Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Zalane fiołki? jak im pomóc..

Post »

Obciąć całą rozetę i wstawić do kieliszka z ciepłą wodą.Czasem zmieniać tą wodę na ciepłą.Powinna wypuścić korzenie.Trzymam kciuki ;:333
Awatar użytkownika
magda5156
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 lut 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Witam Was ponownie!
Dawno tu nic nie pisałam, więc postanowiłam teraz zostawić po sobie ślad. Ładną pogodę mieliśmy ostatnio, prawda? U Was też było tak słonecznie? Aż chce się wyjść na dwór, albo grzebać przy roślinkach. :heja
Jestem ostatnio taka zadowolona, ponieważ okazało się, że moje boczne odrosty się ukorzeniły. :tan Nawet malutki listeczek, którego niechcący ułamałam, coś tam zaczyna wypuszczać. Ma on około pół centymetra średnicy, ale w ziemi trochę podrósł. Czy jest możliwość, że utworzy chociaż jedną rozetkę? Aby podejrzeć, czy odrosty puszczają już korzonki, wyciągnęłam je z ziemi i z powrotem włożyłam, lekko uciskając po bokach. Mam nadzieję, że nie połamałam im korzonków i nic im się nie stanie. Co o tym myślicie? Jestem po prostu niecierpliwa. :oops: Odpadło mi kilka listków, które ukorzeniałam w wodzie, ale i tak jestem zadowolona, że chociaż odrosty się jakoś trzymają. ;:138
Awatar użytkownika
mycha_paulina
200p
200p
Posty: 368
Od: 13 paź 2013, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

A powiedzcie mi, czy mogę rozsadzać fiołki w czasie, kiedy one kwitną, czy lepiej poczekać aż przekwitną i dopiero wtedy je rozsadzić? Dwa, których zdjęcia wcześniej wrzuciłam, kwitną jak opętane :lol: i boję się, że je uszkodzę :(
Zapraszam do mojego wątku Fiołkowe love http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77233" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie cierpię małych parapetów!
AgataWe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 kwie 2014, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Witajcie, :wit

również mam takiego fiołka,
zastanawiam się tylko, czy poobcinać listki, bo bardzo rozrasta się wszerz. czy poczekać lepiej aż przekwitnie, i przesadzić?

Pozdrawiam,
Agata
----------------
Pozdrawiam,
Agata
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Jeżeli aktualnie jest w fazie kwitnienia, to ja bym go zostawiła w spokoju.
Wyjątkiem powinno być zrobienie mu fotki i wstawienie jej tutaj ;:204

I witaj :wit
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Na moich też czasem pojawia się taka "mączka", ale robali żadnych nie ma, wycieram ją delikatnie, jednak też nie mam pojęcia co to.. :?:
Mycha, nie wycieraj tylko pryskaj czymś na mączniaka. Tym wycieraniem roznosisz zarodniki :(
Awatar użytkownika
mycha_paulina
200p
200p
Posty: 368
Od: 13 paź 2013, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Kurcze, do tej pory nie wiedziałam :( :oops: ale już zakupiłam środek mączniakobójczy i wypryskałam fiołki dwukrotnie w odstępie kilku dni, teraz będę je obserwować... Tyle lat mam te kwiatki i dopiero w tym roku pojawił się mączniak... :( mam nadzieję, że go ten oprysk zlikwiduje...
Zapraszam do mojego wątku Fiołkowe love http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77233" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie cierpię małych parapetów!
Awatar użytkownika
mycha_paulina
200p
200p
Posty: 368
Od: 13 paź 2013, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Jedne sprayem BAYER twoja działka, a drugie ...
Drugi środek to TARGET natural, kupiłam go w castoramie i ten jest chyba lepszy.
Zapraszam do mojego wątku Fiołkowe love http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77233" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie cierpię małych parapetów!
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

A rozrabiałas to, czy jakieś gotowe było?
Ja użyłam Topsinu, nie wiem, czy pomógł, ale na pewno zostawił brzydkie plamy na liściach. Myślałam nawet, żeby to teraz spryskać/spłukać czystą wodą, ale nie wiem, czy im nie zaszkodzi takie moczenie liści co i rusz.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
mycha_paulina
200p
200p
Posty: 368
Od: 13 paź 2013, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Nie rozrabiałam, ale psikałam z daleka i na świeżym powietrzu, więc listki szybko obeschły. Myć, lepiej ich nie myj, bo wody nie lubią bardzo - poobserwuj, tak jak ja swoje. Może te robale zginą od oprysków ;:138 a jakie plamy zostały na Twoich liściach:?:
Zapraszam do mojego wątku Fiołkowe love http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77233" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie cierpię małych parapetów!
Awatar użytkownika
gardeniaa
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 712
Od: 25 maja 2008, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Mączniak prawdziwy, to nie robale, lecz grzyb, który roznosi się przez zarodniki.
Jeśli już pojawi się na fiołkach, to zarażone rośliny trzeba koniecznie odizolować od zdrowych i kilkakrotnie opryskać środkiem grzybobójczym.
Warto również pamiętać o kwarantannie dla nowych przybyszy (liści, sadzonek z nieznanych źródeł).
Nie należy ich od razu ustawiać w sąsiedztwie zdrowych roślin, lecz na oddzielnym parapecie i przez minimum 2 tygodnie obserwować.
Mączniak nie pojawia się sam z siebie, najczęściej przychodzi do nas jako gratis z nowo przybyłymi roślinami :idea:
Wobec powyższego, ważne jest źródło z którego się zaopatrujemy. Ja osobiście nie kupuję u przypadkowych sprzedawców.
Awatar użytkownika
mycha_paulina
200p
200p
Posty: 368
Od: 13 paź 2013, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Ja mam swoje od czerwca zeszłego roku, nic nowego nie dostawiałam, więc grzyb musiał wleźć przez okno jakoś, innej opcji nie ma :(
Pryskałam je już dwukrotnie, i od góry i od spodu i ziemię trochę też... Co ciekawe, mam fiołki w domu, drugie na działce, 100km dalej, i ten mączniak pojawił się w jednakowym czasie... możliwe, że przewiozłam zarodniki gdzieś na ubraniach czy po prostu wiosną się rozsiewa?
Zapraszam do mojego wątku Fiołkowe love http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77233" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie cierpię małych parapetów!
Awatar użytkownika
Gracjella
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1422
Od: 16 kwie 2014, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Witam serdecznie wszystkie entuzjastki kwitnących, niedużych :wit

Pochwalę się swoimi podopiecznymi (kwitnienia ostatnich tygodni)

Obrazek

Ramblin' Amethyst, ??-???????? ???? (?.????????)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

??-???-?????
Obrazek

??-???????? ???? (?.????????)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zapraszam do moich wątków:
Kwiaty w sercu; Kwiaty w sercu II Sprzedam, wymienię nadwyżki
Jeśli w Twoim ser­cu wy­rośnie kwiat- świat wokół Ciebie sta­je się ogrodem.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”