Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4521
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Super ;:138 Dziękuję za poradę ;:196
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Witam ;:7
Od dawna podziwiam cichutko Twój ogród.
Niesamowicie piękne uzyskujesz kwiaty liliowców.
Widzę, że masz już szklarnię i tam pięknie zakwitają Ci nowe siewki.

Wysiałam sobie kilka zebranych nasion ze swoich liliowców, wyrosły mi już takie nowe roślinki.
Kilka niestety już padło. Pozostałe jeszcze wegetują na parapecie, podlewam, ale staram się nie za dużo.
Od czasu do czasu dodaję trochę odżywki do roślin doniczkowych. Na noc nakrywam osłonką od mini szklarenki, a na dzień odsłaniam, żeby miały jak najwięcej światła. Zdjęcie moich siewek wstawiłam w swoim wątku na 45 stronie.
Zastanawiam się , czy nie przesadzić ich do większych i głębszych doniczek, bo widzę, że Twoje siewki rosną w dość wysokich doniczkach.
Czy możesz podpowiedzieć mi, jak postępować mam z moimi siewkami, żeby chciały tak pięknie rosnąć ?
:wit
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Tadziu , cudne wszystkie , nie będę mogła spać ;:306 ,w zeszłym roku też wysiałam kilka nasionek na próbę, ciekawa jestem co mi wyjdzie teraz pogłębiam wiedzę i w tym roku też popróbuję .
pozdrawiam Ela
klio
500p
500p
Posty: 529
Od: 31 sie 2010, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

:wit Tadeo, a jak tam wiosna w Twoim ogrodzie? no i co słychać u liliowcowego przychówku? Pewno siewki już masz duże. Dobrymi wiadomościami warto się dzielić.
Pozdrawiam. Krystyna.
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Witaj Krysiu.Piszesz akurat wtedy kiedy już mam prawie wszystko na ogrodzie wysprzątane,liliowce odkryte,żona jeszcze trochę ma do wypielenia.powinniśmy zdążyć do wtorku,kiedy ma się ochłodzić.Niestety wymagało to z naszej strony sporego wysiłku,krzyż i nogi bolą.Tak to jest zawsze po zimie kiedy jeszcze nie jesteśmy rozgrzani robotami ogrodowymi. Liliowce na ogrodzie wyglądają bardzo dobrze,tylko pare sztuk pod torfem zaczęło zagniwać szczególnie evergriny.Jeśli chodzi o siewki to są rewelacyjne,mają już po sześć lub siedem liści.dostają dobrze papu to i wyglądają zdrowo.Mogę powiedzieć że jeszcze takich siewek nie miałem w tym okresie.Mam gdzieś fotki zrobione po 23lutego to zaraz wkleję.Pozdrawiam Tadeusz [IMG]http://images62.fotosik.pl


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60d0dbbdab729213.html]Obrazek
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4521
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Siewki imponujące.Podziwiam że tak wcześnie masz juz wszystko zrobione w ogrodzie.
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Tadeo szok jakie siewki duże widać że zima nie była ostra to też sprzyjało wzrostowi ;:180 ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Siewki wspaniałe!!!!
Moje pierwsza partia wysianych nasion ma dopiero ok 5cm,druga połowa jeszcze nic :)
Czy trzymasz je przez pierwszy rok w szklarni/tunelu, czy od razu wysadzasz kiedy minie obawa przymrozków ?
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Witam.
Annar siewki można by potrzymać w szklarni czy folii ale jak będzie ich tylko kilka lub kilkanscie.Moje tegoroczne po 15 maja będą w gruncie,znowu sporo roboty z przygotowaniem gruntu.Całe ponad trzy tysiące będą nasadzone na agrowłókninie bo nie wyrobiłbym z pieleniem.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4521
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Cudowny wynalazek agrowłóknina :D żeby nie ona chyba nigdy bym nie wyszła z chwastów.
klio
500p
500p
Posty: 529
Od: 31 sie 2010, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

A może jakieś wieści, że o fotkach nie wspomnę, z liliowcowego frontu?
Pozdrawiam. Krystyna.
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

Witaj Krysiu
Akurat przeglądałem zamówienia i Twoje też.W wtorek rano jade do Keukenhof to wysyłki zrobię po powrocie.
Atak ogólnie to OK.
jusbar39
50p
50p
Posty: 98
Od: 20 paź 2012, o 09:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój Ogród-moje miejsce wypoczynku cz2

Post »

A więc ciekawy i pracowity tydzień przed tobą TADEUSZU ,ja też czekam na te cuda od ciebie i miło przeczytać że są plany .Nowe siewki już też pewno posadzone w gruncie u ciebie, czy nadal w rozsadniku ? Oglądając zdjęcia w twoim wątku widać wielką pasję i chciała by się wiele ,ale z drugiej strony ty naprawdę się napracujesz przy roślinkach i to co przez te lata osiągnąłeś pozwala wierzyć że można jak się chcę wiele nawet mając te zwyklejsze liliowce z zapylania zawsze coś tam może wyjść ciekawego .I ja na to liczę tylko to czekanie na pierwszy kwiat to prawdziwą siłę charakteru w nas wyrabia ,albo i cierpliwości . Pozdrawiam milutko JUSTYNA
Justyś i jej kwiatki :sprzedam ,poszukuję
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 71&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”