Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Oj ,z tymi naszymi chciejstwami i miejscem w ogrodzie to ciężka sprawa ...ale U Ciebie taki wielki ogród i też masz problem z miejscem Tereniu ? Brunnery w ogrodzie są bardziej spektakularne niż ułudka i powinnaś je mieć ! Obowiązkowo ! :) Miło,że mnie odwiedziłaś ! ;:196
Ewciu- straszą na południu gradem i silnymi ulewami ale mam nadzieję,że mnie ominą.. ;:131 Dzisiaj chciałoby się z ogrodów nie wychodzić! :) Moje epimedia żółte w zasadzie dopiero pierwszy sezon kwitną tak,że są widoczne bo różowe to już leciwe ... Miło,że zajrzałaś jeszcze przed pójściem do pracy do mnie ;:196 Miłego dnia w pracy !
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Maryniu ogród mam może nie taki mały, ale za dużo krzewów i jałowców płożących nasadziłam.
Będę je powoli redukować .
Przy najbliższej okazji będzie kalina Brukwodii do wykopania, gdyż co roku skubana przemarza, nawet w tą łagodną zimę, a tam miałabym cienisty zakątek na kilka bruner, oraz jagodowiec mi się marzy i Disporum Flavum. ;:306
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Witaj Maryniu,Twój ogród piękny i ciągle nie można z niego wyjść ,bardzo naturalny i zachowane jest jego piękno ,a teraz do Tereni,jeżeli się nie pogniewasz z jałowców płożących można zrobić piękne pionowe formy ,wbić kołek o wysokości twojego jałowca i przywiązać do niego gałęzie z ziemi ,on na początku nie będzie pięknie wyglądał,ale za chwilę zacznie spadać na dół i zrobi piękną formę pokażę u mnie wieczór parę takich jałowców,jak się uformuje, to za jakoś czas znowu zmieniasz pal na wyższy i dalej wyżej przywiązujesz i rośnie do góry ,a cały czas chce spadać i pięknie spuszcza swoje gałęzie,pozdrawiam i pięknego słonecznego dnia zyczę ;:3 ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Tajko jesienią też wykopałam jałowca a teraz myślę,że głupotę strzeliłam.. :oops: Jagodowca ani Disporum nie mam. W mojej zaprzyjaźnionej szkółce bylinowej w ub.sezonie był któryś z nich ale jakoś mnie nie porwał... ;:131
Dzisiejszy dzień był wręcz upalny u mnie i rozleniwienie totalne mnie ogarnęło , mieliśmy inne mało ogrodowe zajęcia na działce i niewiele zrobiłam... ;:108 Ale fotki nowe i owszem...

zakwita azalia pontyjska
Obrazek

Obrazek
i orlik
Obrazek

Obrazek
maluchy hostowe
Obrazek
kanadyjski floksik
Obrazek
wielosił
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marto miło,że jesteś ! dobrych rad nigdy za wiele i każda okazja jest dobra! ;:173 Pochwały mojego ogródka od Ciebie to wielka przyjemność! ;:180

Obrazek

pod koniec dnia zaczęło się robić burzowo

Obrazek
ale po chwili wszystko przeszło :)

Obrazek
czas lilaków
Obrazek
pierwiosnek viali
Obrazek

DCN...
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Maryniu mnie jagodowce zachwyciły, jak na jakimś angielskim ogrodniczym programie widziałam cały las z jagodowcami, one tam rosły w naturalnym terenie .
Wielosiła białego sobie zamówiłam i przyjedzie do mnie po weekendzie . :D
To dzisiaj odpoczywałaś na działce i bardzo dobrze, trzeba czasami mieć czas się cieszyć naszymi skarbami . :)
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Wczoraj nic nie zrobiłam. Znów bolało mnie kolano i odeszła mi całkowicie chęć do czegokolwiek :( Dziś jest znacznie lepiej, więc i nastrój mam lepszy. Zaglądam przed wyjściem do pracy, bo potem mogę nie mieć siły na grasowanie, a lubię patrzeć na Twój ogród :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Tereniu ;:196 wczoraj nie wypoczywałam ;:185 na działce owszem praca była ale nie roślinna ;:173 ...Były przeprowadzane gruntowne porządki w działkowej altanie z przemeblowaniem włącznie więc trochę czasu nam to zabrało a potem już niewiele się chciało ! Już trzeba się oszczędzać bo sił ubywa ! ;:131 I pracę musimy już dozować ,żeby sił starczyło jak najdłużej! ;:oj

Ewciu Ty też musisz zdrówko szanować! ;:oj Ja w Twoim wieku ... ;:306 Dzięki bardzo za miłe słowa z rana
;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


DCN...
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Marzanka też mi kwitnie, pontyjka zaczyna czyli wszystko się zgrało i jest OK.
Też u mnie zagrzmiało ale nie padało.
Jutro idę walczyć z podagrycznikiem. ;:134
A u Ciebie wszystko już na błysk. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Grażynko ;:180 miły Gościu błysku to w ps.ogrodzie takim jak mój osiągnąć na dłuższy czas się nie da. ;:131 ..Są miejsca na błysk i takie gdzie natychmiastowa interwencja jest niezbędna...deszcz i ;:3 swoje robią ...Trawsko wszelkie rośnie błyskawicznie ,że ciężko nadążyć... Wzbraniam się przed całkowitym korowaniem czy żwirowaniem rabat choć są miejsca gdzie je mam ale chyba na to przyjdzie bo zaczynam nie wyrabiać... Ja ciągle coś dosadzam i przesadzam :) i świeżą czystą glebę uwielbiam...żwirowane ogrody nie dla mnie... ;:185
Ale jak już hosty się rozwiną to zasłonią ziemię i przynajmniej na tych rabatach będzie względny spokój ! Na to liczę .. ;:173
Wczoraj po południu popadało a taką miałam ochotę i twórczą wenę do pracy !
Mam zamiar powalczyć ze stokrotkami bo na jednym z trawników zbytnio się rozpanoszyły ;:108 Podagrycznik w 80 % mam na razie opanowany...cd nastąpi!

Obrazek

Obrazek

tę paskudę dopiero na fotce przyuważyłam

Obrazek

Obrazek

Obrazek
;:306 zdjęcie w czasie jazdy w deszczu i słońcu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

U mnie rodgersje dopiero zaczynają wychodzić spod ziemi :D Ale to dobrze, bo dziś był lekki przymrozek, one nie znoszą nawet malutkiego.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Witaj Maryniu,Twoje porcje zdjęć poprawiają mi humor na cały dzień ,ja nie mam czasu robić tyle zdjęć i czasem coś mi umknie ,chociaż i u mnie ogród nadrabia ale ciągle jestem w ogonie ,u mnie dopiero zakwitły tulipany ,pozdrawiam i miłego dnia życzę ;:196 :wit
mooniczek
100p
100p
Posty: 105
Od: 21 mar 2014, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Cudne pierwiosnki. ;:167 Maryniu tyle zieleni u Ciebie, napatrzeć się nie mogę i dobrze, bo zielony uspokaja duszę. :)
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Witam moich Gości po pracowicie spędzonym dniu chociaż ostatnio mam chwile , które spędzam na huśtawce ...nie samą pracą się żyje ! :)

Kolejne rośliny rozkwitają , kolejne przekwitają ...nadchodzi czas azalii ...u mnie pontyjska już rozkwita i pachnie i kolejna nn ...coraz więcej zapachów! :) M.in. bzy, azalie , konwalie ,pierwiosnki...
dzisiejszych widoczków kilka...

Obrazek

Ewciu moja kasztanowcolistna też dopiero się gramoli stopowcolistna już ma pąki :) przymrozku u mnie nie ma coś koło O st.przebąkują na 05.05. Hortensje ogrodowe jeszcze mam okryte agro ale tylko boki.


Obrazek
pierwszy irysek
Obrazek

Obrazek

Martusiu lubię bardzo pstrykać fotki a jeszcze bardziej przeglądać je później na kompie...tej przyjemności sobie nie odmawiam! :)
Dziękuję za odwiedziny pomimo zapracowania! ;:196

Obrazek

Obrazek

Moniczko witaj nowy Gościu miło mi,że Ci się podoba u mnie! ;:180 Za wizytę dziękuję i zapraszam jeszcze!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DCN...
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”