uwagi ;:196
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Witaj Olu, dawno u ciebie nie byłam , ale też ciebie długo nie było? ;:224 Zajrzałam i zainteresowała mnie najbardziej wasza rozmowa o opuchlakach. Ja też niestety podniosłam skalp żurawkowy w jednym miejscu i się przeraziłam ;:202 Stosowałam zeszłej wiosny Larvanem i trochę za mało go kupiłam...Widzę, że ty stosujesz inny preparat Lavlerem, czy masz już jakieś doświadczenia z nim? Czy możesz napisać gdzie go zamawiasz i w jakiej cenie? Z góry dziękuję ;:173

Zmiany w ogrodzie wszystkich dopadają, pięknie wygląda twój nowy klomb ;:63
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Witaj Kasiu po długiej przerwie ;:196
Kasiu to ten sam środek ,przekręciłam nazwę :) .Ile kpiłaś tego środka ,że mówisz ,że za mało ? ja kupiłam 50ml ma to starczyć na 100m2 ,a to naprawdę sporo.Cena dość wysoka ,więc mam nadzieję ,że zadziała.A może w złym okresie stosowałaś? Czytałam ,że najpóźniej do końca maja ponieważ później już zaczynają się przekształcać larwy w poczwarki i ten środek już nie działa.Nie wiem zrobię oprysk i będę obserwować.
Ja miałam najwięcej strat dwa lata temu sierpień ,wrzesień wtedy zjadły mi rododendrony były prawie łyse,ogrodnik robił mi trzy razy oprysk na dorosłe osobniki .W zeszłym roku wiosną nie zauważyłam żadnych strat,natomiast w sierpniu znów pokazały się dorosłe ,ale pojedyncze sztuki , które zbyt dużo nie pogryzły ,ale jak widać w tym roku ,jaja zdążyły znieść :(
Trzymaj kciuki ;:196
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Olu, dzięki za odpowiedź ;:173 Kupiłam w zeszłym roku właśnie 50 ml. Mój ogród to 309 m2 w tym trochę trawnika. Zalecenia do stosowania są takie, że należy wpuścić do gleby (w tym wypadku na rabaty) w miarę równomiernie preparat, aż do brzegów trawnika. Ja rozpuszczałam go w wodzie o określonej temperaturze i podlewałam rośliny. Wydaje mi się, że nim się nie pryska. Nie starczyło mi jednak na wszystkie rośliny na rabatach. Podlewałam już w okresie tzw.ciepłej gleby w kwietniu, kiedy nie było przymrozków. Niestety nie powtórzyłam na jesieni, a dorosłe osobniki, które przetrwały zimę, znów się namnożyły. Trzeba dokładnie już w tej chwili wieczorową porą przeglądać rośliny i robale zbierać i niszczyć, inaczej same nicienie nie pomogą. W środku sezonu stosowałam chemię, ale nie wiem czy to coś pomogło, wydaje mi się jednak, że zeszłej wiosny widziałam więcej osobników.
Mało tego trzeba namówić sąsiadów do walki również, a to nie zawsze się udaje :) Jak są u nas to są i u sąsiada. Czy dostałaś już przesyłkę, zabezpieczona była lodem? Daj jak możesz na pw stronę firmy z której kupiłaś, ok?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Kasiu wysłałam na pw adres.
Ja czytałam ,że można robić oprysk po uprzednio zdjętych filtrach i odpowiednich oczkach ,niby w ten sposób zostają również na łodygach ,gdzie też mogą zerować larwy.Dorosłych w tym roku jeszcze nie widziałam.
U mnie sąsiedzi ludzcy są i robią również te same zabiegi co ja,więc mam nadzieję ,że uda nam się wytępić to świństwo :wit
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Olu, firma dystrybuująca Larwanem mieści się przy Dąbrowskiego (na Smochowicach), niedaleko mojej działki.
Kicia słodziak ;:215 .
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Olu bardzo Ci dziękuję, trzeba działać! Jak do ciebie dotrze dawaj znak! Ja zamówię w połowie tygodnia, może zdążę przed świętami ;:173 :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”