Pomidory uprawiane w donicach...

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach

Post »

Maryla, bój się Boga ;:oj

Przecież Ci napisałem post wyżej , że po zmieszaniu tych florowitów 5 ml/l

A od kiedy ?. Zależy ile nawozu startowego jest w podłożu. Jeśli 0,6 kg/m3 lub mniej to od zaraz po pikowaniu.

Ciekawe ile razy jeszcze będę musiał to klepać ?
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory w donicach

Post »

forumowicz myślę, że do końca "kariery" :;230


D3flo
A szkoda wielka, bardzo mało jest zdjęć w wątkach pomidorowych i paprykowych np. podczas przesadzania ukazujących stan korzeni w trakcie przesadzania, myślę, że na wiele pytań byłaby to odpowiedz i jednocześnie cenna wskazówka bo nie zawsze słowo pisane dociera do adresata :)
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Pomidory w donicach

Post »

sachel, słuszna uwaga. Fotografujemy tu wszyscy, piękne owoce, albo stale te same choroby, a zwłaszcza w wątku donicowym przydałyby się zdjęcia korzeni. Żałuję, ze nie strzeliłam fotki korzeniom moich pomidorów w donicach, które z braku miejsca wstawiłam do opróżnionego w połowie kompostownika. Nie mogłam ruszyć donic po kilku tygodniach, nie z powodu ich ciężaru, ale z powodu zapuszczenia korzeni do dna kompostownika czyli jakieś pół metra poniżej dna donicy.
Dorota
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach

Post »

Czy jeżeli dzisiaj wysieje pomidorki Black Cherry to będę jadła pomidorki w tym sezonie? Jak przyspieszyć kiełkowanie ?
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidory w donicach

Post »

Mnie to też ciekawi czy nie jest jeszcze za późno. Do mnie po niedzieli ma przyjść paczka i tam są pomidorki indigo rose. Mam nadzieję że będzie to jeszcze dobry czas na siew.
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pomidory w donicach

Post »

Rzepka pisze:Czy jeżeli dzisiaj wysieje pomidorki Black Cherry to będę jadła pomidorki w tym sezonie? Jak przyspieszyć kiełkowanie ?
Ja ostatnio stwierdziłam, że Black cherry warto byłoby mieć jeszcze parę sadzonek i w zeszłą niedzielę wyłożyłam kilka nasion na waciki i na kaloryfer,potem z kiełkami do ziemi - już wychylają łepki. Myślę, że dogonią swoich kolegów wysianych pod koniec marca. Black cherry to olbrzymek, ogławiałam go w sierpniu jak miał jakieś 2,5 m w gruncie - spokojnie siej :wit

Natomiast indigo rose, jak wynika z doświadczenie forumowiczów, kiepsko i długo kiełkuje - trochę późno na sianie, ale można spróbować eksperymentalnie.
D3flo
200p
200p
Posty: 350
Od: 2 cze 2013, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory w donicach

Post »

Rzepka spokojnie dadzą radę. Aby przyspieszyć ich wzrost podkielkuj wcześniej i z kiełkami do wielodoniczki albo kubka 100-150 ml.
pod warunkiem ze zapewnisz im dostatecznie swiatła i temperatury bez pikowania pójdą w korzeń a pózniej smigną w zielone. Przy drugim trzecim liściu właściwym przesadzić nie uszkadzając korzenia do większego kubka.
Ja w zeszłym roku siałem 2 czerwca do doniczek i tez sie doczekałem owoców.
Rolnik ciągle żyje w strachu, nad warsztatem nie ma dachu.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach

Post »

Dziękuję za pomoc.Pomidorki już na kaloryferze. Pozdrawiam
ageo_85
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 4 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pomidory w donicach

Post »

Rzepka pisze:BioponNPK -4:5 6 czy to jest skład całkowity ?
Zapewne zawiera jeszcze mikroelementy)
Pozdrawiam, Agas
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w donicach

Post »

Indigo rose wykiełkowały mi po 2 dniach . :wink:
Aga
Tomi9
50p
50p
Posty: 52
Od: 17 maja 2013, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pomidory w donicach

Post »

Cześć
Zauważyłem że Vilmy które pójdą w donice na balkon pokazały pierwsze grona. Czy mogę pomęczyć je jeszcze z 2-3 tygodnie w tych ściętych petach po butelkach 1,5l czy koniecznie przesadzić do donic? Na razie zimno a nie zawsze mam czas wnosić z balkonu o określonej porze (temperaturze).

Obrazek Obrazek

Pozdr. Tomi
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidory w donicach

Post »

Moje pomidorki z zawiązkami kwiatów też są ciągle w małych doniczkach. Dopóki nie pójdą na balkon to nawet nie mam możliwości przesadzenia bo mi się zwyczajnie nie zmieści. Ale jeżeli trzeba no to cóż zrobić trzeba będzie przesadzić
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pomidory w donicach

Post »

Ja też mam ten dylemat z Betaluxem - od paru dni kwitnie, w dodatku żółkną mu dolne liście (stożek wzrostu jest ok). Dosypałam dziś ziemi po brzegi w kubkach 0,5 l i nic więcej nie mogę zrobić - jakieś 2, 3 tygodnie zostaną jeszcze w kubkach. Przeznaczone są do donic, ale nie wyobrażam sobie wnosić je na noc do domu ;:oj
Zastanawiam się, czy już je zacząć nawozić? są w ziemi z Pasłęka.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”