Moj maly swiat

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
kuragrzebiaca
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moj maly swiat

Post »

Witam! W tym roku przeprowadzilam sie do domku z ogrodem. Ten ogrod byl bardzo zaniedbany gdyz od 7 lat jedyny zbieg jaki byl robiony to koszenie trawy. Choc wydaje mi sie ze poprzedni wlasciciel (jakies 7lat temu ) mial ogrodek w stylu lasu. Ja zmienilam koncepcje i chce zrobic z niego wypoczynkowo-warzywny ogrod. Podzielony zostal na dwie sekcje sad i warzywniak. Kryterium podzialu bylo swiatlo gdyz w czesci sadowej ogrodu jest go mniej. Ziemie sa tu bielicowe wiec podsawa to sciolkowanie. Po zdjeciach mozna zobaczyc jak wiele pracy jeszcze mnie czeka :)Obrazek
Pierwsza rzecza jaka zrobilam z moim M bylo zbudowanie kompostownika.

Obrazek
To moja czesc warzywna. Zbudowalismy skrzynki na pietruszke i szczypiorek. W rogu bylo pelno krzaczorow niewiadomego pochodzenia z ktorych zostawilam tylko jeden. Wysiolkowalam to zielonymi galazkami po tuji i posypalam przyspieszaczem kompostowania. Caly sezon mam zamiar sciolkowac trawa.

A to zdjecie z wczoraj. Obrazek

Sadzilam moje krzewy i drzewka (agrest czarna porzeczka jablon i grusze ) jakis miesiac temu. Na100% przyjeli sie porzeczka, agrest i jablonka na grusze musze jeszcze poczekac, ale marne mam nadzieje. Pod korzen dawalam po jajku rozbitym i roslinki maja sie dobrze. Wokol jablanki bedzie rosl szczypiorek czosnkowy, zeby chronic przed parchem. Moim marzeniem jest ogrod w miare mozliwosci ekologiczny. Ale oczywiscie bez przesady. Mam nadzieje ze FO pomoze mi poprowadzic ten moj prywatny raj do stanu w ktorym będę z niego dumna.
zakrzew
100p
100p
Posty: 182
Od: 4 kwie 2014, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek wlkp

Re: Moj maly swiat

Post »

Witam Cię na forum. na pewno znajdziesz tu pomocnych ludzi którzy coś Ci podpowiedzą. Ja mam trzy jabłonie i zawsze robię wywar z pokrzyw żeby mszyce nie wchodziły. A z tym szczypiorkiem to pierwsze słyszę muszę w tym roku spróbować.
kuragrzebiaca
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moj maly swiat

Post »

Dziekuje za przywitanie. Nie wiem czemu aministrator przeniusl moj post bo to ze moj ogrodek nie jest bajeczny nie oznacza ze nie moze byc moja wizytowka, zwlaszcza ze mam zamiar umieszczac wiecej zdjec w ramach postepu prac. Gnojowka z pokrzyw nastawiona w butelkach po napojach bo niestety innych naczyn nie mam. :roll: Mialam troche szkodnikow na liliach i je zbieralam, ale odkad postawilam je miedzy ziolami nic ich juz nie atakuje. Nie wiem jednak czy to nie jest zasluga tego ze przestaly kwitnac czy ziol. Bardzo jestem ciekawa opinii forumowiczow bedacych zainteresowanymi troche premakultura. Bo lubie stosowac niektore zalozenia i mam zamiar w przyszlym roku zrobic sobie jedna premakulturowa grzadke 1x1,5
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21893
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Moj maly swiat

Post »

Proszę zapoznać się z Regulaminem Sekcji WIZYTÓWKI ogrodowe Forumowiczów.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=54&t=29431

Dodatkowo,w ramach szeroko pojętego zrozumienia,sympatii,otwartości i zachęty -
możemy zaproponować przeniesienie tego wątku do sekcji Mój Piękny Ogród.
Podstawowym kierunkowskazem dla wszystkich naszych użytkowników jest Regulamin Główny,
ale szczegóły wybranych Sekcji określają regulaminy dodatkowe i do zapoznania się również z nimi serdecznie zapraszamy.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
kuragrzebiaca
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moj maly swiat

Post »

OkOk juz przeczytalam i sie ciesze bo przynajmiej moge tu zrobic mala galerie od zera ;)
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moj maly swiat

Post »

Moja droga,
cokolwiek nie zrobisz mam jedna porade, dopoki calosc jest w fazie projektu. Znajdz kilka miesc gdzie jest najlepszy widok na rozne czesci ogrodu i rob z tych samych punktow zdjecia co kilka miesiecy. Za pare lat beda bezcenne. ;-)

pozdrawiam

H.
zakrzew
100p
100p
Posty: 182
Od: 4 kwie 2014, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek wlkp

Re: Moj maly swiat

Post »

A jak robisz gnojowkę ja siekam pokrzywy i zalewam wrzatkiem, słyszałam też o wywarze z petów ale nnigdy nie próbowałam
kuragrzebiaca
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moj maly swiat

Post »

Dzikuje za rade tak wlasnie zrobie.To wielka radosc posiadac wlasny kawalek natury.Bardzo duzo sil i czasu zuzylam by wygladalo to jak teraz. Jednak jak jest to hobby to jest fajnie.Mam troche rozsady na poczatek(kwiakow) ale wiekszosc bedzie kwitla w przyszlym roku. No i para Kosow sie ze mna oswoila :D


To moze robie niewlasciwie. Wciskam ile sie da patykiem i zalewam deszczowka. Codziennie wstrzasam. Mam nadzieje ze wyjdzie dobra bo zapaszek to juz troche ma. Tak sobie pomyslalam ze to taka porcja na konewke. Bo wlewam 1 litr plynu.
Ja o tym wywarze nie slyszalam aleznam kogos kto popiol z papierosow uzywa jako nawoz do palmy w domu. Zamiast w popielniczce gasi pety w doniczce i raz na tydzien sprzata pety. Palma jest wielka.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21893
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Moj maly swiat

Post »

Tak OK OK! :idea:
Proszę jednak byście wszyscy Państwo biorący udział w dyskusji w tym wątku,
ponownie zapoznali się z naszym Regulaminem.
szczególnie cz.III
§ 3.2 a)
Pisownia jaką tutaj mamy okazję śledzić, jest sprzeczna z naszymi zasadami :idea:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
kuragrzebiaca
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moj maly swiat

Post »

Znalazłam polska klawiaturę w ustawieniach i zamierzam uszanować regulamin, a tym bardziej ojczysty język.

Dzisiaj przedstawię coś co z nazwy jest trawnikiem a w rzeczywistości mchem z odrobiną trawy. Dzisiaj ostatni raz wyczesywalam mech. Dosiałam trawy i rozrzuciłam nawóz. W jednym miejscu odkryłam cegłowki oddzielające trawę od rabaty. Były pokryte mchem 7cm tyle miala warstwa.
Obrazek
ObrazekObrazek
Na tej fotce widac wyraźnie stan trawnika. A także że jest to cudowne miejsce.
Obrazek

Po weekendzie kończe moj rozsadnik który teraz wygląda tak
Obrazek

Mam też plany na jesień. Tu na zdjeciu zamontowany zbiornik na deszczowkę. Do ściany będzie zamontowana szklarnia. Krzewy na jesieni także będą usunięte.
Obrazek

Pozdrawiam wracam po weekendzie.
kuragrzebiaca
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moj maly swiat

Post »

Kilka dni temu spostrzegłam, że moja grusza postanowila jednak sie przyjąć ;:138 Naliczylam 9 mikro pączkow które mam nadzieję zmienią sie w gałązki. Rumianek wokół gruszki rośnie ładnie :D Wysiałam go bo nie chciałam mieć pustego placyku w razie jakby grusza jednak sie nie przyjeła. A teraz mam i gruszkę i rumianek. Szczypiorek czosnkowy juz rośnie wokół jabłonki. Od 3 tyg. pracuje nad zagszczeniem trawnika więc koszę podlewam,nawoże dosiewam i tak w kólko aż mój trawnik zacznie byc bardziej zielony jak czarny ;:131
kuragrzebiaca
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moj maly swiat

Post »

Na razie mam problem z aparatem ale spiesze sie by podac najswieższe wiadomosci. Otoż zaprzyjazniona para kosów postanowiła zalozyc gniazdko w krzaczorkach do usuniecia. Z jaką pasją samiec wyrywał źdźbła trawy z mojej sciółki, a teraz juz wiem gdzie je nosil. Fantastyczne jest to że łatwo podziwiac Panią Kos z okien w kuchni i sypialni. ;:138
Pandora
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 23 maja 2014, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moj maly swiat

Post »

Coraz lepiej będzie to wyglądać :)
Serdecznie wszystkich zapraszam: Do zapoznania się z Regulaminem Forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”