Narcyzy,żonkile - cz. 1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

No owszem, będzie wyglądać łyso, tak to już jest z żonkilami. Ale wykopujesz je raptem na jakieś 2-3 miesiące. Lepiej w tej donicy posiać coś niewielkiego jednorocznego, bratek jakiś, czy nagietek - nie za dużo. Nie masz możłiwości posadzenia ich w gruncie?

Co do sprzedaży wiosną - u nas też sprzedaje się wiosną kwitnące narcyze, szafirki, itd - ale to wymóg handlu, z myślą ze to ozdoba sezonowa i większość ludzi po świętach i tak je wyrzuci. Nie jest to dostosowane natomiast do potrzeb rośliny!
Zielonym do góry!!!
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

W ubiegłym roku dostałam kupne drobne żonkile , i co po uschnięciu wszystkie zostały na jesieni zasadzone w ogródku , i widzę że mają wszystkie pączki kwiatowe ;:138
Bożena
Awatar użytkownika
atrano
50p
50p
Posty: 85
Od: 2 lut 2012, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław-Milicz

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Przetrzymuję takie żonkile do jesieni, mam nadzieję, że moje też dadzą radę na wiosnę przyszłego roku :D
moniliselle
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 kwie 2014, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Tydzień temu kupiłam żonkile w doniczce. Piękne, żółte, kwitnące. Dziś ich kwiaty usychają, brązowieją. Czy to normalne?
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Każdy kwiat kiedyś zwiędnie - nic nie wiemy o stanie w jakim je kupiłaś, ani o warunkach w jakich były przechowywane w handlu, nie sposób więc powiedzieć czy więdną naturalnie, czy nie.

Ale skoro tydzień temu były już "piękne i żółte", czyli - jak rozumiem - rozwinięte, to pewnie już ich czas minął. W ciepłym mieszkaniu i małej doniczce trwa to krótko, na dworze kwitną o wiele dłużej.
Zielonym do góry!!!
adamosky

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Witajcie!
Mam pytanie odnośnie narcyzów, jakieś 3 lata temu zabrałem od babci narcyze i zasadziłem u siebie w ogrodzie. W tamtym roku jak dobrze pamiętam był moze 1 góra 2 kwiaty. Na dzień dzisiejszy nie ma ani jednego? Czy to przyszedł koniec na narcyze (do kosza) czy jest taka późniejsza odmiana?
Oto fotki jak wygląda na dzień dzisiejszy.

Bardzo proszę o poradę.

Obrazek
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

ANETA pisze:
Rennni pisze: Narcyzy kupiłam tylko w zeszłym roku, dwie odmiany.....mała odmiana bulbocodium Golden Bells nie kwitnące :( To tylko liście....mam jeszcze szansę w tym roku lub w przyszłym roku ;:174 ?
Problem z uprawy?
Ja od N. bulbocodium nigdy nie doczekałam się kwiatów , z cebul ciągle tylko same liście były , aż któregoś roku po zimie nie wyrosły już wcale .
Niespodzianka, N. bulbocodium rozkwitać, każda roślina ma 2-4 pąki ;:138

Obrazek
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

adamosky pisze:Witajcie!
Mam pytanie odnośnie narcyzów, jakieś 3 lata temu zabrałem od babci narcyze i zasadziłem u siebie w ogrodzie. W tamtym roku jak dobrze pamiętam był moze 1 góra 2 kwiaty. Na dzień dzisiejszy nie ma ani jednego? Czy to przyszedł koniec na narcyze (do kosza) czy jest taka późniejsza odmiana?

url]

Jeśli to klasyczne, białe z czerwonym środkiem, to są one późniejsze: i one i ich mieszańce lub odmiany.
Jeśli nie kwitną, a są liście, to nie znaczy że "do kosza" - skąd ten pomysł? Gdyby przyszedł na nie koniec, to nie byłoby liści. Po prostu mogą mieć miejsce które im nie odpowiada, może wymagają nawożenia, może za wcześnie obcinałeś liscie po kwitnieniu i cebule nie miały jak porządnie podrosnąć, żeby mogły wydać kwiat? Przyczyn może być wiele, ale nigdy nie jest to tak, że jak nie kwitnie, to "skończył się termin ważności cebuli" - przecież co roku twoje narcyze wytwarzają młode cebule!
Zielonym do góry!!!
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12288
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

@ Renni ? Narcissus bulbocodium to rzeczywiście bardzo późno kwitnące narcyzy. U mnie już prawie wszystkie inne przekwitły, a te dopiero zaczynają pokazywać na co je stać.

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
benia85
100p
100p
Posty: 179
Od: 16 gru 2013, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Locutus , jaki piękny ten narcyz :D
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6781
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2340
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

I bukiecik gotowy.

Obrazek
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Jaka to odmiana?

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”