Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
botanika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 5 maja 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Dzięki za odpowiedż .
Nawrot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 kwie 2014, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Gdzie kupić sadzonki warzyw?

Post »

Witam!!

Jestem zupełnie nowy jak widać:) mam pytanie, niestety nie zdążyłem posiać warzyw w tym roku, a z tego co się dowiedziałem na niektóre jest za późno. Czy ktoś wie gdzie we Wrocławiu można kupić dobre sadzonki??
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Gdzie kupić sadzonki warzyw?

Post »

Raczej nie spotkałam się z podziałem na; gdzie można kupić sadzonki dobre i sadzonki złe. Porozglądaj się po targach warzywnych bądż w centrach ogrodniczych.
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie kupić sadzonki warzyw?

Post »

Koło Świebodzkiego, wejście drugie, sklepy ogrodnicze sezonowe, Borowska, Powstańców, Skarbowców.
I pewnie w wielu innych miejscach.
Giaur
50p
50p
Posty: 81
Od: 27 kwie 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łużyce

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Przeniesione z zamkniętego wątku;
Posiałem groch(telefon) miesiąc temu i z 2 opakowań nasion wyrosła 1 roślinka; pozostałe 2 op.poddałem próbie kiełkowania - ZERO! Właśnie wróciłem z działki - sprawdziłem zasiewy także 2 innych odmian - wszystko zgniło.
Nie kupowałem w jednym sklepie...
Chcę kupić i jeszcze posiać, ale u tych oszustów już nie kupię niczego, więc gdzie ?
Może ktoś doradzi wypróbowany jakieś sklep internetowy. Potrzebne na wczoraj.

c.d.; poszedłem do sklepu, pytam , sprawdzam datę - do 2018( ;:3 ) (poprzednie były do 2015)
więc mówię, że szukałem itd. Cyt. " przedwczoraj dostaliśmy nowy towar"
aha! W marcu były stare, teraz ,w końcu kwietna, sprowadzili świeże nasiona wczesnego grochu - bez komentarza.
Ponieważ sieję różne odmiany na małej działce, raczej na własny zbiór nasion nie liczę , więc chyba jednak kupię więcej i sam przechowam do przyszłego sezonu - będą pewniejsze niż kupione w marcu, nie wiadomo jak i gdzie przechowywane.
Kardamon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 sie 2014, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opisy odmian pomidorów +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

Dzień dobry :wit

Jestem nowym forumowiczem (tak samo zresztą jak i działkowcem) i mam oczywiście mnóstwo (pewnie głupich) pytań. Pierwsze z nich dotyczy pomidorów - posadziłem w tym roku parę krzaków i ... wielkie rozczarowanie - nawet te z marketów smakują znacznie lepiej - moje są mdłe i bez smaku (posadziłem kilka przypadkowych odmian). Pytanie nasuwa się samo: gdzie się podziały niegdysiejsze odmiany i gdzie można kupić dobre nasiona. Proszę pomóżcie.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4359
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka na ajwar

Post »

Wiosną w Tesco bywają nasiona węgierskich odmian papryk może tam dostaniesz, ja nasiona tej odmiany kupiłam w zwykłym nasiennym sklepie w Budapeszcie :D
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Giaur
Oprócz sklepu ważny jest również producent. W zeszłym roku podpadło mi Plantico (przestęplowywanie starych nasion), w tym roku PNOS (w opakowaniach z fasolą karłową była tyczna). W ogóle PNOS jest w likwidacji i widać, że panuje tam bałagan.

Kardamon
Musisz testować różne odmiany i wybrać te, które ci będą odpowiadały. Innej drogi nie ma.
Pozdrawiam
Adam
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Aban a kto Ci naopowiadał bzdur takich na temat Pnosu?-Firma ma się bardzo dobrze,ma nowego właściciela,jaki bałagan????Sztab secjalistów tam pracuje
Awatar użytkownika
Ediii
50p
50p
Posty: 55
Od: 12 gru 2007, o 11:03
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Od lat kupuję w sklepie internetowym PNOS i jeszcze się nie zawiodłam.
Przesyłka szybka, zgodna z zamówieniem, rabat dla stałych klientów. Ja jestem zadowolona z PNOS. I nasiona dobrej jakości.
Pozdrawiam
Ediii
Awatar użytkownika
ANalfabeta
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 lip 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mokobody/Siedlce

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Hej,

Nie mam teraz pod ręką zdjęc opakowań i dojrzałych roślin, ale wiem że od następnego sezonu w moim arsenale choćby nie wiem co nie będzie miejsca na nasiona z marketów. Szczególnie Obi Praktiker itp.
Kroplą, która przelała szale były nasiona kukurydzy cukrowej chyba z Praktikera. Na 80 wysianych wzeszło......... JEDNO ! Przy czym cena ok. 8PLN była 2x wyższa niż to samo z PNOS-u, który to zanotował 99% wschodów ! Właśnie wciągam dojrzałą kolbę kukurydzy !!
Podobnie było z melonem i kwiatami !

Od dziś tylko PNOS zamawiany jak kiedyś przez internet w okolicach marca, a nawet lutego i wsparcie Plantico, Legutko itp. gdyby nie było czegoś w PNOSie. Oraz pomidory z All.. i Pomidorlandii.

PS. W tym roku wysiewałem nasiona PNOS - pomidor Rumba. Termin ważności 2013, co 2 lata wstecz wzbudziło moją podejrzliwość. I zawsze praktycznie 100% wschodów !

Nie umiem może jeszcze wielu roślin uprawiać, ale źródło nasion mam już wybadane !
Stare chińskie przysłowie mówi: ?Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2599
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Witam!
Też kupuję od 3 lat w PNOSie Ożarów.Choć teraz to nazywa się inaczej.Mam nadzieję,że firma znajdzie się na wysokim miejscu w kraju.Mam na myśli rzetelność usług.
W tym roku zamówione przeze mnie niektóre odmiany nasion ogórków zapakowane w nowiutkie torebki nie miały terminu ważności.
Czy również ktoś z Was dostał takie same?
Pozdrawiam Maria.
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Moje nasiona z PNOSu też były w tym roku niezawodne, więc za rok z pewnością się u nich obkupię, szczególnie, że mają sporo ciekawych odmian warzyw, również własnych.
ogrodowo
Zapraszam :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”