Jaką piłę spalinową,elektryczną kupić!

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką piłę spalinową kupić!

Post »

Nadmiar oleju w mieszance odkłada się na tłoku. Robi się nagar a jego czyszczenie nie jest tanie. Czasami jak ludzie długotrwale przeginają ze smarowaniem to tak się dzieje.

Młodzieniec, jeśli chcesz kupić taniej to weź tego McC i zapomnij o Husq. Jeśli bierzesz pod uwagę koszt ok 1300 zł to proponuję Oleo-Maca Spartę 380T albo Ama TOP35U. Jakością są lepsze od "Skandynawów" a do tego silniejsze. To jeśli chodzi o moją radę :)
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką piłę spalinową kupić!

Post »

Oryginalnego oleju Husqvarny zawsze dodawałem w proporcji 1:40, jak zalecano w instrukcji, do pilarki daję 1:50 [Hqv 236]. Tylko jak miałem ten olej orlenowski to do kosy dałem 1:35.
Ile ta Ama TOP35U będzie kosztowała? Bo np. Hqv 128R jest za 1299 zł, moc 1,1 KM więc o połowę mniej niż silnik Kawasaki. A serwis Hqv to też loteria, jak sprzedać to super mili, jak serwis to już nerwowo się robi u co niektórych dilerów.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką piłę spalinową kupić!

Post »

W sklepie internetowym jest za 1560 zł. Jeśli w tej cenie [1418 zł brutto jak rozumiem] jest nóż i szelki to byłaby dobra oferta. Diler Hqv nawet dorzuca żyłkę 15 mb, smar do przekładni i setkę oleju do benzyny, okulary i nauszniki, tak go przycisnąłem, no i w zestawie już szelki, nóż i głowica żyłkowa. No i kosa :D
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką piłę spalinową kupić!

Post »

mlodzieniec pisze:Oryginalnego oleju Husqvarny zawsze dodawałem w proporcji 1:40, jak zalecano w instrukcji, do pilarki daję 1:50 [Hqv 236]. Tylko jak miałem ten olej orlenowski to do kosy dałem 1:35.
Ile ta Ama TOP35U będzie kosztowała? Bo np. Hqv 128R jest za 1299 zł, moc 1,1 KM więc o połowę mniej niż silnik Kawasaki. A serwis Hqv to też loteria, jak sprzedać to super mili, jak serwis to już nerwowo się robi u co niektórych dilerów.

Coś o tym serwisie wiem :lol: dlatego polazłem do stihla jak brałem pilarkę
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką piłę spalinową kupić!

Post »

A czy spore zużycie oleju do smarowania może jakoś uszkodzić pilarkę? Bo mi czasem aż zalewa olejem obudowę, ale serwis problemu nie widzi, olej rzadki i ciepło jest, tyle powiedzieli. Zużywa 1,5 zbiornika oleju na 1 zb. paliwa. Fakt, spala ona mało a wydajność pompy 8 ml/min więc teoretycznie na 25 minut wystarczy, a paliwa całego czasem nie wypali w tym czasie pracy. Pilarka Hqv 236, ta mała. Olej idzie ciągle, nie ma regulacji, jak na luzie pochodzi to potem pluje. Robić coś z tym czy zostawić?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką piłę spalinową kupić!

Post »

Trudno mi podważać opinie serwisu, który widział maszynę. Jeśli powiedzieli, że wszystko ok, to bym się tego trzymał. Pytanie tylko czy sprawdzili pompkę i wiedzą, że wszystko ok, czy nie uznają nadmierne smarowanie za szczególna niedogodność (zwłaszcza, że są sprzedawcą oleju do smarowania :) ). Nadmiar oleju nie uszkodzi w żaden sposób pilarki.
przemek321
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 2 mar 2014, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaką piłę spalinową kupić!

Post »

Ja mam pilarkę Tryton spalinową, już 4 lata co roku do pocięcia ok 20 kubików i nic się z nią nie dzieje oczywiście musiałem wymienić 3 łańcuchy i 1 prowadnice. Jestem zadowolony bez problemu pieńki po 70-80cm tnie miałem wcześniej kilka innych i za tą cenę zakup jak najbardziej trafiony.
Agitopl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 kwie 2014, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką piłę spalinową kupić!

Post »

A może piłą spalinowa firmy Makita ?

U nas pilarka Makita Pilarka łańcuchowa EA3200S35A łańcuchowa EA3200S35A kosztuje 699 zł . Piła ma system łatwego rozruchu, funkcje zwiększające komfort użytkowania. Łatwe cięcie na wymiar, wydajny filtr powietrza, łatwe uzupełnianie zbiorników paliwa i oleju, efektywny system tłumienia drgań.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”