Taki - sobie ogród cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie w dniach wstrząsanych kaszlem i ciurkaniem z nosa. Potem doszła zwykła pochorobowa słabość i niemoc. Ale się rozkręcam i coraz więcej robię w ogrodzie. Wczoraj nawet przesiewałam kompost i sadziłam siewki liliowców. Skończyłam późno więc fotkami się nie pochwalę. Poczekam może aż zakwitną, ale czy doczekam? ;:306
Mam przepikowanych 40 pomidorów, kolejne zrobię jutro. Już nie mam gdzie trzymać. Tymczasem są u syna w pokoju, gdzie jest dachowe okno od południa. Kiedyś, jak pokój nie był wykończony, służył mi za szklarnię ;:173

Celinko! Nie zawsze świeci słońce, ale rośliny się rwą do życia! Niestety chwasty też ;:306 Chcąc nie chcąc, trzeba lecieć do ogrodu, żeby wyrywać. ;:306

Majeczko! Wróciłam! Hosty wyłażą! Cieszę się bardzo. To mój ulubiony moment. Kolejne, to takie, gdzie zaczynają kwitnąć róże i dalie ;:333

Agusiu! Bardzo optymistycznie mnie nastraja ten powojnik. On taki wczesny jest, ale miło się patrzy na te pączki!

Paula! Doszły? To łubiny! Te mi się same rozsiały. To chyba pozostałość po nasadzeniach moich dziadków.

Krysiu! Jesteśmy umówione! Synuś już ostrzeżon!

Karolina! jak we wszystkich ogrodach!;-) Uwielbiam ten moment, gdzie wyłażą różne potwory z ziemi ;:306 Musi być pogoda, bo mam jeszcze tyle do zrobienia, mam przez chorobę spore zaległości ;:218

Dziś przyszły hosty z funkia.pl. Ładne, choć nie za duże, od 1-5 kłów. Jutro powsadzam.

Zgromadziłam prawie 80 odmian dalii. Tak się cieszę! Pozostaje tylko pytanie, gdzie posadzę... :;230
Muszę tylko dobrze te nasadzenia zaplanować, by znów małych pomponowych nie przykryć dekoracyjnymi olbrzymami.

Parę migawek z ogrodu z wczoraj.

Moja kolekcja barwinków. Mam jeszcze 3 odmiany, ale nie rozkwitły.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ułudki:
Obrazek

Obrazek

Czy ktoś wie, co to za siewki?
Obrazek

Takie tam:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hosty chore w zeszłym roku przeżyły. Ale nadal będą obserwowane:
Obrazek

Obrazek

Będą owoce: :tan
Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Czy ja dobrze widzę, że agrest Ci się kwitnięcia już zbiera? :shock:
Miłeczko nadal czekam.. :?
A ja musiałam sama łubiny siać nie miałam takiego miłego prezentu z przeszłości. Już takie ładne są ;:215
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Paula! To pewnie za chwilę będzie, bo do wszystkich już dotarlo ;:108

Dziś nie chciałam nic robić, bo zimno było i wiało, ale:

posadziłam hosty ( na razie do donic)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Posprzatałam za altaną. Właśnie jedzie do mnie mata wiklinowa, która oddzieli mnie od śmietnika sąsiada. Wiem, wiem, ja też mam nieład, ale gdzieś muszę podziać moje szpargały ;:131
Planuję wzdłuż posadzić żywopłocik z cisu, sadzonki się robią.

Obrazek

Obrazek

No i posprzątałam pod bzem. Mam tam posadzić duże hosty, których jeszcze nie mam. Te, które właśnie przyjachały, pójdą gdzie indziej.

Obrazek

Będą gruszki i jabłuszka:

Obrazek

Obrazek

Coś mi zniosło jajka. Nie mam płotu więc mogło byc to wszystko! :;230 :;230 :;230

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7672
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

MIŁKO...... nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.....czyli nie ma co narzekać na brak płotu....zrób dziurę od sąsiada może więcej jajek będziesz miała, a może tej maty nie kupuj :;230

:wit :wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7108
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Ale niespodzianka :D Jaja z niespodzianką :;230 Super, będzie na świąteczne wypieki ;:3
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Oj Miłka - jajko wygląda na kurze - sąsiedzi mają kury?
Ciesz się - z powodu jajka, a hosty wyglądają ładnie.
Musimy się w końcu spotkać.
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Jajeczko wielkanocny zajączek zostawił :lol:
To mnie zmartwiłaś z tymi daliami... nasza poczta polska :roll:
Bardzo pomysłowe kompostowniki, schludne i widać skąd można już brać. A te kamyczki pod bzami w okręgach to ku pamięci, żeby nie wypielić czegoś?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Paula! Ja nawet nie jestem pewna, czy to nie kacze jaja, bo kaczki przelatują od sąsiada, a kury nijak nie przelecą. Nie podciął kaczkom lotek :evil: W tych kamiennych kręgach są hosty, które w zeszłym roku miały kwarantannę po zgniliźnie twardzikowej. Dwie z czterech przeżyły. Kwarantanna trwa.

Gosia! Jak już Pauli pisałam, podejrzewam, że to jednak kaczki, choć wyglądają na kurze. Hosty faktycznie zdrowe i ładne. Szkoda, ze takie małe :wink: Celujemy na przyszły tydzień, mam nadzieję, że nic nam nie przeszkodzi.

Małgosiu! No wiesz! Dwa nie starczą! Z dwadzieścia potrzeba na same wypieki, a do gotowania potrzebuję kolejnych czterdziestu, bo mam gości na Wielkanoc ;:173

Krysiu! Gdyby ten sąsiad był normalny, to kupowałabym od niego jajka... ;:131 Pozostaje mi mata... :evil:

Jeszcze kilka dzisiejszych fotek:

Wróbelek
Obrazek

Liliowce
Obrazek

Obrazek

Moje pomidorki
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłeczko ależ masz cudne hiacynty..... ja mam ich zdecydowanie zbyt mało, te najnowsze, ciekawe kolorki straciłam przy przerabianiu rabaty w zeszłym roku.... Mam same niedobitki :roll: :lol:
Napracowałaś się dziś, ale jest czyściutko i schludnie :D ....sąsiada współczuję :roll:
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3066
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłko ;:306 ;:306 ;:306 to też coś ,u mnie rożki jelonek zostawił ,a u ciebie jajeczko,ale niespodzianka :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7672
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

MIŁKO......jak sąsiad normą nie pachnie to zakładaj dwie maty......ja takiego mam na ROD.....nie do ujechania, ale mam cichą nadzieje, że w końcu kiedyś się zapije i da spokój nie tylko nam......
hiacynty masz urocze, takie grubaski....moje poprzestrzelane w kwieciu :;230 a w doniczkach może lilie kiełkują :?:

:wit
henryka
200p
200p
Posty: 373
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłeczko, tego liliowca białego możesz usunąć,bo bez chlorofilu i tak długo nie pożyje. Pozostałe są wzorowe.
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłeczko, czy ja dobrze przeczytałam 80 odmian dalii i jeszcze z tego, co widzę mnóstwo nowych host, gdzie Ty to wszystko upchasz? Ależ to będzie widok jak te wszystkie dalie zakwitną, ja mam chyba raptem z 8 sztuk i i już mam problem, bo chodzę po działce i ni rusz miejsca nie mogę dla nich znaleźć. Super niespodziankę jajeczną znalazłaś ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”