Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

WOW ;:180 ;:180 ;:180 ale się narobiłaś kochana. Pełen szacun ;:180 Już pod koniec sezonu będą efekty Twojej ciężkiej pracy bo sadzonki dorodne i lawenda powinna bez problemu rozrosnąć się i zakwitnąć.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

;:111 bez komentarza
Awatar użytkownika
czar_na
1000p
1000p
Posty: 1245
Od: 17 kwie 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madzia ;:oj już jest fantastycznie a co będzie potem ?
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Ciekawa jestem jak to wszystko będzie wyglądało w lato. Ilość sadzonek imponująca.
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Edytko, masz rację, że grupowe nasadzenia to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza na takiej powierzchni. Dziękuję za słowa uznania ;:196

Aguniu, dzięki Tobie wyrobiłam sobie taki ogólny zarys tego co tam ma powstać. Dziękuję kochana za pomoc przy pomyśle. Pomimo, że różni się od Twojego projektu, to jednak dzięki temu, że narysowałaś swój, mogłam wyobrazić sobie jak rozmieścić rośliny a to była ogromna pomoc ;:168
Rośliny kupowałam w szkółce Dobrepole, tak ;:108 Sama widzisz, że warto było się wybrać tak daleko, bo materiał roślinny naprawdę wart poświecenia.
Pytałaś, czy będę czymś ściółkować wzgórze? Szczerze mówiąc nie wiem czym mogłabym to ściółkować. Kora odpada, ponieważ większość roślin wymaga podłoża zasadowego a poza tym na tym wygwizdowie nie utrzymałaby się zbyt długo. Masz jakiś pomysł?

Marysiu :oops:
Tak pięknie to napisałaś...aż mnie zatkało. Dziękuję.
Twój ogród stal się inspiracja do zastosowania łanów szałwii i traw. Druga część Wzgórza Motyli będzie stricte trawiasta z niewielkimi elementami fioletu, różu i bieli, aby nawiązać do frontu bylinowego.


Asiu, masz rację, że jak już rośliny posadziłam do piachu, to efekt stał się niewidoczny. Oby w sezonie jednak stało się inaczej :wink: Dziękuję za odwiedziny i miłe komplementy


Iwonka, nie powiem, to było prawdziwe wyzwanie, ale jednak jak już siedziałam w piachu to poszło automatem. Najgorsze było podejmowanie decyzji, gdzie co posadzić tak już ostatecznie. To było najbardziej wyczerpujące a samo sadzenie w piachu to pikuś. I jeszcze po drodze łapanie kilometrów korzeni perzu, które przegapiłam przy zeszłotygodniowym ryciu. Tego boje się najbardziej, czyli, że perz nie da za wygraną i będzie z nim walka non stop. Oby tylko skuteczna ;:223

Marta, dzięki :D


Ewuś
, na szczęście tym razem sadziłam prosto w ziemię, bez uzupełniania każdego dołka ziemią z taczki. Wiesz o czym mówię, bo sama masz piach u siebie. Wzgórze usypane było z gotowego do sadzenia podłoża, czyli sadzonki sadziłam jak automat, pach, pach i już :uszy Było łatwiej niż myślałam :wink:
Lawendę dla Ciebie mam.

Monika, Wzgórze Motyli to bardzo duża rabata ;:108 NA zdjęciach tego nie widać, ale faktycznie to kawal pola do obróbki. I jeszcze sama sobie strzeliłam w kolano, obsadzając to miejsce bylinami :shock: No nic, liczę na naprawdę piękne efekty koloru, zapachu i ogromu motyli, które wynagrodzą mi trud przy tworzeniu i utrzymaniu w ryzach tego miejsca.
Dziękuję za uznanie :D

Kasiu, powstaje pełną gębą. Centrum dowodzenia faktycznie było niezbędnym elementem całej akcji.
Szkółka Dobrepole ma naprawdę cudne rośliny w ofercie a najważniejsze, że świetnej jakości. Zazdroszczę Tobie, że masz ich dosłownie za miedzą. Powiedziałam Panu, że przez to, że od strony Bydgoszczy nie wjeżdżam do centrum Poznania, tylko prosto z trasy do nich, czyli to też jest prawie jak za miedzą, to niestety nie zrozumiał żartu :lol: Zresztą jak wspomniałam o tym, ze łypnę okiem co tam za płotkiem na tyłach mają ciekawego, co mogłabym chcieć, poszedł szybko zamknąć barierkę :lol: Przecież ja nawet dwóch sztuk doniczek bym już nie upchnęła, tak byliśmy obłożeni a ten biedny chłopina myślał, że ja coś jeszcze zechcę "z tyłów" dokupić ;:306 Zapowiedziałam Panu, w każdym bądź razie, że ja do nich jeszcze nie raz wrócę 8-)


Justynka, oby tak było, dzięki :D


Jola :lol:

Ania, potem będzie odchwaszczanie :lol:

Anito, też jestem ciekawa ;:224
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

;:196 ;:196 ;:196
Ile za ile???
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madzia, jesteś niesamowita oczywiście cierpliwa i skuteczna w tych swoich wizjach jak ma wyglądać Ogród Marzeń w Zakolu Wisły. Będzie pachnąco, kolorowo. Życzę pięknych kwitnień. Teraz to trochę sobie po odpoczywaj.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziu przybiegłam zobaczyć efekt weekendowego wypadu....powiem tylko WOW ;:oj
Jak działasz to z rozmachem...a krzesło w centralnym punkcie jako punt dowodzenia, świetne ujęcia.
Gratuluję planów i wykonania...teraz będę doglądać z każdą odsłoną zmian...Wzgórze Motyli właśnie powstało ;:138
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziu, myślę, że i ja będę w stanie dojrzeć nawet z daleka Twoją rabatę, bo ja tak bardziej na górce.... :wit Pozdrawiam, ślicznie będzie.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

WOW!!! To się nazywa rozmach! Ależ będzie spektakl jak roślinki podrosną i zakwitną. Cudownie! Już nie mogę się doczekać!
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziailości powalające ,już widzę oczyma wyobraźni wzgórze motyli za jakiś czas ,jak wszystkie rośliny się zadomowią.Już jest pięknie ,a będzie przepięknie.Gratuluję ;:138
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Szczęka mi opadła.
Wydawało się kiedy te rośliny były w doniczkach, że jest ich strasznie dużo, ale po posadzeniu one znikneły.
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziu, efekt niesamowity ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”