Ogród 100 róż cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Dziewczyny też kupiłam na jesieni Herzogin oraz madame , Herzogin jest ładna , ma ciemne listki i ładny krzaczek , natomiast ta druga padła mi nawet nie rozgarniałam kopczyka czekam może coś odpuści od korzeni
x-S-l
---
Posty: 2084
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

jej Aniu......tymi Novalisami to mnie powaliłaś.......po prostu boskie ;:167
kocham tę różę.....za całokształt ;:167 bo jak jej tu nie kochać.... ;:167
ewazawady
500p
500p
Posty: 813
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Inka, spotkałam się gdzieś z informacją, że w takim wypadku trzeba odsłonić miejsce szczepienia to wtedy pod wpływem światła łatwiej ruszą pąki na nim. Wydaje się to logiczne, ale tylko wtedy gdy korzenie są zdrowe, a jeśli Twoja to nówka to nie wiadomo czy się w ogóle ukorzeniła.
Przy zasiedziałych różach zaleca się nawet przetarcie miejsca szczepienia papierem ściernym ale takie postępowanie ma też wielu przeciwników.
Pozdrawiam
Ewa
x-M-i
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 kwie 2014, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

hej hej ;:196
tak sobie przeglądam forum i mnie zaintrygował tytuł wątku......też kocham róże ale 200 nie mam.....jeszcze ;:306
no i ten Novalis......rany jaka przepiękna róża! ;:oj
będę często zaglądać i podziwiać ;:196
hejka Marta
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Witajcie ;:138

Dzisiaj plewienia ciąg dalszy (druga seria tej wiosny). Z ogrodu wygoniła mnie burza. Dziennej normy nie wykonałam. Jestem przerażona ilością chwastów, które urosły w ciągu 3 tygodni, no i te siewki... miliony siewek...


Ewa, ale szałową będziesz miała rabatę. Będzie super ;:333 A Burgundy Iceberg nie zasłoni Ci Novalisów?
Deszcz pewnie u Ciebie już spadł. U mnie zagrzmiało, ale spadło tylko parę kropli deszczu.

Okrutna Juliet, spróbuję zatem się wykupić; dzisiaj pierwsza rabatka i jeszcze troszku ;:196

Aniu witaj:) Twoja novaliska w tym roku dopiero pokaże na co ją stać :) Jest super ;:215

Monika, witam nowego gościa :wit Dziękuję za miłe słowa i zapraszam :D

Alexia, tak sadzonki były mocno przycięte. Po posadzeniu musiałam obok każdej róży wbić bambus, żeby czasami jej nie zadeptać. Teraz ledwie je widać, ale są ok.
A skąd Ty takiego faceta wytrzasnęłaś, co robi takie genialne prezenty ? ;:306

Aniu, poczekaj może jej się uda. Ja w tym roku straciłam 4 donicowe Kosmosy. Świetnie przezimowały, a potem się rozmyśliły i po przycięciu zaczęły zamierać :( Podobna historia szykuje mi się z Eglantyne...

Witaj Ewuś :wit
Novalisa z czystym sumieniem mogę polecić; ani jednego robala, ani grzyba, zimuje wspaniale, no i te cudne kwiaty... Nie ma takiej opcji, żeby się nie spisał :D

Tereska, jeśli to jesienne nasadzenia, to ja bym rozgarnęła już kopczyk. Bałabym się, że róża się zaparzy przy tej temperaturze. Trzymam kciuki, żeby przeżyła.

Martek, to tak jak ja :D Nie pojmuję, jak może się komuś nie podobać (a znam takie :;230 ).

O, Ewa też jest za :wink:

Hej Marta :wit Zapraszam serdecznie :) Novaliskę oczywiście warto mieć (nie jedną :wink: )



Niestety szwankuje Fotosik. Nie mogę przesłać zdjęć. Może później...
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25163
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Ja też jestem przerażona, a najgorsze, że nie ma teraz w ogóle czasu na odchwaszczanie. Trawnik zajmie mi chyba tydzień, albo i dwa :roll:
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu, przedtem tylko się przywitałam, nie miałam czasu zbyt wiele pisać. Teraz wróciłam na początek wątku, żeby przypomnieć sobie co też za rewolucje ogrodowe popełniłaś ;:183 Rabata słoneczna bankowo będzie cudna. Przyznam Ci się, że ja jak dotąd konsekwentnie odrzucałam wszystkie kwiaty w kolorze żółtym i pomarańczowym. Nie lubię pstrokacizny, a te kolory nie pasowały mi do różowo- purpurowo-fioletowych rabat. Ale... jednak kilka róż w tych kolorach wkradło się do mojego ;:167 więc w zimie wykombinowałam, że mam jeszcze kawałek trawnika do eksterminacji :wink: Planuję tam rabatę podobną do Twojej słonecznej (piękna nazwa dla rabaty :D
A tak w ogóle to Twój ogród należy do najpiękniejszych jakie znam ;:108
Pozdrawiam ;:196 Elwi
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu, z chwastami mam to samo - pielę bez końca, a wciąż wychodzą nowe i masa siewek, jak piszesz :evil:
Postanowiłam, że w tym roku im nie odpuszczę - muszę definitywnie wytępić perz i i podagrycznik, które są moją największą zmorą. Z innymi nic nie zrobię, bo się nasiewają masowo, ale są drobniejsze i łatwiejsze do wyrwania.
Novalis mnie u Ciebie zachwyca ;:167
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

AnaAn pisze:
Alexia, tak sadzonki były mocno przycięte. Po posadzeniu musiałam obok każdej róży wbić bambus, żeby czasami jej nie zadeptać. Teraz ledwie je widać, ale są ok.
A skąd Ty takiego faceta wytrzasnęłaś, co robi takie genialne prezenty ? ;:306
Mojej zafundowalam kuracje (wczoraj) z alg . Jest tez taka do ogladania z lupa.
Juz nie pamietam, dawno to bylo, wiesz , jak on ja (Herzogin Ch.) nazywa ? - "zgnily sledz" ;:306
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
terlica
500p
500p
Posty: 761
Od: 24 mar 2013, o 07:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Aniu kropla deszczu nie spadła i na razie w ciągu kilku dni nie zapowiadają ... latam z wężem,konewką itd.itp

Hmm, pamiętam,że Novalisy rosną u Ciebie wyższe niż podaje HMF, a Burgundy mają się niby bardziej pokładać- HMF podaje,że rosną 75-90 cm. Znaczy na granicy,wolałabym te 75 cm :wink:
Pożyjemy zobaczymy. W razie czego będą przeprowadzki i nowe zakupy. Takie życie. :wink:
Pozdrawiam-Ewa
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3222
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Ania,
U mnie również zatrzęsienie zielska - nie ogarniam, szczególnie dlatego, że nie mam na to czasu....
Ta wiosna jest inna niz poprzednie pod tym względem również. Jeszcze nigdy nie mialam tak zachwaszczonego ogródka o tej porze, w dodatku juz po jednym wypieleniu.... Najgorsze jest to, że z kopczyków - z ziemi w workach, mam tyle rozsianego zielska, że głowa mała ;:223
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

:wit Cześć Aniu dalej pielisz :;230 Może już fotosik się odblokował....
chętnie byśmy pooglądali Twoje piękne różyczki ;:173
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. III

Post »

Dobry wieczór :)

Gosia, no ja również jestem wiecznie w niedoczasie. Też mam pełno chwaściorów w trawniku, ale zamierzam je potraktować chemicznie, tylko, że u mnie codziennie są jakieś przelotne opady...

Elwi, z tymi żółtymi i pomarańczami miałam do niedawna dokładnie tak samo. Dalej nie przepadam za jaskrawymi kolorami; wolę ich przygaszone wersje. Te róże, które wybrałam, wydaje mi się, że właśnie takie kolorki będą miały... Dzisiaj się zastanawiam, jak mogłam nie mieć róż w tak ciepłych, słonecznych tonacjach...
Jeśli masz na oku kawałek trawnika ? działaj koniecznie ! A jeszcze jak nam zechcesz zaprezentować efekty tego knucia ? to będzie rewelacyjnie :D
A tak w ogóle, to jest mi bardzo miło, że Ci się mój ogród podoba. Dziękuję ;:196

Monia, no to mamy plagę chwastów; mokro i ciepło... Zresztą one rosną przecież na betonie i na mrozie, to co dopiero w takich komfortowych warunkach :?
Z perzem walczę głównie na trawniku. Jesienią wycinaliśmy nawet większe fragmenty przerośnięte tym chwaściorem i na nic; z dwóch stron sąsiedzi mają nie zagospodarowane działki, nasiona chwastów się rozsiewają, trawy po pachy przechodzą na moją stronę, wplątują się w maty wiklinowe... eh... szkoda gadać...
Ja jestem strasznie ciekawa novalisowych efektów u Ciebie ! Przy takich hurtowych ilościach, to dopiero będzie dech zapierać :D

Alexia, znaczy się SPA jej zafundowałaś? :wink: Po takich zabiegach z pewnością szybko dojdzie do siebie i ?zgniłym śledziem? być przestanie :;230

Ewa, no jak masz takie podejście do tematu, to spoko :wink: Widzę, że szukasz pretekstu do robienia kolejnych zakupów :;230

Justyś, ja przed ubiegłą zimą kopczykowałam świeżaki ziemią. To był ostatni raz! Do dzisiaj chwasty się tam bujają, że aż miło :evil: Ostatnio zabezpieczałam korą.

Majeczko, dzisiaj miałam przerwę w odchwaszczaniu :) Jutro i pewnie do końca przyszłego tygodnia będę działać z doskoku. Oby tylko po zakończeniu plewienia nie trzeba było zaczynać zaraz od początku :roll:
Mam nadzieję, że Fotosik nie zaszwankuje...



Oto zaległe fotki, które niestety stały się już nieco nieaktualne. Z dnia na dzień ogród coraz bardziej się zmienia. Mam jednak parę różanych krzaków, które mocno się ociągają.

Na początek zaprezentuję dzisiaj wspomnianą nową ?rabatę słoneczną?. To jej fragment. Tylko, że z tej fotki niewiele wynika :roll: Większość nasadzeń różanych i bylinowych pochodzi z jesieni i z tej wiosny...
Z prawej strony lampki widoczna jest Jude the Obscure. Za nią, trochę w prawo - Lady of Shalott. Te dwie róże myślę, że tworzą fajny komplecik:)
Nad lampką - Sangerhäuser Jubiläumsrose (sztuk dwie).
Ta najwyższa, w głębi to przesadzona ?stara? The Shepherdess. Obok, po prawej, ledwo widoczny William Morris.
Ta rabata ma trochę leśny charakter (mimo posadzonych 12 róż), więc rosną tam również m.in. paprocie, trawy, krwawniki i moje ukochane jeżówki.

Obrazek


To moja wiosna...

Zaczęły się zagęszczać przyszłe kostki bukszpanowe :heja
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W tej części rabaty nie ma już jodły balsamicznej czy irg. Rosną za to np. Larissy, Swany i Jacques Cartier :) Dwie thuje columny (z prawej strony) zastąpiły cedra.
Obrazek


Zakulkowany Wollerton old Hall
Obrazek

Udało mi się jeszcze przygiąć część pędów Alana Titchmarsha. Ciekawa jestem efektów kulkowania. Spodziewam się burzy kwiatów ;:108



A na koniec mój dzisiejszy prezent. Książka jest po francusku, a ja tylko w tym języku merci i bonjour, ale to już szczegół :;230
Wybaczcie jakość zdjęć... Chciałam jednak pokazać parę fotek odmian zupełnie nie popularnych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”